Przycinki, Zwiechy, Bledy

Status
Zamknięty.

Czarna_Twarz

New Member
Dołączył
13.1.2011
Posty
11
Witam to moj pierwszy post i mam nadzieje ze nie przeszkadzam :).
Otoz, byc moze innym rowniez wystapil owy blad:
Mam oryginal gothic 3 ktory chodzi na max detalach praktycznie plynnie, na srednich jak z bajki.
Jestem troche zacofany co do gothica i dopiero wczoraj dowiedzialem sie ze zmierzch bogow wyszedl (mysle miodzio to dawaj download) Przegladam rozne forum itp. dowiedzialem sie ze trzeba posciagac patche. Zainstalowalem je w nastepujacej kolejnosci: 1.06 1.08 1.07 2.01.
Mimo wszystko gra sie TNIE, nie raz przy zmienianiu detali poprostu sie wylacza bug where is guru juz zniknal (lecz wystepowal) na szczescie.
Jestem po ponad 12 godzinnej pracy wiec przepraszam za jezyk ale ledwo zyje :p.
Reasumujac problem, glownie chodzi o zacinanie sie gry i czy poprawnie wgralem patche.

Moj sprzet:
AMD Athlon(tm) 64X2 Dual
Core Processor 4000+
3 gb RAM
NVIDIA GeForce 6150SE nForce430

(Sprawdzajac to grafa ma 1 gb)
Coz wszystko zazwyczaj w kazdej grze jest wporzadku, nie wiem co tutaj sie dzieje.


ps. wiem ze mam slaba karte graficzna ale nic na to nie poradze, badz co badz gothic 3 chodzil plynnie a tu miala byc optymalizacja ktorej za czort nie moge zobaczyc.

W zwiazku z tym prosze o pomoc, nie wiem czy sam jestem w stanie rozwiazac ten problem.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Może najpierw odpowiedz na pytanie czy masz oryginały i chodzi mi tu zarówno o G3, jak i dodatek ZB.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W przypadku Zmierzchu Bogów nawet patche nie były w stanie zreanimować tytułu. Został on zrobiony po prostu słabo i to jest przyczyna szarpania. Tak więc kłopot polega na spartoleniu dodatku
(teraz już wiem nawet co konkretnie wpłynęło na ogólny kisz projektu :dzia ROben) i niekoniecznie możemy ci pomóc. Może jak ruszą pracę fanowskie przy reanimowaniu ZB uda się wyciosać bardziej grywalny tytuł. Obecnie jest mocno zabugowany.
 

Czarna_Twarz

New Member
Dołączył
13.1.2011
Posty
11
Gothic 1, 2, 2+, 3 mam oryginaly... przechodzac kolejny raz gothica 3 patrzylem na pomoc jednego questa na yt i zobaczylem gothic 3 zmierzch bogow. Wiec nie czekajac na nist download bo poki co wyplaty nie widac i funduszy na dodatek nie ma :).
ale nie wazne.

Sprawa druga, wszystko bylo git do pory poki nie zainstalowalem wszystkich patchy (Zamieszczonych na tym forum) odpalam na nowo kompa i niestety widze ZONK... coz komp cofnal sie do stanu sprzed paru miesiecy czyli swiezo po formacie, wszystko mi pousuwalo nic na kompie nie bylo, poprostu zniklo wsiaklo. Druga sprawa to wszystko wsiaklo procz zmierzch bogow <-- jedna jedyna ikonka sposrod paru dziesieciu byla na pulpicie G3 ZB... Dziwne a nawet bardzo, pierwszy raz spotkalem sie z takim przypadkiem. Lecz przywracanie systemu pomoglo.

Tudziez kolejne pytanie, jezeli ZB mi sie tnie co nie jest wina sprzetu tylko wydawcy (Spartolil gre i tyle :( ) I jezeli nie da sie nic z tym zrobic, to czy ryzykowac kupnem Gothic 4 - ktory moze wogole nie odpalic? Wiadomo postep i wymagania wieksze, wiec moze jeszcze gorzej chodzic.

I tu kolejny zonk, jako wielki fan gothica niemoge sobie pograc w kolejne czesci :/ o to mnie boli najbardziej.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Odpowiem na jedno z pytań. To że nie chodzi ci płynnie ZB, nie znaczy, że nie możesz grać w Arcanię. To są dwie różne gry, każda zoptymalizowana inaczej... Więc grę możesz kupić i zagrać, choć gra nie powala.

Do tego musisz kupić nową grafikę, o ile się nie mylę...
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Nie ma patcha 2.01 do Zmierzchu. Najnowszym jest 1.089.

Niestety Hindusi zepsuli silnik wprowadzając tam bardzo dużo bałaganu i do premiery nadchodzącego wielkiego patcha ta gra będzie się tak u Ciebie zachowywała.
Nawet jeśli poprawisz teoretycznie płynność, to będziesz odnotowywał tzw. resetu silnika - czyli potężny lag, po czym wszyscy NPC i Ty będziecie pojawiali się na nowo w pozycji T.

Oficjalne patche nie ingerują w system.
Patchy nie trzeba instalować kolejno. Każdy kolejny patch zawiera w sobie poprzednie.

Arcania to zupełnie inny silnik. Nie można porównywać tych 2 gier.
Risen z Gothic 3 - można, ale Arcanii z Risen, czy Arcanii z Gothic 3 - nie można.

Natomiast ze względu na posiadaną przez Ciebie kartę graficzną - która jest totalnym dnem... - niestety w Arcanię sobie nie pograsz, gdyż nie spełnia ta karta minimalnych wymagań gry.
Reszta sprzętu jest OK.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Natomiast ze względu na posiadaną przez Ciebie kartę graficzną - która jest totalnym dnem...

Nie ma to jak być delikatnym :D
 

Czarna_Twarz

New Member
Dołączył
13.1.2011
Posty
11
dobra to tyle chcialem wiedziec, usunalem zmierzch bogow, niestety chodzbym i chcial to nieda sie :/.
co do karty graficznej to coz, zycie... raz na wozie, raz na kozie moze kiedys kupie sobie lepsza :).

dzieki, mozna zamknac.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Tak więc zamykam.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom