Returning Mod - Pytania, Problemy

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Abi, najdroższa, też w 4 rozdziale returninga w Jarkendarze miałaś tak, że zniknął Ci Saturas?
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
chyba zniknął ale głowy nie dam, bo obecna wersja nieco poprawiona :p
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
No właśnie ja mam chyba najnowszą i zniknął :p
No nic, po sesji będę się głowił.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
i koniecznie wróć do jankerdaru w następnym rozdziale :p
jejku narobiłeś mi smaka, nie dokończyłam osttaniego rozdziału bo spieprzyłam misję
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Ja bym z chęcią tego Saturasa nawet kodem wezwał, ale obiło mi się o uszy, że zapisanie gry po aktywowaniu marvina może skończyć się tragicznie. A mi szkoda tych kilkudziesięciu godzin gry :D
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
nie on z nika chyba z jakiegoś powodu, kurde nie pamiętam dokładnie czy to był bug czy celowe zamierzenie, trzeba by było doczytać, co do marvina, nie wiem jak w tej wersji, w poprzedniej, jechałam właczonym cały czas i nie było problemu z tym, a ew zapisać możesz po wyłaczeniu marvina, tylko jeśli saturas ma zniknąć z jakiegoś powodu a ty go przywołasz, to nie wiem jaki może być wpływ na grę, bo w poprzednije wersji wystarczyło skopać questa i zonk, zadanie od razu niezaliczone i stoisz w miejscu, jesli masz stary save to uratowany, jeśli nie to :p
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
arven wpisz sobie 'goto vob instancja_npc' i przeniesie cię tam gdzie on jest. Możesz sobie wcześniej zapisać grę żeby tego marvina nie używać. 
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
To ma sens, sprawdzę. Dzięki ziomek!
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
daj znać gdzie on się 'ukrywa', jestem ciekawa i może ponownie się skuszę by pograć  :D
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Nie wpisywałem kodu, ale kolega mi powiedział, że Saturas jest przy złotym smoku. Nie sprawdzałem tego jeszcze bo nie miałem czasu, ale jak mówi, że jest, to jest :p
 
Romek, jest kolejny biznes. Wiem, że jesteś dobrym wariatem, więc pewnie będziesz miał pojęcie co, gdzie i jak.
Kolega utknął w returningu i nie może dokończyć questa, a co za tym idzie - nie może ruszyć z fabułą. Potrzebuje pewnej bryłki rudy, bez której nie może ukończyć zadania, a że nie zna się na górnictwie to musiał wpisać na nią kod. Niestety, gra nie zaliczyła mu tego rozwiązania, nie ma opcji dialogowej u zleceniodawcy. Jedyna nadzieja w Grimesie, który naucza górnictwa. Problem w tym, że kolega jest w innym wirtualnym świecie i nie opuści go, dopóki nie wykona zadania.
 
Przechodząc do konkretów - jak przyzwać kodem Grimesa? Wiem, że trzeba znać nazwę pliku, ale kolega nie wie jak ją znaleźć. Dałbyś radę się zorientować jak to załatwić?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale była potrzebna chyba Czarna Ruda, tak? Zasada na odkrycie instancji NPC jest prosta. Podchodzisz do interesującego cię NPC i przy włączonym marvinie klikasz 't' gdy masz go nacelowanego. Wtedy pojawiają sie jakieś informacje odnośnie postaci/przedmiotu. Po lewej stronie pojawi się instancja. Np przy Laresie jest to VLK_449_LARES. Potem wpisuje w konsoli "insert VLK_449_LARES" i masz przywołana postać.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Dzięki, przywołane Grimesa udało się. Ale niestety nie pomogło to w wykonaniu zadania. Trudno : )
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
dobrze wiedzieć gdzie saturas,
wydaje mi się że czarną rudę znalazłam bez wykopywania, albo kupiłam od kupców, głowy nie dam, na pewno nie wykopywałam jej :)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Teraz to pewnie już nic nie da, ale dzięki :p
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
a tak przy okazji po zjedzeniu jej fajne efekty były,
 
a w jakiej lokacji jest twój kolega że nie może się ruszyć? pytam z ciekawosci :D
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Na jakiejś wyspie. Nie pamiętam nazwy, ale jest to następna lokacja po Dworze Irdorath.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
a to już wiem gdzie, no tak czyli po ptakach ;)
 
jak koledze uda się wydostać dalej, to niech nie wybija wszystkich orków na farmach
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Dlaczego? On już postawił krzyżyk, ale ja wciąż gram :D Co prawda prędko tam nie dojdę, bo jestem w czwartym rozdziale, ale warto wiedzieć.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
dlaczego? ale zależy o co pytasz,
 
jeśli o orków to dlatego że nie zaliczy zadania i po ptakach, nie posuniesz dalej akcji :p, chodzi o orków w pobliżu farmy onara i drogi do magów ognia,
 
Do góry Bottom