[serial] Fala Zbrodni

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
Hej! Założyłem owy temat, aby poznać wasze zdanie na temat filmu "Fala Zbrodni", który opowiada o pracy (ciężkiej, jak w temacie) specjalnego wydziału policji o skrótcie OPZ. Główne postaci to:
SZAJBA (Igor Szajbiński)
Jeden z głównych bohaterów serialu. Zazwyczaj nie daje za wygraną, dąży do wyznaczonego celu. Ma syna Maćka, żona odeszła od niego.

CZARNA (Daria Westman)
Typowa "kobieta w spodniach", często zaskakuje zachowaniami typowymi dla mężczyzn. Jako dziecko doświadczona przez życie. Próbuje oczarować sobą Szajbę.

SZEFOWA (Renata Lemańska)
Szefowa OPZ. Posiada doskonały zmysł planowania. Po śmierci syna. który zginął z rąk Siergiejskiej, coraz częściej sięga po alkohol.

ALEX (Aleksandra Melin)
Policjantka posiadająca zdolności psychologiczne. Czarna powiedziała o niej: "wystudiowana, wypindrzona...". Zazwyczaj ufna i dobroduszna. Była związana z Szajbą.

RAFALSKI
Policjant z krwi i kości, nie dający za wygraną, twardy i nieustępliwy. Posiada kontrowersyjne poczucie humoru. Często doprowadza współpracowników do szału. Nieufny w stosunku do ludzi.

KUBA
Policjant-informatyk, często mózg informacji OPZ. Potrafi rozgryźć każdą zagadkę. Prywatnie zakochany w Czarnej.

SIERADZKI
Główny dowódca OPZ. Często nieustępliwy, lubi władzę. Niekiedy przez to akcje OPZ kończą się fiaskiem.

MŁODY (Witold)
Uczeń FBI w USA, nie potrafiący odnaleźć się w rzeczywistości OPZ. W pracy stosuje niekonwencjonalne metody. Współpracownikom nie podoba się jako zastępca Budrysa. Lubi grać na perkusji.

BUDRYS (Błażej Kowal)
Łatwo ustępliwy, dał się zwerbować Siergiejskiej, przekazując tajne informacje z OPZ. Zastrzelił go Bakajew, jeden z członków Siergiejskiej.
Zaś wrogami byli:

SIERGIEJ KARPIN (С е р г е й К а р п и н)
Szef mafii o nazwie "Siergiejska (С е р г е й с к а я). Pewny siebie, otacza się wpływowymi ludźmi. Prowadzi wojnę z OPZ. Rzadko występuje w serialu, ponieważ prowadzi interesy za granicą.
BAKAJEW (Д ж а м ш е д Б а к а е в)
Były oficer specnazu, członek Siergiejskiej. Człowiek Siergieja w Polsce. Zastraszył Budrysa i zmusił go do współpracy, poza tym dokonał wielu innych zbrodni. Zginął w 14. odcinku z rąk Szajby.

ROMA
Brat i następca Bakajewa. Bezwzględny gangster. Porwał Maćka, syna Szajby. Zginął w 28. odcinku.

Obecnie wrogami jest mafia "Mała Odessa" i jej szef, niejaki Kola. Moim zdaniem serial jest świetny i dobrze ukazuje nawet najmniejsze szczegóły pracy policjantów. Bohaterowie również są świetnie dobrani i dobrze grają. Wypowiadajcie się!
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Taaa to może załóż jeszcze na temat "Samego Życia", "M jak Miłość", "Na Wspólnej", "Pensjonat pod Róża" itd...i wsam raz będzie 20 tematów, każdy o innym serialu
tongue.gif

No cóż żeby nie było off topa to widzialem kilka odcinków, ale nie przypadło mi to do gustu, wole W11 albo Kryminalnych
tongue.gif
Nie podoba mi się ten serial, nie ma tego czegoś, fabuła kompletnie mi nie odpowiada...poprostu przeciętniak...
 

Gucio

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
353
Mnie tam zupełnie nie ciągnie do tych tasiemców
tongue.gif
Zapomniałem se o "Fali Zbrodni" w plebiscycie najgorszych Polskich seriali
tongue.gif

Sory za krótkiego posta

Pozdro
cool.gif
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
QUOTE Sory za krótkiego posta

Nienawidzę takich tekstów. Po co sory, skoro i tak zostanie krótki ??
tongue.gif


Serial ten jest jak każdy inny z Polsatu - nijaki. Nie ma ciekawej akcji ani fabuły, american serial przeniesiony w nasze realia. Ale bez porównania lepszy od Samego Życia.

Po co ten Polsat jeszcze nadaje ?!
 

Jango Fat

Debile
Dołączył
13.11.2005
Posty
11
Ja popieram Sebka i wolę "W11", ale najbardziej "Kryminalnych" niż podrubę tych dwóch seriali
biggrin.gif
I podobnie jak Megariona uważam seriale polsatu za nudne (żeby nie powiedzieć dupne)
wink.gif
 

PUNK EREMITA

Member
Dołączył
2.6.2005
Posty
54
Według mnie "Fala zbrodni" nie jest najleprzym serialem. Wogule ten serial mi nie przypadl do gustu zresztą praktycznie wszystko co nadaje polsat jest na nic no niektóre filmy sa ok ale tak po za tym to nuda. Jesli ktoś chce pooglądać coś o policji w polskim wydaniu to polecam w11 i kryminalni.
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
Fala zbrodi nie należy do najlepszych polskich seriali. Fabuła jest taka jak u konkurencji... czyli nijaka. Powtarzany jest sterotyp. Jest twardziel, jego młodszy partner przydzielony na siłę, wolno im łamać prawo mimo, że powinni go chronić. I wszystko to tak nierealistycznie wygląda. Już wole gilnę z TVP, prawie to samo ale w lepszym wydaniu. Pozdro!!
 

Shadow27

Member
Dołączył
26.10.2005
Posty
354
"Fala Zbrodni" najprościej skomentować to lol
biggrin.gif
wszystkie seriale tego typu są prawie identyczne ... jakieś napady , zabójstwa , mafia itp. tylko ciekawi mnie jakim cudem w serialu zawsze ich łapią a na żywo to 20 km/h na sygnale
tongue.gif
te seriale nie opowiadają o polskiej policji tylko o tym jaka ona powinna być ... wystarczy obejrzeć kawałek odcinka to się zna koniec (przynajmniej ja tak mam) dlatego podarowałem to sobie
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Przyznam że nie gustuję w niczym co by się zrodziło z intencji polskich reżyserów i producentów filmowych. A w szczególności jeśli chodzi o seriale (Jakiekolwiek seriale). Porządna polska kinematografia upadła gdzieś tak 20 lat temu. Teraz mamy tylko powielanie stylu zachodniego (amerykańskiego) w którym to glina jest zawsze porządny i zawsze udaje mu się złapać (jakże złych) przestępców. Bzdura. To nie jest ani trochę realne. Robi mi się nie dobrze na widok takiego nisko budżetowego, komercyjnego chłamu.
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1514
Cóż, nie lubię filmów o takim przebiegu akcji. Widziałem dużo lepsze seriale niż Fala Zbrodni, ponieważ jak widzę ten serial i małego narkomana to się odechciewa oglądania. Ten serial nawet nie przedstawia chodź połowy, jak polscy policjanci pracują i łapią przestępców. Lepsze seriale od Fali Zbrodni to: W11 oraz Kryminalni, chodź one w zupełności nie pokazują tego co powinny pokazywać. Może serial był by lepszy gdyby nie te głupie reklamy co 10min trwające 4min. To wyprowadza osoby z klimatu.

Pozdro.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Boże który to temat o serialach?

Serial mi się nie podoba. Aktorzy, akcja, fabuła, wykonanie stoją na bardzo niskim poziomie. Niestety nie kręcą mnie te klimaty, a po za tym nie ma w nim nic ciekawego. Fabuła bardzo łatwa do odgadnięcia. "Zagadki" proste jak drut.
Nie ma w nim niczego, dzięki czemu bym chciał go oglądać
smile.gif


Masa komercyjnych shitów leci w naszej telewizji i nie są one warte tracenia czasu
smile.gif


QUOTE Sory za krótkiego posta

Takie posty są karane. I jak nie masz o czym pisać to nie pisz wcale...
 

donricardo

Member
Dołączył
26.6.2005
Posty
57
Mnie podobnie jak innym też sie ten serial nie podoba.Fabuła jest naciągana poniewaz po rozpadzie mafii pruszkowskiej i wołomińskiej nie ma w Polsce jako takiej zorganizowanej grópy przestępczej.Aktorzy mi sie nie podobają niektórych to chyba wybierali po zakpiorskich rysach twarzy.Wogóle wszystko w tym serialu jest zgapione z zachodu.

Jezeli miałbym polecić naprawde dobry serial o policji to jest to "Ekschibicja" z Markiem Konradem w roli głównej serial ma juz swoje lata ale można obejrzeć.
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
I dlatego prawie nie oglądam TV - bo nic w nim nie ma.
Fala Zbrodni miała być chyba asem w rękawie Polsatu, a okazała się szajsem. Obejrzałam tylko dwa odcinki i zniesmaczyło mnie to wszystko. Aktorzy infantylni, fabuła nudna, a muzyczka rozpoczynająca ów serial to juz dno. A skoro to takie marne itp to czemu Polsat puszcza juz II sezon (chyba).
dry.gif
To już lepsza była Sfora, albo Kryminalni na TVN ( jedyne co oglądam co tydzień ^^ ).
Polska kinomatografia zmarła smiercią naturalną. Nic nowego nie da się wymyślić chyba i skazani jesteśmy na tandetne widowisko na ekranie.

QUOTE "Ekschibicja" Ekstradycja
sleep.gif
 

Felix

Member
Dołączył
16.6.2005
Posty
61
Ech...Fala Zbrodni to taki sobie film.Ten film ma umnie -10pkt
dry.gif

Za Samo Życie bym dał 1punkt zato jak
byś nie napisał tego tematu
dry.gif
dry.gif
No ale się starałeś....
pozdro-Felix
 
Dołączył
1.11.2005
Posty
108
Mi tam Fala Zbrodni przypadla do gustu podoba mi sie ten serial jako iz nawet nie ma nic ciekawego na Polsacie z seriali. I tak nie ogldadam tego jak leci np wczoraj nie bylo co robic przy kompie to se wloaczylem TV i leciala Fala Zbrodni to se obejrzalem. Tak to to nieogladam tego zabytnio!
 

Norton

Member
Dołączył
4.1.2006
Posty
53
Jeżeli o mnie chodzi to całkiem, całkiem. Niejest to cud świata ale może być. Itak przy tym co normalnie puszczają w TV to coś. Sorry za krótkiego posta.


Pozdro
dry.gif
huh.gif
wink.gif
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Oglądam ten serial od 1 odcinka, który był emitowany bodajże 2 lata temu. Najlepszy według mnie był 2 sezon. W nim dzieje się najwięcej akcji i zwrotów fabuły. Niektórzy piszą, że lepsze jest jakieś tam W11 czy Kryminalni. Oczywiście, może się to podobać, nie mam nic do tego. Ale dlaczego do jasnej z niebieską piszecie, że jest to klon W11 czy czegoś tam?! Przecież Fala Zbrodni była emitowana wcześniej o cały rok lub nawet dwa o pozostałych klonów innych stacji...
dry.gif
 

Sługa Kruka

Member
Dołączył
12.12.2005
Posty
261
W 11??? To jest dopiero szajs. Jak patrzę na te ustawiane akcje i "twarze" tych policjantów to śmiać się chce. Poza tym niektórzy krytykują fabułę F.Z. a w W11 fabuły nie ma wcale. W Fali jest więcej bohaterów, lepsi wrogowie (jeśli w W11 w ogóle jacyś są) i cała masa innych, lepszych rzeczy.
 
Do góry Bottom