Tajemnicze Nagrobki

Akasemis

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
297
W gothicu można było znaleźć tajemnicze nagrobki
W gothicu I jeden grób był (a właściwie krzyż i tabliczka) z napisem "Lotar".
To samo było w Gothicu II w jaskini nieopodal miejsca gdzie w I rozdziale znajdował się Lester,, dodatkowe w II można było w pobliżu farmy Onara znaleźć nagrobki z ksywkami autorów gothica.
To jest nie możliwe żeby to był grób paladyna LotHara (czyt. Lotara) ponieważ Lothar zostaje zabity dopiero w III rozdziale, a nagrobki można znaleźć już w I rozdziale...

Co o tym sądzicie ?
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Trochę to dziwne. Gdzie w G I jest ten grób?! Nie widziałam go. Może to jakieś proroctwo, autorzy lubią takie zagadkowe rzeczy, tak jak na przykład takie "coś" obok Bariery w Obozie Bractwa. Takie zagadki, które skłaniają graczy do myślenia, co to jest. Może jakiś przodek Paladyna Lothara, który walczył w Górniczej Dolinie? To tylko moje przypuszczenia. Kiedyś zdarzało się, że ktoś miał imię po przodku. Ale w I był Lotar, a w II Lothar. Więc może to tylko przypadkowe podobieństwo? Może twórcy nie pomyśleli przy tworzeniu G II, że jest taki nagrobek, który kojarzy się z paladynem Lotharem? No cóż, czasami tak się zdarza.

EDIT: Odzywam się w tym Garnizonie po raz ostatni. Jestem w Garnizonie Wody. Miło było tu pisać, ale wybrałam swoją drogę. Pandrodor i inni Giermkowie, życzę Wam pomyślnego zdania pracy i szczęścia, niezależnie jaki Garnizon wybierzecie. (nie żebym się wymądrzała ;))
Pozdro dla wszystkich z Garnizonu Ognia.
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
W G2 znalazłem kilka grobów Lotara (!). Dodatkowo, w jaskini w lesie blisko karczmy orlana jest klika zombiaków i szkieletów. Są tam też groby paladynów, żyjących kilkaset lat przed urodzinami Lotara.
Cmentarz jest też w lesie na północ od Khorinis...
Gdy będę miał Gothica II (W poniedziałek) rozejrzę się tam i poszukam powiązań. Może zorganizować krucjatę?
W G1 nie pamiętam, żeby był jakiś większy cmentarz, ale jeśli to to samo nazwisko, to może być jakiś związek...Nie przypadkiem to samo imię jest w obydwu częściach. Może pamiętacie, gdzie był ten nagrobek? Można sprawdzić daty urodzin i śmierci.
Tak czy inaczej, Lothara nie chowaliby w dole zawalonym kamieniami gdzieś w jaskini xD
Pozdrawiam

Lotar i Lothar to 2 rózne osoby, kiedyś gdzieś o tym pisaliśmy ;] - szczur
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Gothic jest pełen nierozwiązanych zagadek, co czyni z niego świetny produkt. Prawdą jest to, że niektóre ciekawostki wynikają z nieukończenia poszczególnych rzeczy w grze, ale znakomita większośc jest celowa. Chociażby te groby, które rzeczywiście znajdują się w dziwnych miejscach. No a to nie przekonuje mnie do tego, by były to groby wielkich wojowników. I to jest ciekawe. Chociaż jakby spojrzec na to z innej perspektywy, to groby obok Martwej Harpii mogą oznaczac cmentarz chłopów.
Podobnie jak groby nieopodal farmy Sekoba.
Inaczej rzecz ma się z grobem, np. Lotara. Kto normalny, lub jaki szary człowiek wybrałby sobie takie miejsce wiecznego spoczynku, do którego trudno się dostac, znajdującego się w całkowitym odosobnieniu... Miecz jest symbolem waleczności zmarłego, lecz mija to się z tym, że mógłby to byc paladyn.
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Gdy pierwszy raz trafiłem do owej jaskini i gdy zobaczyłem ten grób, naszło mi na myśl, że pewnie jacyś wojownicy tam koczowali...Nie wiadomo, może kiedyś w dolinie mieszkała niebezpieczna zwierzyna, ciężko się domyślać...Tak czy inaczej, wygląda na to, że nie można było wybrać innego miejsca :)

@Down:
Właśnie to miałem na myśli, tylko nie mogłem się wysłowić jak zwykle :D
Pozdro
 

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
Może gdy ów człowiek o imięniu Lotar (chłop bądz palladyn) został zabity nie było warunków na to żeby przenieść jego zwłoki na cmentarz i przygotować mu pochówek. Ludzie towarzyszący mu mogli przygotować prowizoryczny pogrzeb by oddać mu cześć. Dobry temat do polemiki.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Może to po prostu zwykły żart twórców. Chociaż nie wydaje mi się, że byli takimi szmatami, żeby robić sobie żarty z nagrobków. Albo ktoś kto robił Gothica zmarł podczas tworzenie i to hołd jego kumpli z PB.
 
E

Electric_Dragon

Guest
Nic mi nie wiadomo o żadnej śmierci kogoś z PB. Ta wersja prawdopodobnie odpada. Myślę, że Lotar to zwykły chłop. Bojan dobrze sugeruje powód pochówku w takim miejscu. Ale może też być inny. W tych lasach sporo bandytów się kręci. Może to też być poległy członek jakiejś wyprawy.
Nas najbardziej powinny ciekawić imiona tych paladynów. Gdy będę miał czas wyruszę na poszukiwania wszystkich nagrobków dotyczących paladynów. Należy im się jakaś chwała, przynajmniej spiszmy ich imiona .
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Jak wszyscy zauważyli te nagrobki są w norach i jaskiniach a może dawniej nie było cmentarzy, tylko właśnie takie jaskinie gdzie chowano zmarłych. Jedyne cmentarze jakie widziałem w Gothic 2 to ten co jest za farma Sekoba i kolo gospody Orlana, tam gdzie są zombi. Może jest to jakaś ciekawostka gry? Przypomnijmy sobie kryptę kolo farmy Onara. Jak widzimy gothic jest pełny zagadek i niespodzianek, które niełatwo odkryć.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Niedawno mi się udało znaleźć kolejny grób Lotara zaraz pod wieżą Xardasa dzie spotykamy Lestera. Według mojej teorii twórcy mogli tworzyć jakieś questa i zrezygnowali z tego rozwiązania i zapomnieli usunąć lub to kolejna tajemnica gry taka jak za co bohater został wysłany do koloni
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Igor tak samo jak z cmentarzem nieopodal farmy Onara? Tam są wyryte imiona/nazwiska/ksywki twórców gry.

Według mnie to taki easter egg, znajdźka itd. itp.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
A oto moja teoria:
Ludzie umierali, wiadomo, więc ludzie którzy żyli muieli ich gdzieś pochować. A żeby kogoś pochować trzeba mieć gdzie go pochować. Więc moim skromnym zdaniem nagrobki zostały stworzone po to żeby oddać bardziej realia świata Gothic. Gdyby nie było tych nagrobków zastanawiali byśmy się gdzie pochowani zostali ludzie, no przecież nie wszyscy pozamieniali się w zombi albo szkielety. I oto jest moje zdanie na ten temat.
 

Dearien

Member
Dołączył
27.12.2011
Posty
222
Zdałem sobie trud poszperania w internecie jakichś informacji, które pomogłyby rozszyfrować przesłanie. Niestety, moje łowy nie był zbyt owocne:

Lotar to władca frankijski, który podzielił (na mocy traktatu w Verdun) swoje państwo między siebie w dwóch braci. To raczej mało istotne.

721-762 (Lata życia Lotara z Gothica) tu było ciekawiej, bowiem 721-762 to strefa satelitarna telefonii komórkowej w USA. Niewiele to pomaga, ale jednak jest to coś zagadkowego ; )
721r. - zwycięstwo Franków w bitwie pod Tuluzą. (Uczepili się tych franków. To może mieć sens)
762r. - miałem nadzieje znaleźć kolejne wydarzenia związane z Frankami. Ale nic z tego. W tym roku założono Bagdad i jakąś chińską szkołę.

Wiecie, a może mamy odebrać to jakoś alegorycznie. W 721 Frankowie pokonują arabów, a w 762 arabowie zakładają miasto. Ktoś potrafi to przenieść do świata Gothic? Najpierw jakieś wydarzenie chwalebne dla Paladynów, a potem ich upadek. Może trzeba sprawdzić "Kalendarium Gothic"?

MAM! Na jednym forum piszą, że w 762r. do Khorinis przybyła Esmeralda. Oni (nie dajemy linków do konkurencyjnych stron, sorry) też zajmują się Lotarem, ale uznali, że chodzi tu o Paladyna, którego znamy, a brak "h" to po prostu błąd w tłumaczeniu. No ale zachęcam was do dalszego szperania, bo może być ciekawiej,

Znalazłem jeszcze, że Lothar to Paladyn z gry World of Warcraft ; )

NIE PISZE SIE DOUBLE POSTOW
 
Do góry Bottom