Problem Z Arcania.exe Help!

Status
Zamknięty.

Krwawy

New Member
Dołączył
16.8.2011
Posty
4
Witam mam problem otoz. Gram sobie gram w gothica 4. Nagle w domu wywalilo mi korki i wylaczylo wszystko co bylo podpiete do kontaktu. Okej wlaczylem je i kiedy chce wlaczyc gre to pisze:
"Wystapil problem z aplikacja Arcania.exe i zostanie ona zamknieta. Przepraszamy za klopoty". PS. Po cholere mi wasze przeprosiny ja chce grac dalej w ta gre. ;d Prosze was bardzo o pomoc.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Gra oryginalna?
Spięcie? A nie spaliło ci się coś w komputerze?

@down, może i odpala, ale lekko spięta karta graficzna potrafi mocno zwolnić
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Komp mu się odpala, skoro ma taki komunikat. Pomijając te korki i kontakty opis zrozumiały.
Prawdopodobnie nie obędzie się bez ponownego zainstalowania gry. Najpierw zrzuć sobie gdzieś savy, odinstaluj grę dokładnie (wpisy w rejestrze) i zainstaluj ponownie. Jeżeli problem nie zniknie, trzeba będzie knuć dalej...
 

Krwawy

New Member
Dołączył
16.8.2011
Posty
4
Oczywiscie, ze orginal.

Odinstalowywalem gre i zainstalowalem ponownie i dalej to samo. Wpisy z rejestru tez usonolem przy reinstalacji. Dalej nic.
Kurcze dopiero co sie uporalem ze znikajacymi budynkami, a tu kolejny problem.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Wygląda na to, że to w samej windzie coś się skopało. Można jeszcze spróbować załadować punkt przywracania z datą przed wystąpieniem zaniku prądu (o ile taki punkt masz). Albo spróbować przez płytkę instalacyjną opcji- naprawa systemu. W obu przypadkach, może pojawią się brakujące pliki lub cokolwiek, co uniemożliwia grę.

Możesz też od początku przeinstalować wszystkie stery (grafika, muzyka itp.), directX i zobaczyć co to da. Jakieś elementy potrzebne do gry musiały się ulotnić, przy tym przepięciu.

btw, a inne gry chodzą? próbowałeś odpalać coś innego?
 

Krwawy

New Member
Dołączył
16.8.2011
Posty
4
Sprobuje cofnac komputer do wczoraj rano zobaczymy. A wlasnie w tym caly sek, ze inne gry mi chodza ;d

PS.Zaraz napisze co i jak.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W trakcie spinki musiały ci się usunąć jakieś pliki z jakich korzystał HDD w danym momencie

2) Zainstalowane zostały najnowsze wersje sterowników podzespołów: karty graficznej, dźwiękowej, płyty głównej oraz pakiet DirectX. Poradniki dotyczące aktualizacji sterowników znajdziesz tutaj.

3) Zainstaluj najnowszy patch do gry.

4) W panelu sterowania, w konfiguracji dźwięku, ustaw częstotliwość próbkowania dźwięku na poziomie 48000 Hz (jakość DVD). Opcje konfiguracji częstotliwości próbkowania można również znaleźć w ustawieniach sterownika karty dźwiękowej. Jeśli przy ustawieniu podanego formatu gra nadal się nie uruchamia - wypróbuj inne wartości tego parametru.

5) Częstą przyczyną problemów z uruchomieniem gry są nieprawidłowo zainstalowane pakiety Nvidia Physx i Microsoft Visual C++ 2005 oraz 2008. Odinstaluj te programy przez Panel Sterowania -> Dodaj lub Usuń Programy (Programy i Funkcje w Windows Vista/7), a następnie zainstaluje je ponownie, korzystając z wersji dostępnych na stronach:

Nvidia Physx

Microsoft Visual C++2008

Microsoft Visual C++ 2005
 

Krwawy

New Member
Dołączył
16.8.2011
Posty
4
Ta gra jest jakas chora. Kupilem gre w sklepie zanioslem do domu z mysla, ze zaraz ja zainstaluje i odpale, a tu problem. Oczywiscie gra sie zainstalowala, ale kiedy ja wlaczalem wpisywalem kod seryjny to wyskakiwal blad. Zbyt wiele aktywacji i kod wygasl. Nosz cholera jasna.... Pozniej sciaglem crack o22y zrobilem to co tam trzeba bylo. I ga sie uruchomila. Zadowolony po calym za przeproszeniem "pieprzeniu" sie z ta gra caly dzien. Wlaczylem i gralem ok. Ale oczywiscie jak na zlosc to nie koniec moich problemow z ta jakze zaje***** gra. Doszedlem do 2 wyspy no i kolejny problem nie ma glowy diega i budynkow zadnych. Zaczolem wiec szukac cos na ten temat w necie i nic. Sciaglem hotfixa probowalem zainstalowac i oczywiscie, a jakze by inaczej zas problem. Blad i nie dalo sie zainstalowac. Wiec usonolem gre i zainstalowalem na nowo bez wgrywania crack o22y. Szukajac w necie natknolem sie na patch 2. Dzieki niemu nie trzeba aktywowac gry. Ok wlaczam i ku memu zaskoczeniu gra sie wlaczyla. Ok z mysla, ze juz koniec mych problem przeszedlem do 2 mapy ok. Glowa Diega jest budynki tez. Gram sobie gram. Ale tak zeby bylo jeszcze smieszniej to oczywiscie musialo mi podczas gry wywalic korki w domu i wszystko co bylo podlaczone do kontaktow wylaczylo. Nosz ku***, ja*****, ja je*****, Ku****. Kiedy juz w 10% mi przeszlo wlaczylem komputer. Wlaczajac gre oczywiscie a jakby to inaczej nie bylo wyszedl blad. Dlaczego mnie to nie dziwi -.-. "Wystapil problem z aplikacja Arcania.exe i zostanie ona zamknieta. Przepraszamy za klopoty".


Chyba dam sobie z nia spokoj. Szczeze powiem nie polecam. Dzieki, ze probowalicie mi pomoc no coz.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zrobiłeś to co ci kazałem?

Sprawa jest do ogarnięcia, a ja klucz ci się zdezaktywował wystarczy napisać do CD Projektu i dostaniesz nowy jak opiszesz sytuację, że masz taki a nie inny bład. Supportu CDP-u ma obowiązek ci pomóc jeśli legalnie nabyłeś grę.

Coś mi się zdaje, że nawet nie spróbowałeś tego co ci napisałem, a kręcenie cracka z oryginalną grą robi więcej kłopotów niż korzyści.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom