Problemy Z Grą

Status
Zamknięty.

szamot

New Member
Dołączył
18.10.2008
Posty
2
Mam pewien problem a mianowicie gra mi się tnie mam dość stary komputer :
AMD Duron 700 Mhz
128 RAM
Nvidia TNT2 model 64 (32 mb)
XP Profesional
Czyli gra powinna mi pójść może nie na maksymalnych ale na minimalnych nie powinna się ciąć co może pomóc ?
 

Rusel

New Member
Dołączył
3.8.2008
Posty
15
Może ten twój komp jest już tak stary że ledwo zipie co. Ja miałem lepszego kompa od tego a po pięciu latach tak się rozpie....ił że gry mi się po 10 minutach wyłączały. Musze przyznać że to był wyjątkowy przypadek ale jednak tak stare kompy po jakimś czasie są już tak rozwalone że nic na nich dobrze nie chodzi. Sprawdź czy ci się coś nie grzeje (w zasadzie przy tak starych kopach to w blaszaku powinno być jak w piecu). Reinstal Windowsa (na takie parametry to najlepiej pasowałby 98). Ustaw wszystko w grze na minimalne. Wyłącz wszystkie zbędne procesy (np. internet, antywirus). Zwiększ ilość pamięci wirtualnej. Jeśli masz tyle pamięci to możesz dla gry zrobić osobną partycję. Nie instalować zbędnego oprogramowania. Z defragmentuj dysk. Ściągnij sobie jakieś programiki i wyczyść rejestr. Ściągnij odkurzacz i z niego też skorzystaj. A propos odkurzacza to w środku blaszaka też możesz prawdziwym odkurzaczem przejechać bo może masz tak zakurzony że hej. No nie wiem co jeszcze mógłbym ci poradzić na tym historycznym kompie. Ale w tym moim przydługim poście dam ci najlepszą rade ze wszystkich: KUP NOWEGO KOMPA.

Pozdro
 

szamot

New Member
Dołączył
18.10.2008
Posty
2
CYTAT(Rusel @ 21-10-2008, 09:43) index.php?act=findpost&pid=199585
Może ten twój komp jest już tak stary że ledwo zipie co. Ja miałem lepszego kompa od tego a po pięciu latach tak się rozpie....ił że gry mi się po 10 minutach wyłączały. Musze przyznać że to był wyjątkowy przypadek ale jednak tak stare kompy po jakimś czasie są już tak rozwalone że nic na nich dobrze nie chodzi. Sprawdź czy ci się coś nie grzeje (w zasadzie przy tak starych kopach to w blaszaku powinno być jak w piecu). Reinstal Windowsa (na takie parametry to najlepiej pasowałby 98). Ustaw wszystko w grze na minimalne. Wyłącz wszystkie zbędne procesy (np. internet, antywirus). Zwiększ ilość pamięci wirtualnej. Jeśli masz tyle pamięci to możesz dla gry zrobić osobną partycję. Nie instalować zbędnego oprogramowania. Z defragmentuj dysk. Ściągnij sobie jakieś programiki i wyczyść rejestr. Ściągnij odkurzacz i z niego też skorzystaj. A propos odkurzacza to w środku blaszaka też możesz prawdziwym odkurzaczem przejechać bo może masz tak zakurzony że hej. No nie wiem co jeszcze mógłbym ci poradzić na tym historycznym kompie. Ale w tym moim przydługim poście dam ci najlepszą rade ze wszystkich: KUP NOWEGO KOMPA.

Pozdro

Kupno nowego kompa mam w planie ale funduszy brak <_<
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Rusel, niekażdego stać na new kompa.Bo to drogie rzeczy są xD.
szamot masz 128 ram to G1 na minimalnych powinien się nie ciąć.Może masz słabą kartę graficzną ? Bo mi też się czasem gry przycinają bo mam słabą kartę graficzną.Jeżeli grasz to wyłączaj internet i wszelkie zbędne programy.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4797
Broń Boże nie odkurzaj kompa odkurzaczem, jeszcze bardziej go rozwalisz.
Zrób formata, dokup 512mb ram pewnie masz DDR1 to będzie droższy.
Ja ram kupiłem za 40 złociszy. Po tym komp powinien ładnie chodzić.
A jeżeli chodzi o odkurzanie to ustaw odkurzacz na dmuchanie rozłuż
komp na części pierwsze i dmuchaj.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom