Problem z rozgrywką

waski40294

New Member
Dołączył
28.8.2024
Posty
7
Cześć, po latach chciałem odgrzebać stare tytuły i w ręce wpadł Risen.
I zaczęły się schody, mianowicie gra włącza się, loga Deep Silver, PB itd.
Pojawia się Menu, uruchamiam nową grę, pojawia się ekran ładowania, pasek stanu zapełnia się w całości i nic więcej się nie dzieje.
Pojawia się obrazek który miga jakby podczas grzmotów.

Ktoś ma pomysł co z tym da się zrobić?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1093
Cześć, gra z płyty czy Steam/GOG?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1093
Początkowo myślałem, że zwyczajnie masz wersje premierową bez żadnych patchy i to powoduje problemy. Jednak wspominasz, że wersję z GoGa też sprawdzałeś. Jest to dziwne bo to praktycznie dwie różne gry. Jedna dziala na 32-bitach a druga (GoG) na 64-bitach.
Czy inne gry działają normalnie?
 
Ostatnia edycja:

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4796
Hej @waski40294 . Czy podczas tego migania ekranu słychać dźwięki z gry?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4796
@waski40294
W takim razie na początek prześlij specyfikację swojego komputera. Może uda się dojść krok po kroku do tego co powoduje ten błąd.
 

waski40294

New Member
Dołączył
28.8.2024
Posty
7
Specyfikacja mojego laptopa:
Intel Core i7-4700MQ CPU 2.40GHz, NVIDIA GeForce GTX 755M 2 GB GDDR5 / 16GB RAM / Windows 8.1 PRO N
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4796
Być może gra próbuje uruchomić się na zintegrowanym układzie graficznym? Nie jestem pewien czy w twoim laptopie w ogóle znajduje się zintegrowany układ graficzny, ale wypada to sprawdzić w panelu Nvidia.

Oprócz tego możesz spróbować uruchomić grę jako administrator (spróbuj również z trybami zgodności z windows xp).
 

waski40294

New Member
Dołączył
28.8.2024
Posty
7
Być może gra próbuje uruchomić się na zintegrowanym układzie graficznym? Nie jestem pewien czy w twoim laptopie w ogóle znajduje się zintegrowany układ graficzny, ale wypada to sprawdzić w panelu Nvidia.

Oprócz tego możesz spróbować uruchomić grę jako administrator (spróbuj również z trybami zgodności z windows xp).
Próbowałem odpalać i na zintegrowanej karcie (Intel HD Graphics 4600) i na GeForce 755GT. Efekt jest ten sam przy odpalaniu w zgodności z Win XP.

Jako Administrator też próbowałem. Nic się nie zmienia, gra jako taka się uruchamia, tylko wybieram nową grę i po ekranie ładowania tak jakby się zawiesza wszystko...
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1093
Widzę, że twój laptop jest bliźniaczo podobny do mojego.
Pamiętam kiedyś grałem bez żadnych przeszkód.
Obawiam się że problemem może być Win 8 z nim często były problemy.
 

waski40294

New Member
Dołączył
28.8.2024
Posty
7
Próbowałem dzisiaj instalować jakies piraty i nic to nie dało. Ale jak znowu zainstalowałem z GOG to zrobiło się jeszcze gorzej ponieważ nie włącza się, pojawia się komunikat z obrazka. Po zatwierdzeniu kominukat że Risen przestał działać....
 

Attachments

  • obraz_2024-09-07_213851034.png
    obraz_2024-09-07_213851034.png
    12,1 KB · Wyświetleń: 2

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1093
Masz może wersję Steam Risena?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4796
Próbowałem dzisiaj instalować jakies piraty i nic to nie dało. Ale jak znowu zainstalowałem z GOG to zrobiło się jeszcze gorzej ponieważ nie włącza się, pojawia się komunikat z obrazka. Po zatwierdzeniu kominukat że Risen przestał działać....
To jest błąd związany z patchem do Risena. Nie powinien się pojawić bo wersja Gog jest aktualna. W tym wypadku powinieneś usunąć grę i upewnić się, że w folderze nic nie zostało, a następnie dla pewności, zainstalować grę w innym katalogu niż wcześniej. Np. D:/gry/Risen.
 
Do góry Bottom