Ulubione Książki

Status
Zamknięty.

Moozi

Member
Dołączył
23.10.2005
Posty
260
A oto kilka książek przeczytanych przeze mnie:

J.R.R. TOLKIEN

Władca Pierścieni - Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni - Dwie Wieże
Władca Pierścieni - Powrót Króla

J.K. Rowling

Harry Potter i Kamień Filozoficzny
Harry Potter i Komnata Tajemnic
Harry Potter i Więzień Azkabanu
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Zakon Feniksa

Ogniem i Mieczem
Potop
Wiedźmin

To tylko część ale te akurat przypadły mi do gustu
biggrin.gif
 

Volo

Member
Dołączył
22.9.2005
Posty
56
Chciałem dodac jeszcze jeden tytuł a mianowicie "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" autorstwa N.H. Kleinbaum

Jest to książka opracowana na podstawie filmu, w którym grał m.in. sławny aktor Robin Williams. Do dziś nie spotkałem się z żadną złą opinią na temat ani filmu, ani książki. I film i książka są pełne podziwu, ale ja jednak, zagorzały fan książek, wolałem wydanie na papierze niż na ekranie

Cała historia opowiada o grupce uczniów z Akademii Weltona, która jest wysoka rangą i stawia na rygorystyczne przestrzeganie zasad szkoły (a chodzi tu o Tradycję, Honor, Dyscypline i Doskonałośc). Z początku są to zwykli chłopcy, którzy słuchają się swoich rodziców i robią tak, jak chcą tego ich prawni opiekunowie. Większośc z nich dobrze sobie radzi z nauką i osiąga wysokie wyniki. Powoli jednak zaczynają odkrywac w sobie innych ludzi. Ludzi, którzy chcą czegoś więcej od życia, więcej niż to co karzą robic im rodzice. A wszystko to za sprawą nowego nauczyciela od języka angielskiego, Johna Keatinga, który pomaga im zrozumiec sens ich marzeń i wolności, otwiera przed nimi bramę pełną możliwości i różnych dróg i rozdroży. Pokazuje jakie wartości mają znaczenie naprawdę w dzisiejszym świecie i bez jakich daleko nie zajdą, uczy ich co to poezja, co to harmonija życia, robiąc na przekór tym, którzy tych wartości tak naprawdę nie znają ...

"(...) Sztuka trwa i ty także możesz dopisac swój wers. (...)"
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom