World Of Warcraft Czy Lineage 2

Dołączył
5.10.2005
Posty
264
Która z wymienionych wyżej gier jest waszym zdaniem lepsza??

Ja osobiście wolę WoW'a. Nie grałem na oficjalnym serwerze żadnej z tych gier i mój wybór jest taki ponieważ:
- bardziej mi się podoba grafika. Jest bardziej żywa i kolorowa, a w L2 szara i ponura,
- bardzo duży wybór różnych broni i zbroi,
- questy które opłaca się wykonywać,
- wszystkie rajdy, walki horda vs. ally itp.
- w ogóle ogólne wrażenie lepsze.
Moja decyzja może jest taka, ponieważ nie grałem dużo w L2. W ogóle mnie nie zaciekawiła. Jak tylko zacząłem grać wiedziałem, że zaraz wrócę do WoW'a. World of Warcraft był pierwszym MMORPG w którego zacząłem grać i odrazy mnie wciągnęło. Grałem ok. roku.

Temat stworzyłem aby dowiedzieć się która z tych gier według was jest lepsza i nie chcę aby z tego wywiązały się kłótnie, że się ktoś nie zna i gada czy coś w tym stylu.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
a ja widze tylko opcje do zaznaczenia, że wow...
powiem tak w wowa gralem tylko na priv, więc nie wiem jak jest na offie ale po tych kilkunastu tygodniach doszedlem do wniosku, że wow jest dla carebears'ow, nie dajesz rady w l2 to graj w wow'a(ofc moj punkt widzenia, wiadma sprawa, ze ktos mzoe poprostu lubiec taką gre jak wowo i moze mu sie on podobac) co do grafiki to sie absolutnie nie zgodze pod tym wzgledem L2>>wow, zbroje i bronie to fakt, w L2 jest maly wybór dopiero w c5 weszło kilka nowych fajnych weaponow. L2 to nie gra w której robinie questow jest ważnym aspektem...jest kilka fajnych, ale nie ma porówniania pod tym względem wow jest lepszy, ale zależy kto co lubi...L2 to typowa gra gdzie trzeba lac po mordach na lewo i prawo... co do walk to wogóle L2>>>>>>>>>>wow...L2 ma jeden z najabrdziej dopracowanych systemow pvp/pk...co do rajdow to nie wiem jak wyglądają w wowie, ale naprawde pierwszy raid na valakasa w L2 był poprostu zajefuckenbisty (ofc widzialem tylko film i relacje na forach)
Ogólne wrażenia L2>wow
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
No cóz i tutaj jest ciężki wybór. W ani jedną z tych gier nie grałem na officialach. Jeżeli chodzi zaś o samą grę to dla mnie lepszy jest WoW. Jednak jest śmieszny paradoks, bo gram teraz w L2 dużo, ale to ze względu, że nie mogłem znaleźć dobrego servera do WoW'a, bo tutaj jeżeli chodzi o privy góruje L2. Ogólnie uwielbiam świat Warcrafta i tak dalej, więc WoW to dla mnie MMORPG marzeń ^^. Na privach jednak jest to kiepska sprawa. Dużo bugów, skille nie działają, lagi itp. Jednak to nie oznacza, że nie doceniam L2, które jest dla mnie zaraz na drugim miejscu :). No ale dość tego lania wody :p. Mimo, że gram w L2, to jednak wolę WoW'a ale na jakimś dobrym privie, lub na offie (na któego mnie nie stać niestety :/)
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
QUOTE
Ogólne wrażenia L2>wow

z0mg?

Polecam wowa grałem w obydwa i tak się prezentuje :D :
>>>Grafika<<< To już zależy od gustów ja osobiście wole klimaty wowa a nie japońskie elfki z kusymi spodniczkami :p
>>>PvP/PvE<<< Wow genialne L2 żenada. W wowie trzeba miec skilla w lineage no coż nie mam za dużego doświadczenia, ale stoisz w miejscu i... bijesz o_O
>>>co do rajdow to nie wiem jak wyglądają w wowie, ale naprawde pierwszy raid na valakasa w L2 był poprostu zajefuckenbisty (ofc widzialem tylko film i relacje na forach) <<< w L2 nie widziełem, ale w wowie :D mażenie :p chocby te raidy po 40 w bwl, mc etc. No i do tego raidy na stolice :D Kiedyś chyba 80 aliantów szturmowalo orgrimar ;p
Tak więc polecam wowa :D

A tu jakieś filmiki :

L2 PvP : http://video.google.pl/videoplay?docid=-16...q=lineage+2+pvp - żenada...
http://video.google.pl/videoplay?docid=236...q=lineage+2+pvp - całekiem fajny :p

A tu wow :
http://video.google.pl/videoplay?docid=-52...+warrior+tricks - imba skills :p
http://video.google.pl/videoplay?docid=466...amp;q=hulksmash - tu też ;p

Pozdro
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
loLLLL 0_o

no to rzeczywiście WoW wygrywa pod względem raidów <_< 80 ludzi to garstka... w L2 raidy są po 200 luda, trwają po kilka godzin i są naprawdę zajebiste. A w WoWie to takie sobie, bo widziałem filmiki... kiepskie.

Nie wiem jak z siege'ami w WoWie, więc się nie wypowiem...

Grafika 0_o L2 =>>>> WoW... wow ma grafikę bajkową, trochę mdłą i groteskową, a L2 to jest coś co można podziwiać... szczególnie damskie atrybuty :D (3> Dark Elfs)

Pvp 0_o nie trzeba skilli? yyy... tu trzeba mieć doświadczenie, i to jakie, żeby ownować. Na pierwszy rzut oka wydaje się to proste jak drut, ale jak się temu przyjrzeć, to może wydać się rozbudowane. Tu trzeba myśleć, pracować nad skillami postaci, wyrobić sobie szybkość pykania w klawkę :D


w L2 grałem rok, a w WoW'a dopiero zaczynam, ale już mogę powiedzieć, że L2 >>>> WoW (szczególnie jeśli chodzi o privy)


Jednak WoW ma jedną wielką zaletę... ten świat 3> ten mój ukochany :D
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
QUOTE(EdGaR @ 05-12-2006, 21:21) [snapback]129307[/snapback]


L2 PvP : http://video.google.pl/videoplay?docid=-16...q=lineage+2+pvp - żenada...
http://video.google.pl/videoplay?docid=236...q=lineage+2+pvp - całekiem fajny :p

A tu wow :
http://video.google.pl/videoplay?docid=-52...+warrior+tricks - imba skills :p
http://video.google.pl/videoplay?docid=466...amp;q=hulksmash - tu też ;p



co Ty tu ludzia ku**a pokazujesz to ma byc pvp w L2? jakis chory priv gdzie mag/buffer z dualami bóg wie ile jest zaczepiany przez archera roflll

drugie to juz istna komedia pvp na arenie to naprawde coś wspaniałego >.<

80 osób pffff muahah przecież to w L2 jest hmmm ćwiartka jednego ally na siege'u

jak ktoś chce zobaczyc pvp z L2 niech pościąga filmiki z blaha ( http://www.l2guru.com/forum/forumdisplay.php?f=23 ), a nie ktoś pokaże coś na smiesznym videgoogle i mowi później że to żenada...
chłopcze o takich pvp jak w L2 to w wow'ie możesz tylko pomarzyć...

fakt, faktem wow pod wzgledem skilli prezentuje się lepiej niż l2, jednak co z tego skoro tam pvp jest ehem (jest wogole ?:p) mało ekscytujące. Odnośnie filmików proponuje zobaczyć Venegance3 na początku jest pvp przy porcie do antharasa, to mozna nazwać pvp w l2....


heh szturm 80 osób ?:p ja bym to nazwał raczej jakims pospolitym ruszeniem


własnie oglądnołem ten filmik z wowa....to ma być pvp? 1 vs 1dwóch kolesi podskakuje jakoś tak dziwnie Oo heh ok, ok nie wnikam :p ale niezpominajmi ze MMO to gry hmm dla dużej rzeszy osób i dopiero gra w grupie pokazuje jak to naprawde jest...
 
Dołączył
5.10.2005
Posty
264
W WoW'ie na takim dobrym privie na patcha 1.12.0 co stoi na mangosie to już można nieźle pograć. Dużo mniej bugów, o wiele więcej skilli i nie zawsze ale też małe lagi. Ogromna różnica niż na takim normalnym serverze. Kto jeszcze nie grał na takim serwerze to naprawde polecam. Całkiem inaczej sie gra.

Co do PvP to nawet mi sie podobają walki 1v1. Włączasz duela i jazda. Oczywiście takie wlki 20 na 20 są ciekawsze.
Rajdy w kilka osób moze nie są najciekawsze, ale zawsze jest większy łup z bossów. Do bwl zebrało się sześciu najlepszych z serweru (wtym ja jako healer) i wyczyściliśmy je całe. Zajeło to jakieś 4h.
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
QUOTE
Rajdy w kilka osób moze nie są najciekawsze, ale zawsze jest większy łup z bossów. Do bwl zebrało się sześciu najlepszych z serweru (wtym ja jako healer) i wyczyściliśmy je całe. Zajeło to jakieś 4h.


imo /lol

na globalu na bwl sie idzie w 40 ludzi

QUOTE

Co do PvP to nawet mi sie podobają walki 1v1. Włączasz duela i jazda. Oczywiście takie wlki 20 na 20 są ciekawsze.


