Projekt - Opowiadanie.

Cichyx

New Member
Dołączył
7.8.2010
Posty
13
Witam serdecznie wszystkich użytkowników owego forum czy też strony.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć ,że od dłuższego czasu przesiaduję na stronce tylko jakoś nic nie skłoniło mnie do założenia konta aż do dzisiaj.

Pewnie wielu z was zastanawia się po co zakładam ten temat.
Otóż wpadłem na pomysł który pojawił się znikąd. Nie ogarnięta chęć popchnęła mnie w kierunku zapoczątkowania czegoś nowego, innowacyjnego co pozwoli mi jak i wam doświadczyć nowego wrażenia a kto wie czy nawet i nie utkwić w pamięci ? Mimo wszystko chciałbym zacząć pisać jakieś ciekawe opowiadanie na temat czy to Gothica być może 4 części o jakimś nikomu nie znanym poczciwym człowieku, który ciężko pracuje na utrzymanie siebie oraz w ruinę popadającego domu. Może to być opowiadanie na temat nie koniecznie związany z grą, wszystkie postacie wymyślone, krainy oraz opisy miejsc także. Nowe potwory czy coś w tym rodzaju. Proponowałbym choćby po części do nawiązywania z grą Gothic 4. Dlaczego ? Wielu graczy może to zaciekawić co też powstało nowego na ten temat, jakie przygody będzie doświadczał owy bohater podróżując po znanej nam krainie - czy to z samych nazw czy potworów. Czy nie ciekawiej byłoby czytać takie opowiadanie wraz z uprzednim opisem powiedzmy danej lokacji czy też potwora dzięki czemu łatwiej i lepiej możemy to sobie wyobrazić ?
Takie jest moje zdanie na ten temat ale nie o tym chciałem porozmawiać.

Zwracam się tutaj z prośbą do wszystkich zainteresowanych owym projektem. Chciałbym zebrać małą grupkę osób posiadających jakie kol wiek doświadczenie w pisaniu oraz chęć tworzenia czegoś nowego. Nie oczekuję od was pisania jakiś prac dyplomowych, po prostu zdań dobrze ze sobą poskładanych i ciekawie brzmiących. Mają one zaciekawiać czytelnika i przenosić w świat wyobraźni a nie powodować jego usypianie.
Tak więc osoby chętne i zainteresowane proszone są o wypowiadanie się w tym temacie - o kontakt także proszę na skype (nie musimy gadać wystarczy pisać) - cichmens.

Aby zachęcić na koniec was dodam ,ze opowiadanie będzie zawierało wszelkie opisy lokacji do jakich uda się główny bohater wraz z możliwością zilustrowania ich. Pojawią się także dokłade opisy oraz zdjęcia bohaterów itp.
Wydaje mi się ,że opowiadanie to wykaże się inicjatywą a osoby nad nim siedzące zadowolone z pracy którą potem to WY drodzy czytelnicy będziecie mieli możliwość przeczytać.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam gorąco do udzielania się. W razie problemów nie jasności proszę pisać - każda pomoc się przyda. W razie czego będziemy apelować o ciekawe pomysły i rozwiązania.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Bardzo ciekawy pomysł. Mam nadzieję, że zainteresuje naszych nadwornych błaznów ;p pisarzy - Booma, Reya, wersusa i innych z talentem, którego nie znam. Chłopaki, licze na was.

Aha, Cichyx, mam nadzieję, że w ewentualnym opowiadaniu popracujesz nas interpunkcją ;).
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
No nie wiem czy ja pomogę. Od miesięcy czuję się całkowicie wyrzuty z weny. Poza tym chyba nie kręcą mnie w tej chwili gothicowe klimaty.

Ale jeśli Rey by się na to pisał to ja też spróbuję.
 

Cichyx

New Member
Dołączył
7.8.2010
Posty
13
To prosiłbym o jak najszybszy kontakt, aby po woli zacząć działanie, każda chwila jest przydatna i chroni od nudy.
Tak sobie myślałem ,że wspólnie wymyśleli byśmy fabułę, różnego rodzaju postacie oraz stworzyli naszego głównego bohatera, to właśnie o nim ma być całe opowiadanie. Stworzyć opisy wszystkich lokacji w jakich by się znajdował i w jakich przebywał, do tego możemy posłużyć się jakimiś wzmiankami z G4 i dorzucić także zdjęcia. Bardziej ciekawiej i atrakcyjniej by to wyglądało.
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Cichyx, nie chcę podcinać Ci skrzydeł czy coś, ale takich pomysłów było podobnych kilka. Może jedyna innowacja (choć de facto to też już było, tylko niekoniecznie na tym forum) to dodanie grafik i opisów. Dobre opowiadanie tego nie potrzebuje tak po prawdzie. Byłbym raczej skłonny proponować wspólne pisanie czegoś w stylu Gothic w krzywym zwierciadle. Więcej to radości da. A jak by jeszcze bohaterami byli userzy tego forum to już na pewno popularność opowiadania biłaby rekordy (a wszyscy tutejsi pisarze narzekają na brak zainteresowania swoimi piśmadłami). Ofc. podobne rzeczy też były, niemniej wydaje się to być sensowniejsze, przynajmniej w mojej opinii. Co pan na to? ;)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Cichyx, nie chcę podcinać Ci skrzydeł czy coś, ale takich pomysłów było podobnych kilka. Może jedyna innowacja (choć de facto to też już było, tylko niekoniecznie na tym forum) to dodanie grafik i opisów. Dobre opowiadanie tego nie potrzebuje tak po prawdzie. Byłbym raczej skłonny proponować wspólne pisanie czegoś w stylu Gothic w krzywym zwierciadle. Więcej to radości da. A jak by jeszcze bohaterami byli userzy tego forum to już na pewno popularność opowiadania biłaby rekordy (a wszyscy tutejsi pisarze narzekają na brak zainteresowania swoimi piśmadłami). Ofc. podobne rzeczy też były, niemniej wydaje się to być sensowniejsze, przynajmniej w mojej opinii. Co pan na to? ;)


