Ratunku! Problem Mieczem Od 2 Szamana, Rozdz. 6

Status
Zamknięty.

ivi

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
3
Od kilku godzin, na wszystkie sposoby próbuję uporać się z błędem w grze, który doprowadza mnie do szału. Zabiłam kapłanów, zabrałam miecze, ale niestety miecz od drugiego kapłana zdaje się nie chcieć znaleźć w moim ekwipunku. Nawet w końcu użyłam kodu i wyczarowałam sobie miecz milion razy, ale ciągle, mimo, że go biorę nie mam go później przy sobie, co za tym idzie, nie mogę przebić jednego z serc. Proszę, pomóżcie jakoś.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jesteś pewna, że wcale go nie masz?
Wszystkie inne tekstury przedmiotów w ekwipunku się pojawiają?
Przecież nie musisz go zaznaczać w ekwipunku by wbić w serce. Jeśli go masz z automatu bezi wyciąga i przebija serca odpowiednimi sztyletami.
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Buu też to miałem podczas pierwszego przechdzenia Gothica. Tak... to było tak dawno :) Pamiętam, że wczytanie wcześniejszego save'a mi pomogło. Ew. możesz polatać po całej świątyni, może któregoś szamana pominęłaś. Czasem wczytuje się grę, a potem zapomina nadrobić zaległości ;)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Przyda się trochę matematyki, zobacz ile mieczy masz w plecaku, ile jest już wbitych w serca i dojdziesz do tego ile mieczy brakuje. Na pewno pomoże Ci ten obrazek, bo w świątyni Śniącego już niejeden się zgubił.
swiatynia_orkow.jpg
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Ja miałem podobny problem, jednak gdy zabijałem 2 szamana to mi się robił crash gry. Połączyłem wtedy 2 Gothice (w jednym był problem na początku gry a w drugim na końcu) i poszło. Ale wracając do tematu. Ja tam nigdy nie sprawdzałem czy mam te miecze w ekwipunku :D . Proponuje po prostu pójść i spróbować powbijać. Jak powie "Czym...?" to wtedy się martw. A jak się nie da to idź pozabijaj innych szamanów, a potem wróć i zabij tego, może pomoże.
PS: Mi nigdy w G I nie pokazywały się txt w ekwipunku. Zawsze tylko skrawki.
 

ivi

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
3
Nie, nie- po pierwsze na pewno zabiłam wszystkich i wziełam miecze, a po drugie brak miecza w ekwipunku zauważyłam dopiero po tym jak miałam wbić wszystkie 5 w te kamienie na ziemi żeby przejść dalej. Pokombinowałam, pochodziłam po świątyni i tak przez kilka godzin. W końcu się wkurzyłam, poczytałam o kodach i użyłam tego do teleportacji... Niestety nie udało mi się do tej pory wymyślić jak, w kolejnym etapie przebić serca:( Mój biedny mag rozkłada ręce i też nie wie.

Wcześniejszy save też wczytywałam, ale był on niestety pod koniec 5 rozdziału i został mi do zabicia ostatni kapłan (a z mieczem od niego nie mam żadnego problemu).

Na razie musiałam oderwać się od gry i tym samym od frustracji z nią związanych, ale jak do niej wrócę to nie odpuszczę. Tylko nie uśmiecha mi się przechodzić cała grę od nowa, jeżeli istnieje możliwość, że na koniec znowu coś takiego "wyskoczy".
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Niech ktoś z was, kto ma akurat Gothica na twardzielu wyśle jej save'a ze świątyni.


Ewentualnie skopiuj sejvy własne, reinstaluj grę i wklej je na nowo.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Wyślij mi tego sejwa ,zobacze czy u mnie też bedzie problem a jeżeli tak to spróbuje go rozwiązać i z rozwiązanym problemem odeśle ci swojego save
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Kombinujecie, kombinujecie, a to w 99.9% jest wina gry. Nośnik jest uszkodzony a z nim razem i gra. Ja mam 3 Gothicy I (2 nie moje) i :
1 - Występuje błąd w środku gry, kiedy zaczynam rozmowę z demonem z wieży Xardasa.
2 - Występuje błąd przy drugim szamanie.
3 - Działa poprawnie.
Wiesz co ja ci radzę. Masz kolegów/znajomych, nie? Wgraj u jakiegoś kumpla Gothica, i zapisy gry. Jak będzie działało to znaczy że jest sens kombinować, jeżeli nie to wiadomo: Uszkodzona Gra.
 

ivi

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
3
Po zainstalowaniu Gothica na innym kompie i wczytaniu sejva nareszcie udało mi się przebić ostatnie serce i skończyć grę:)

Dziękuję za pomoc!:)
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Zamykam.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.

 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom