Problem!

Status
Zamknięty.

Angar453

New Member
Dołączył
5.5.2007
Posty
1
Witam
Mam problem z uruchomieniem Gothica, mianowicie gdy włączam gre pojawia się białe okienko z napisem ;WHERE IS THE GURU
.Wymagania spełniam w 100% na różnych forach czytałem o tym błędzie i zrobiłem wszystko co tam pisało zwiększyłem pamięć wirtualną zainstalowałem patcha 1.09 a potem jeszcze 1.12 i NIC!!!kupiłem sobie gothica a niemoge w niego pograća Gothic to moja ulubiona gra.Prosze pomóżcie!! :( :(
 

xtoxicnoizex

New Member
Dołączył
17.5.2007
Posty
2
Mam ten sam problem... ale widze ze nikomu nie chce sie pomagac... A moze poprostu nie potrafią...
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Panowie jesteście nowi więc nie pyskujcie, poza tym zachęcam do korzystania opcji szukaj :> Poza tym gdybyście weszli na działy Gothica i popatrzyli to jest tam przypiety problem Gdzie jest Guru ... Za to, że jesteście nowi i być może nie wiedzieliście to proszę:

http://gothic.org.pl/forum/index.php?showtopic=13645 - pod nim jest odpowiedź na Wasz problem :) Pozdrawiam
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
Mam ten sam problem... ale widze ze nikomu nie chce sie pomagac... A moze poprostu nie potrafią...

Co ty myślisz, że ludzie to nie mają innych zajęć tylko czekają 24h/dobę by pomóc takim noobom
którzy zamiast grzecznie poczekać, stękają jakby się im nie wiadomo jaka krzywda działa
...nie pełnimy tu straży doborowej
i się nie narzekajcie tylko poczekajcie zamiast spamić bez sensu
zresztą opcja szukaj nie gryzie :) czasami warto skorzystać



pierwsza sprawa napisz jaką masz konfigurację


pogrzebałem trochę po forach i znalazłem coś
prawdopodobnie może ci pomóc
CYTAT
CYTAT
Znalazłem chyba rozwiązanie owego problemu...

Nie wszystkim wiadomo ale PB wydal dwa patche... 1.08 i released patch...

Miałem ten sam problem, poszukałem po angielskich forach i znalazłem rozwiązanie....

Trzeba sciągnąć drugi patch




Tuatj masz link http://www.worldofgothic.com/?go=dlfile&fileid=106
Sugeruje uważać z tym patchem :)...bo albo pomoże albo skopie gre :) i reinstalka lepiej zapisać savy

Jeśli to nie pomoże to spróbuj tego smile.gif

CYTAT
CYTAT
znalazłem sposób na where is guru:

1. w katalogu gothic3 (moje dokumenty) w pliku UserOptions.ini zmieńcie wyrazy english na polish
2. w katalogu Program Files\Gothic III\Ini w pliku ge3.ini też zmieńcie z english na polish

Sorka, że milion opcji ale każdemu pomagało co innego smile.gif
sam też miałem ten problem ale na Gk mieliśmy z 10 sposobów na to dziadostwo smile.gif

CYTAT
CYTAT
A wiec zauwazylem ze wiele osob(w tym ja) poszukuje jakiegos sposobu aby w jak nalepszej jakosci grac w ta cudowna gierkie Gothica 3 . Postanowilem przetestowac na wlasnej skorze rozne mozliwosci optymalizacji kodu gry itp...itd. Powiem wam ze efekt do jakiego doszedlem jest wrecz CUDOWNY Sam nie moge do tej pory wyjsc z podziwu jak teg dokonalem
Obecnie gram na ustawieniach medium/low z rozdzielczoscia 1024/768 i gra dziala plynnie w wiekszosci obszarow, w miescie oczywiscie dziala wolniej ale nie ma co nazekac Posiadam komputer
- Athlon XP 2.0
- 768 ramu
- GF FX 5200
no i oczywiscie wiadomo ze sprzet do najnowszych nie nalezy, ale trzeba sobie jakos radzic w zyciu
Dobra przejdzmy do konkretow
- po 1 zrobilem formata calego dysku (nie instalowalem zadnych zbednych programow ani gier)
- po 2 zainstalowalem program CachemanXP, ktory jest wrecz przecudowny Dzieki niemu posiadam 680-690mb wolnej pamieci fizycznej majac maxymalnie 768
- po trzecie dokonalem drobnych zmian w biosie ale to raczej malo istotne P.S.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%
- po czwarte ustawilem bariere wykozystynia pamieci fizycznej z 80% na 90% co tez znacznie polepszylo jakosc gry. Aby tego dokonac wpisujemy w oknie uruchom "regedit" (otoworzy sie ramka) dalej postepujemy wedlug schematu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management a nastepnie dokonujemy edycji pliku "NonPagedPoolSize" w nastepujacy sposob ilosc ramu jaka posiadamy mnozymy x 90% a wynik dodatkowo x 1024. Liczbe ktora powstanie wprowadzamy w puste miejsce oraz zaznaczamy system dziesietny.
- po piate radze dokonac edycji ilosci pamieci wirtualnej.(jak tego dokonac chyba nie musze opisywac ) Powinna byc 2,5 raza wieksza niz ilosc posiadanego ramu i najlepiej ustawic ja na partycji 1 lub ostatniej gdyz to na nich dysk ma najwieksza szybkosc.
- no i na koniec nalezy dokonac drobnej modyfikacji a tak naprawde podmiany kilku plikow w katalogu G3 Mozna je pobrac z tego linkahttp://rapidshare.com/files/2569454/Gothic_3.rar.html (dolaczona instrukcja )
To co wam jeszcze tylko pozostanie to dokonac zmian w opcjach graficznych gry na takie jakie wam beda najbardziej odpowiadaly A no i zmiany ktorych dokonywalem byly wprowadzane na orginalnej polskiej wrscji Gothica.


z tego opisu sugeruje zrobić co się da :)
bo jednym pomagało a drugim nie :)
oczywiście najnowsze stery też się przydadzą :)
tu macie stery do grafiki ale przydadzą się też do płyty głównej
http://gothic.org.pl/forum/index.php?showtopic=13689
 

Zomino

Debile
Dołączył
10.6.2007
Posty
11
Sorki za lekki oftopic, ale po 1. Dobrze noobkom dogadaliscie(ja zdeka haka mial na Zomin<mialem 100 cos jak nie wiecej DOBRYCH postow no tam 50% zagrozenia...)wiec ja nie noob, a po 2.Nigdy mi sie to niezdazylo, wiec pomoc nie moge, po 3. i najwazniejsze Nie zawsze ludzie maja takie problemy jak wy i nie wiedza jak pomoc bo im samym to sie nie zdazylo.

Lekki mowisz ?? i tak mialem dac ci warna - szczur
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom