Tłumaczenie "arcania: A Gothic Tale"

Status
Zamknięty.

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Czy chcieliście kiedyś przetłumaczyć nazwę czwartej części? Większość tak łatwy tekst potrafi, ale ktoś może akurat nie potrafić... Ja to przetłumaczyłem jako "Arcania: Opowieści Gothic". Słowo tale może znaczyć opowiadanie, bajka, opowieść itp. Czy podoba wam się ta nazwa? Moim zdaniem bardzo dobrze pasuje do gry. Były już 3 części sagi, Gothic 1, 2 i 3 - teraz wymyślili nową nazwę ;) Na początku nie byłem zwolennikiem tej nazwy, ale po przetłumaczeniu jestem za nią.

PS: Szukałem takiego tematu i nie znalazłem. edit: przy słowie Arcania zmieńcie pierwszą literę na dużą ;)
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Ja tam wyznaję zasadę, że nie ocenia się książki po okładce, więc i nazwa mi nie wadzi. Poza tym gratuluję udanego tłumaczenia ^_^
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
W pewnym sensie dobrze mówisz ;) Ale ja chciałem się zapytać reszty userów czy podoba im się ta nazwa, a także powiedzieć, jak mniej więcej tłumaczy się tą nazwę. Czekam na następne odpowiedzi!
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Taka trochę w moim odczuciu bez sensu (jeżeli dobrze przetłumaczyłeś). Opowieści Gothic? Czyli, że Gothic opowiada, czy Gothic jest tytułem tych opowieści. Tak czy siak zgadzam się z PL w 100%, choć proste G4 lepiej wpadałoby to ucha i oka.
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Co do tłumaczenia, ja wolę żeby było po Angielsku. ;]

Nie wiem czy wiecie o tym, ale powiem wam o tym tutaj. ;p Będą dwie nazwy:
Dla USA: Arcania: A Gothic Tale
Dla Europy: Gothic 4: Arcania

Skąd to wiem? Ze strony gothic 4 center, aktualnie najlepiej poinformowanej stronie o Gothic 4. ;] Chcecie odwiedzić i poczytać? W google jesteśmy pierwsi pod Gothic 4. Jednak to nie ma być reklama. :p Wiemy to bezpośrednio od Spellbound, bowiem nawiązali z nami współpracę i otrzymujemy od nich odpowiedzi na wszelkie pytania do nich. Tak więc widzicie, w Polsce będzie tytuł Gothic 4: Arcania. ;]


Pozdrawiam, Crisis.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT(Crisis @ 03-06-2008, 22:55) index.php?act=findpost&pid=184403
Co do tłumaczenia, ja wolę żeby było po Angielsku. ;]

Nie wiem czy wiecie o tym, ale powiem wam o tym tutaj. ;p Będą dwie nazwy:
Dla USA: Arcania: A Gothic Tale
Dla Europy: Gothic 4: Arcania

Skąd to wiem? Ze strony gothic 4 center, aktualnie najlepiej poinformowanej stronie o Gothic 4. ;] Chcecie odwiedzić i poczytać? W google jesteśmy pierwsi pod Gothic 4. Jednak to nie ma być reklama. :p Wiemy to bezpośrednio od Spellbound, bowiem nawiązali z nami współpracę i otrzymujemy od nich odpowiedzi na wszelkie pytania do nich. Tak więc widzicie, w Polsce będzie tytuł Gothic 4: Arcania. ;]


Pozdrawiam, Crisis.


heh , heh ładna reklama :)
Tylko Krysiu, o tym że będą dwie nazwy i jedna jest specjalnie dla stanów wie każdy od momentu pojawienia się A Gothic Tale :) wystarczyło by się w czytać w strone główną....


hiehiehie.....Ja tez biednego cesca zawiodłem...bo myślał, że nie wiem o 2 nazwach xD...a ja wiedziałem zanim news wyszedł
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Wiem Kacperex o tym, że na stronie jest o tym napisane. :p Tylko, że wiesz niektórzy nie wchodzą na stronę i się nie dowiedzieliby jeśli nie napisałoby się o tym na forum. :p
Poza tym na większości stron o tym nie pisze. Widziałem to jedynie na gothic 4 center i właśnie tutaj, ale na TG zero, na forum jedynie mają dział Gothic 4:Arcania na forum. Nic więcej. ;p


CYTAT
heh , heh ładna reklama smile.gif

Trzeba sobie radzić. :p Musimy porozmawiać o potencjalnej reklamie tej strony na Gothic Up. :]


Pozdrawiam, Crisis.
 

hiszpan93

Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
39
Temat trochę bez sensu ,ponieważ każdy (chyba)potrafi przetłumaczyć tale (jak ktoś nie potrafi to translator albo słownik :p).Nie rozumiem czemu niektórzy tak bulwersują się zmianą nazwy .....jakby to składało się na grafikę albo fabułę ...Ludzie z Spellbound (sorry jeśli źle napisałem) poprostu chcieli stworzyć coś nowego ,a nie ciągnąć dalej to co stworzył Phiraniabytes , więc dali nową nazwę ,nowego beziego itp.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom