Tajemniczy Uczony Z Jarkendaru

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
Będąc w bibliotece możemy się dowiedzieć o pięciu kastach zamieszkujących Jarkendar - Wojownicy, Uzdrowiciele, Kapłani, Strażnicy Umarłych i Uczeni. Z uczonymi związana jest tajemnicza postać spisująca wszystkie wydarzenia w tej krainie. Kim był ów człowiek naprawdę?

Moja teoria - człowiekiem tym był przywódca kasty uczonych, zasiadający w Radzie Pięciu (lub raczej trzech, gdyż wiadomo nam tylko o dwóch członkach - kapłana Khardimona oraz wojownika Quarhodron oraz tenże tajemniczy uczony), ponieważ miał możliwość odwołania decyzji tejże dwójki i zadecydowaniu, jak pokonać Rademesa.
Świadczy o tym ta tabliczka :
uo0017gp8.jpg

Być może ta dzięki zapisanej przez niego decyzji ujawnił, że jest najważniejszą postacią w Dolinie Budowniczych lub jedną z najważniejszych, lub co najlepsze był najbardziej oddanym sługą Adanosa.
Co wy o tym sądzicie?
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
"Wykorzystałem swe prawo do unieważnienia decyzji"
Te zdanie już mówi, że był kimś ważnym. Człowiekiem posiadającym ważny głos, więc najprawdopodobniej zasiadał w Radzie Pięciu.
Jak dla mnie mógł to być kronikarz. Spisywał wszystkie decyzje, jego oraz reszty Rady. Mieszkał w wielkiej bibliotece z kanionie.
Dodatkowo jest to znajomy najwyższego kapłana i najwyższego wojownika. Nikt o niskiej randze nie mógł rozmawiać z rada Pięciu oraz dyskutować z nimi więc był na równi w nimi.


Kim był ów człowiek naprawdę?
Większość argumentów i teorii mówi, że był to jeden z Rady Pięciu, który pilnował biblioteki w kanionie. Prawdopodobnie Uczony lub Uzdrowiciel. W końcu znał moc Beliara i znał jego konsekwencje. Mógł być uzdrowicielem również poniekąd za to, że pomagał innym w otrzymanych ranach. Uczony by tego nie zrobił. Natomiast Uzdrowiciel by nie znał historii Miecza, więc mógł to być Uczony, no chyba, że zamieszkiwał w bibliotece. Lecz duża odległość świątyni Uzdrowicieli, a biblioteką wyklucza tą kwestię.

Podsumowując był to najwyższy Uczony. W końcu znał się na nekromancji.
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Z tekstu wynika niemal jednoznacznie, że kronikarzem był członek Rady Pięciu. Jako, że wiemy, że wykorzystał swe prawo by unieważnić decyzję tamtej dwójki, możemy stwierdzić, że był to Uczony, bowiem tylko oni mieli decydujący głos w Radzie Pięciu. Tę kwestię porusza Quarhodron kiedy zadaje nam pytania.

Wykluczam opcję, że kronikarzem był Uzdrowiciel.

Mógł być uzdrowicielem również poniekąd za to, że pomagał innym w otrzymanych ranach.
Nie znalazłem w tekście informacji o tym, że autor zapisków kogokolwiek leczył.

Wygląda na to, że się nam nie przedstawił, więc możemy snuć jedynie domysły na temat jego imienia. Jednak czy jest to ważne?
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Chodziło mi o czysto formalną kwestię. Postawiłem tak jakby pytanie: Czy nie znając imienia tego człowieka nie możemy prowadzić dalszych dyskusji?

Nie zależy mi po prostu na tak detalicznych informacjach. Chciałbym się raczej dowiedzieć, jak np. mieszkańcy Jarkendaru się ubierali ; )
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Chodziło mi o czysto formalną kwestię.
Ja to zrozumiałem jakby ten temat nie miał sensu bytu.
Czy nie znając imienia tego człowieka nie możemy prowadzić dalszych dyskusji?
A dlaczego nie? Gdy nie znamy imienia postać jest bardziej tajemnicza i można omówić więcej przypadków kim on/ona mogła być.
Chciałbym się raczej dowiedzieć, jak np. mieszkańcy Jarkendaru się ubierali ; )
Miło było gdybyś taki temat założył i wszyscy by wzięli udział w tej dyskusji.
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Dobrze, niech będzie. Zbyt dwuznacznie się w tamtym poście wyraziłem. ; )
Zaraz zajmę się dyskusją o odzieży Budowniczych.
 
Do góry Bottom