Rey jak zwykle wie jak ując sprawę ;) Zdecydowanie fajniejsza opcja.
 

Cichyx

New Member
Dołączył
7.8.2010
Posty
13
Reynevan, a mógłbyś mi tak po części przybliżyć swój pomysł - nie do końca zrozumiałem twoje przesłanie. Liczę na każdą współpracę.
Co do tych postaci odnośnie tworzenia przez każdego użytkownika forum - nie mam nic przeciwko, dobry pomysł tylko jak to do kupy poskładać?
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Okey, to tak:

1. Dobieramy team pisarski, czyli to co zamierzałeś uczynić. Gadałem już z Boomem na temat mej koncepcji i wyraził chęć przyłączenia się. Jeśli nie zmienił zdania to pewnie się podpisze tu wkrótce :) To tak minimum nas trzech, ale ofc. mile widziane byłyby inne osoby. Sądzę 3-5 wystarczy, bo też więcej to większa trudność będzie z dogadaniem się kto kiedy co i jak.

2. Koncepcja jest taka, iż piszemy komedię/parodię w świecie Gothica. Nie ważne jaka część, byle klimat zachować. Osobiście grałem tylko w 1 i 2 dlatego wolałbym uniknąć odnoszenia się do czegoś konkretnego.

3.
Co do tych postaci odnośnie tworzenia przez każdego użytkownika forum

Niet, nie o to mi chodzi. Postacie, które wykorzystamy, to będą userzy z forum. To tak jakbyśmy o naszych znajomych pisali, tyle że w świecie fantasy.

Np.

Było już grubo po dziesiątej gdy Cichyx z trudem rozwarł powieki. Potworny bul i dziury w pamięci sugerowały tęgą libację. Zorientował się nagle że leży na miejskim bruku a obok niego spoczywa kilka poprzewracanych butelek. Niedaleko dostrzegł Reynevana, który najwyraźniej spędził noc w swych (choć niekoniecznie) wymiotach.
- Musiało być ostro. - mruknął do siebie rozglądając się dalej - Tylko dlaczego muszę się potem wszystkiego dowiadywać od innych?

Dobrze by było gdybyśmy wykorzystali to co wiemy o naszych znajomych - to jak piszą, jak się zachowują (zwłaszcza do dialogów) - dzięki temu opowiadanie będzie dla wszystkich ciekawsze.

4. Ogólnie jak to zrobić aby było Gothicowo? Sam do końca nie wiem, niemniej moim zdaniem albo coś a'la Gothic 1 bo to każdy skojarzy, albo stworzyć własny świat, a raczej tworzyć go w czasie pisania i w trakcie wrzucać wspomnienia jakieś, np. z Khorinis czy z innych miejsc.

To z mojej strony, a przynajmniej na razie. Jak coś mi jeszcze do głowy przyjdzie to napiszę. Jak masz jakieś propozycje to wrzucaj :) Inne osoby zainteresowane - mile widziane wasze trzy grosze, poza talentem ofc ;). Uzgodni się co i jak i bierzemy się za pisanie!
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Rey, a grałeś w Noc Kruka?

Lokacja Khorinis jak najbardziej mi odpowiada, w sumie gdzie się będzie toczyć akcja jest mi wszystko jedno. Lepiej zrobić Gothic 2 bo jest większy świat, aczkolwiek wizja, iż bohaterowie opowiadania są więźniami za Barierą jest również fajna.

Co do komedii, Rey, masz na myśli coś takiego jak robiliśmy wspólnie w Najemnikach w opowiadaniu? Mi ten pomysł również się podoba :)

Ogólnie, chętnie mógłbym rozpocząć opowiadanie jak i pewne przygotowania :).
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Wybitnym pisarzem nie jestem, ale coś tam napisać nawet potrafię. Jeśli będziecie potrzebować dodatkowej osoby... chętnie wezmę w tym udział :).

Ave
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Z tego co pamiętam to zawsze to dobrze się przyjmowało. W leśnikach jak sądzę w reszcie gildii były takie opowiadania i przyjemnie się to czytało. Tam mógł każdy pisać, więc w istniało ryzyko, ze fabuła przeniesie się z czasów a'la średniowiecze na coś nowszego. Rey, boom, cichyx powodzenia :)

pozdrawiam.
Adonix
 
Do góry Bottom