Spis Błędów I Ich Rozwiązania

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Witam,
Postanowiłem utworzyć listę częstych i rzadkich problemów jakie można spotkać z grą "Gothic 3". Na liście znajdą się jedynie problemy rozwiązane.

GRAJ NA NAJNOWSZEJ WERSJI GRY - 1.70
(wiele błędów zostaje wyeliminowanych przy najnowszej łatce. Możliwe jest ze niektóre porady nie zadziałają przy danej łatce - przy poradzie znajdzie się informacja przy której łatce porada powinna zadziałać)

===================================================================================================​

Spis:
(Pogrubioną, czerwoną czcionka są zapisane popularne błędy.)

Problemy z instalacją:
|- Strasznie długo włącza się instalator, a później wyskakuje błąd

Problemy z grą:
|- Znikająca postać
|- Jak poprawić płynność gry? (mam 1 Gb RAM, Patch 1.6)
|- Komunikat "Where is Guru"
|- Problem z konsolą! Zamiast liter mam kwadraty

Problemy z zadaniami:
|- Orkowie mnie atakują (odbiłem 3 lub więcej miast)
|- Zadanie z płochliwymi jeleniami



PROBLEMY Z INSTALACJĄ:


Strasznie długo włącza się instalator, a później wyskakuje błąd

Problem i rozwiązanie:
Instalator włącza się długo (ok. 15 min.), poczym wyskakuję komunikat który informuje o błędzie w pliku i radzi zamknąć wszystkie działające w tle aplikacje i skontaktowanie się z wydawcą gry. Prawdopodobnie jest to za sprawą porysowaniej płyty. Należy zgrać całą zawartość płyty na komputer i uruchomic instalator z komputera.

Link do tematu:
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/24970-problem-z-instalacj/



PROBLEMY Z GRĄ:


Znikająca postać

Problem i rozwiązanie:
W Gothicu 3 bardzo często postacie po prostu znikają. Najczęściej wtedy przechadzają się po lesie, zwiedzają kraj. Najgorzej gdy dana postać jest bardzo ważna dla naszego zadania (np. Gorn). Jak te postacie znaleźć?
Trzeba uruchomić konsolę z kodami, i wpisujesz kod "goto x" (bez cudzysłowia - piszemy goto, spacja, i imie postaci której szukamy - UWAGA, próbujmy z róźnymi wariantami imienia, możliwe że gra wyszuka postać dopiero wtedy jak wpiszemy jej oryginalną nazwę) - od razu zostaniemy do niej przeniesieni.


Link do tematu
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/25839-znikajacy-gorn/

Jak poprawić płynność gry? (mam 1 Gb RAM, Patch 1.6)

Problem i rozwiązanie:
Gothic 3 na 1Gb RAM nie będzie działał jak marzenie, ale jest możliwość zmnienienia ustawień w plikach gry. W temacie jest link do pliku który trzeba zamienić aby grało się lepiej mając, wspomniany wyżej 1Gb RAM.
UWAGA: Należy mieć patch 1.6. Plik nie rozwiąże problemu z szybkością gry na każdym komputerze.


Link do tematu:
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/24976-gothic-3-1gb-ramu/

Komunikat "Where is Guru"

Problem i rozwiązanie:
Najgorszy błąd w Gothicu. Pomimo usilnych starań żadna łątka nie usuneła błędu do końca. Pojawia się w wybranych przez siebie miejscach, nikt nie wie przez co jest powodowany. Jak go się pozbyć? Nie ma jednej sprawdzonej metody, są tylko porady co może pomóc. Oto rozwiązanie napisane przez "LucekPL".

a wiec pojawia się to czesto gdy 1. grzebiemy coś w plikach bądz długo graliśmy w gothica ROZWIĄZANIE: Uruchom Ponownie Kompa 2. Przy spolszczaniu samych napisów zrobiliśmy wszystko ok i wyskakuje nam ten bład co mamy zrobić ?? ROZWIĄZANIE: Nalezy sprawdzić jak nazwaliśmy plik po kompresacji folderu na .pak Project_compiled.pak czy Projects_compiled.pak , ten bład wsykakuje jak damy tą 1 nazwe Project_compiled.pak a dokładniej ?? brakuje "s" na końcu słowa Project . 3. Bład ten też czesto wyskakuje jak mamy za mało pamięci wirtualnej a więc ?? ROZWIĄZANIE: PPM na mój komputer>właściwości>zaawansowane>wydajność>ustawienia>zaawansowane>Pamięć wirtualna>zmień>LPM na dysk na którym mamy Gothic 3 zainstalowany i ustawiamy od 4500 do 5000.

Link do tematu:
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/13645-gdzie-jest-guru/

Problem z konsolą! Zamiast liter mam kwadraty

Problem i rozwiązanie:
Odpalasz konsole a tu zamiast literek jakieś dziwne kwadraty? Jak to naprawić? W katalogu C:/Program Files/Gothic (przykładowa ścieżka) robisz katalog o nazwie

KOD
_compiledImage

a w tym katalogu następny o nazwie
KOD
_Intern

Link do tematu:
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/22640-problem-z-kodami/


PROBLEM Z ZADANIAMI:


Orkowie mnie atakują (odbiłem 3 lub więcej miast)

Problem i rozwiązanie:
W Gothicu 3 po odbiciu 3 z rąk orków, oni uznają cie za wroga i będą atakować ciebie odrazu po wkroczeniu do ich miasta. Problem rozwiązać można jedynie przez wczytanie poprzedniego zapisu (gdy mamy odbite max 2 miasta).

Link do tematu
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/25990-problem-z-miastem/

Zadanie z płochliwymi jeleniami

Problem i rozwiązanie:
Jednym z zadań w Ardei jest zabicie 5 płochliwych jeleni. Jelenie są naprawde płochliwe więc trzeba wykazać się cierpliwością i dobrym okiem. Najlepiej przed próbą wykonania zadania zapisać grę (w innym slocie). Jelenie po dłuższym czasie powinny jednak wrócić na poprzednie miejsce, jednak jak uciekną najlepiej ich szukać w okolicy latarni Jacka - wiele osób akurat tam je znalazło

Link do tematu:
http://gothic.org.pl/forum/index.php?/topic/25469-problem-z-plochlywymi-jeleniami/

===================================================================================================​

Czekam na osoby które pomogą mi skompletować wszystkie pomoce. Propozycje błędów które tu zamieścić proszę wysyłać mi na PW

Pozdrawiam,
Arminas
 

mareczek_89

New Member
Dołączył
31.3.2011
Posty
23
A jak można zaliczyć zadanie w Monterze dla Marika sprawdzanie lojalności jego ludzi? Mam oficjalną solucje do tej gry wypytuje wszystkich najemników i ludzi z listy składam raport i zadanie jest w dalszym ciągu jako bieżące. Chociaż wszystkich już wypytałem i doniosłem na nich. Odbijam Montera zabijam Marika podczas odbicia i misja niezaliczona. Czy to też jest błąd gry? Można coś na to poradzić? Napisałem w tym temacie ponieważ wszystkie tematy w których bym mógł o tym napisać są zamknięte w razie czego proszę o przeniesienie mojej wypowiedzi.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jak lojalni są wobec orków ich Najemnicy?

Zleceniodawca: Marik - szef najemników w Monterze.
Marik chce wiedzieć, kim są jego podwładni i co o nim sadzą. W tym celu porozmawiaj z Ugo, Fedorem, Goorem, Danem, Sanfordem, Tranem, Elberem i Bradleyem. To jednak nie wystarczy. Musisz wykonać zadania - "Powiedz Trano o jego Pensji", "Nowa zmiana w obozie niewolników", "Niewolnik Leon znów pracuje w świątyni", "Niewolnik Kelvin znów pracuje w świątyni", "Marik chce listę niewolników Bradleya" - by dowiedzieć się czegoś więcej, oraz porozmawiać z Sanforem, po wykonaniu zadania "Zabij krowy". Po tym wszystkim idź i porozmawiaj z Marikiem.
Doświadczenie: 1500
Nagroda: 2000 sztuk złota.
Reputacja w Monterze: +5

Źródło - http://gothic.org.pl/gothic-3/montera.html

Widać nie zawsze oficjalna solucja jest lepsza od naszej :)
 

mareczek_89

New Member
Dołączył
31.3.2011
Posty
23
Rozmawiałem z nimi wszystkimi i te zadania mam również zrobione jeszcze sprawdzałem przed chwila a jednak mam niezaliczone :-/ P.S. mam zainstalowanego patcha 1.60
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Hmm... a zadania z Bradleyem związane wykonałeś wszystkie?
 

mareczek_89

New Member
Dołączył
31.3.2011
Posty
23
Tak, doniosłem na wszystkich na arenie, Sanforda powiedziałem Marikowi że go nie lubi, odebrałem danine z farny, powiedziałem gościowi że nie dostanie pensji, zmiana niewolników też zrobiona, przekazałem mu że ma lepiej traktować swoich niewolników, zabrałem mu list i oddałem, wysłałem nowego niewolnika na wykopaliska i mu o tym powiedziałem, na farmie gdzie była pszenica pomogłem mu z bandytami doniosłem Marikowi że sobie nie radzi, mistrza areny podkablowałem. Zadania dla Soboty też zrobiłem o niewolnikach. Nie wiem nie mam pojęcia czemu mam niezaliczone tylko nie powiedziałem mu że Sanford jest szpiegiem tylko że go nie lubi.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Żeby misja była zaliczona musisz powiedzieć, że Sanford jest szpiegiem i dać list Sanforda do obozu buntowników, Marikowi.

W tej misji całość polega na tym, że musisz się dowiedzieć kto jest buntownikiem w szeregach najemników. Szpiegiem jest Sanford, więc jak jesteś po stronie orków to powiedz o tym Marikowi. Misja będzie wykonana.
 

mareczek_89

New Member
Dołączył
31.3.2011
Posty
23
A to straszna lipa ja gram po stronie buntowników :-/ dzięki za pomoc i odpowiedzi
 
Do góry Bottom