No av jest w 80...
A w duelu (1vs1) mozna pokazac skilla, bo co to za walka w kilku kiedy masz healera za plecami?

No cuż privy są, jakby to ująć... śmieszne?

QUOTE
Grafika 0_o L2 =>>>> WoW... wow ma grafikę bajkową, trochę mdłą i groteskową, a L2 to jest coś co można podziwiać... szczególnie damskie atrybuty biggrin.gif (3> Dark Elfs)


nolife..?
 

Koko

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
333
WoW czy L2? Odpowiedź wydaje się woczywista - WoW! Jak dla mnie nie ma nawet porównania. Próbowałem kilkakrotnie sie przełamac do L2 ale za każdym razem zdobywałem najwyżej kilka/kilkanaście leveli i już dalej mi się nie chciało grac. Z drugiej stronyL2 ma lepszą grafikę (nie licząc niekórych pięknych ręcznie rysowanych tekstur w WoWie). Próbowałm grac Dark Elką (z wiadomych powodów ;P) ale przeżyłem pewne rozczarowanie - Dark Elfy biegają jakby miały oba biodra połamane i na plecach jeszcze półtonowy plecak. Dlatego zacząłem grac człowiekiem, ale i on nie prykuł mej uwagi na długo. A WoW i owszem. Nawet teraz (może nie dokładnie w tym momencie, ale rozumiecie o co chodzi) gram w WoWa i właśnie nabijam poziomy już powyżej 40. Nawet mimo głupiego wyglądu zbroi w WoWie to jednak on rządzi ;].
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Ech, przecież wiadomo, że obie gry mają swoich zwolenników. Fan Blizzarda będzie pod niebiosa wychwalał WoW, a sympatycy NCSoft'u oddają pokłony Lineage 2. Wszystko zależy od gustu i nikomu na chama nie powin no się udowadniać, że ta a ta gra jest boska/cudna/wyczapista a zaś inna jest do kitu/błe/kijowa <niepotrzebne skreślić>
Cóż, mój głos idzie na L2. Ponieważ:
Grafika: Grafika w L2 mnie po prostu oczarowała. Podobają mi się kolory, tekstury, wszystkie miejsca, które masz do zwiedzania podczas swej wędrówki. Natomiast grafa WoW'a mi nie "siadła", jest taka kolorowa, bajkowa. Jeśli ma już być wojna między klanami/ally to grafika L2 jest jak najbardziej na miejscu. Nie wyobrażam sobie pojedynku moim SD z walącym-po-oczach-kolorem-zbroi innym graczem. Nie ten klimat, nie te realia.
PvP/PvE: L2 rządzi! Poison Blade Dance owned :p W L2 możesz mieć "wywaloną w kosmos" postać, ale jeśli gracz z ciebie marny nawet najlepszy sprzet ci w niczym nie pomoże. Ileż to razy glebłam w pvp, ale zawsze się czegoś nauczyłam. Na privach pvp jest śmieszne, po prostu okropne. Jak masz zabugowaną postać to rozwalisz wszystko. I to ma być satysfakcja ze zwycięstwa? Że wygrało się dzięki błedowi? Watpie. Oczywiście swoje na privach przeszłam, gdzie na jednym SH był nie do pokonania.
Że się ciężko zdobywa doświadczenie? Cóż, na poczatku jest trudno, ale da się grać. Przecież na retailu gra masa luda, więc da się osiągnąć coś w grze. Trzeba tylko chcieć.
Rajdy są po kilkanaście osób, nie idzie się na RB w 5 ;/ Pooglądajcie sobie filmy finalElfa lub Excelliona. To się nazywa pvp.
Klimat: Czy widok mrocznych zamków (Devastated castel), wioski każdej z ras, Zimowego Labiryntu, wnetrza zamku w Aden czy Giran nie oddaje klimatu gry? Jak najbardziej, ale klimat tworzą gracze. Są klany na Lionnie, które przestrzegają pewnej zasady: odgrywamy swoją postać w realiach rpg. Podziwiam je za wytrwałość i czasem miło posłuchać jak rozmawiają, odgrywają swoją postać, po prostu tworza niezapomniany klimat. Wierzcie mi, dość mam kretynów, którzy po przegranej walce zarzucają cię bluzgami, wyzywają od noobów itp. bądź wydzierają się na shout "ADENA PLIZ!!!". Klimatyczni górą ^_^ Ma się klan, ally, poznałam naprawde niesamowitych ludzi z całego świata. Nie przecze, że i na privie nie można nie trafić na wartościowy klan. To zależy od graczy.


Ot, moje zdanie
 
Do góry Bottom