Uroki Wyspy Faranga

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Jak oceniacie nastrój panujący na wyspie? Znaleźliście jakieś miejsca, z których widok zapiera dech w piersiach ? (oczywiście w przenośni). Wg mnie niezła mieszanka tropikalnych lasów, plaż, wulkanu oraz kilku zwierzątek pałętających się po tym terenie.
 

Hadriell

New Member
Dołączył
8.3.2010
Posty
19
Niestety aż tak dobrych widoków w Risen nie ma. Gothic 3 miał ich bardzo dużo, jednak miał on dużo większy świat i można było sobie pozwolić na wklejenie parę kawałków terenu, które tylko i wyłącznie miały dobrze wyglądać. Jednak nie oznacza to, że Risen nie ma ładnych widoków. Wszystkie głównie są skupione w okolicach Wulkanu, widoki na duże odległości, lasy czy bagno pod nami. Ładnie to wygląda, horyzont jest również dobrze zrobiony. Muszę powiedzieć także, że najładniejszy widok jest ze ścieżki w Klasztorze do wrót do wulkanu. Tam jest najładniej.

Hadriell pozdrawia.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Jak się idzie do fortecy

No daj spokój, nie pisz postów na poziomie typowego gimnazjalisty. Tylko tyle masz do powiedzenia, tylko tą ścieżką szedłeś? Piszże człowieku dłuższe posty bo będę musiał wlepić Ci ostrzeżenie ^^ a nie chcę tego robić w swoim temacie ;p

Hadriell, nie grałem w G3, więc nie mam do czego przyrównywać ale wiem, że podobała mi się ta kolorystyka, szczególnie umiejscowienie cmentarza na klifie, skąd bardzo fajny widok się roztaczał. Dodatkowo, wgrałem mod zmieniający tekstury roślinności na kolory jesieni. Równie ładnie to wygląda, prawie całą grę przeszedłem z tymi zmienionymi teksturami.
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Najbardziej podoba mi się zachód słońca w Risenie, a także tereny na których jest las. Niestety grałem dawno i nie pamiętam nic więcej, chociaż te ruiny (zamków?) gdzie są nieumarli władcy są też fajnie zrobione i widok też jest świetny.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Najbardziej mi się podobał widok jak stałem przy pierwszej chacie, na którą natrafiłem, przez szparę pomiędzy skałami było widać morze, na którym szaleje burza, cud miód :D
 

larespl

New Member
Dołączył
28.5.2008
Posty
1
Według mnie, dość ciekawym miejscem jest chatka w której jest przetrzymywany kapitan Ramonov. Dość ładne widoki na morze.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Mi się bardzo podobał las i plaża, która się znajdowała w miejscu przesiadywania Kapitana Romanova oraz jego popleczników. Fajny nastrój miały np. siedliska ogrów oraz jaszczurów grzmotów :).
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Porównując do G3 to Risen w widoczki jest ubogi, ale jako zwykła gra to całkiem całkiem. lubiłem się wpatrywac w morze, stojąc w mieście na ścieżce prowadzącej w górną jego częśc.
Niezły widok jest także koło tych ruin do których zaprowadza nas Pati. Ogólnie wyspa prezentuje się bardzo ładnie, zróżnicowana roślinnośc, ukształtowanie terenu, lecz nudzi się ona trochę, jak zresztą cała gra. Pobiegasz trochę tymi niewygodnymi ścieżynami i masz ich po dziurki w nosie. Mam nadzieje że 2 częśc gry będzie pod tym względem ciekawsza.

ED, co Ty masz do gimnazjalistów? :D Wiek nie jest wyznacznikiem inteligencji. ;)
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Grafika w Risenie jest lepsza niż w Gothicu 3 więc można naszym bezimiennym bohaterem postać w jakimś miejscu i oglądać np. zachód słońca . ;)
Ogólnie nie ma tak ładnych krajobrazów jak w serii Gothic ,ale mnie podobał się widok ze skarpy przy klasztorze , obóz bandytów na bagnie i plaża przy ukrytym wejściu do miasta .

ED, co Ty masz do gimnazjalistów? :D Wiek nie jest wyznacznikiem inteligencji. ;)
Właśnie , ED, co masz do gimnazjalistów ? :eek:jciec: Moje posty są zazwyczaj w miarę rozbudowane, chyba że offtopuję ;)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Właśnie , ED, co masz do gimnazjalistów ? :eek:jciec: Moje posty są zazwyczaj w miarę rozbudowane, chyba że offtopuję ;)

Edem się nie przejmuj, czasami tak ma chłopak ;). Jak będziesz spoko userem, to na pewno krzywdy Ci nie zrobi :).

Co do Risen. Grafika znacznie nie różni się od tej z G3, ale poszczególne lokację zrobione są w sposób oszałamiający. Pod tym względem nie mam grze nic do zarzucenia. Pięknych widoków nie brakuje w tym tytule. W zasadzie, gdzie nie spojrzymy tam świat przedstawiony jest niesamowicie urokliwie. Gdyby jeszcze fabuła dorównywała grafice, to można by okrzyknąć tan tytuł niemal idealnym.
Sam klasztor na przykład, jest bajeczny, a widok z jego wysokości na okolicę, niezależnie od pory dnia, robi piorunujące wrażenie...
 

Chmielu2108

New Member
Dołączył
16.1.2011
Posty
4
Najbardziej mi się podobał widok jak stałem przy pierwszej chacie, na którą natrafiłem, przez szparę pomiędzy skałami było widać morze, na którym szaleje burza, cud miód :D

Podbijam :D

Ostatnie ostrzeżenie za spam
 

avearivald

Member
Dołączył
12.6.2010
Posty
108
Wspaniałych przeżyć wizualnych doznałem, gdy wieczorną porą (albo to świt był, już nie pamiętam) wychodziłem strudzony spod wodospadu na północnym zachodzie. Widok tych palm kołyszących się na wietrze, uginających się do rzeki, w której stałem i która parę metrów dalej znikała na krawędzi urwiska... a wszystko to pięknie oświetlone pomarańczowym słońcem znajdującym się tuż nad horyzontem... to był widok jak z pocztówki :)
 

Troten

New Member
Dołączył
23.2.2011
Posty
64
Hmm.. Nie mam już Risena, ale pamiętam misję, kiedy szukało się notatek (o ile dobrze pamiętam) jakiegoś pirata, razem z jego córką. Wtedy był pewien cmentarz na klifie.. Stamtąd był przepiękny widok (jak na grafikę Risena) na morze i dżunglę, kiedy odsunęło się jakieś 20 kroków od cmentarza.
 
Do góry Bottom