Papierosy

Maniak89

Member
Dołączył
29.1.2006
Posty
52
Tym razem sprawdziłem i nie znalazłem takiego tematu.Więc pisze.

Ostatnio dużo się mówi o zakazie palenia papierosów w miejscach publicznych.
Ja uważam że taki zakaz bardzo by się przydał.Kiedy wychodzę ze szkoły zamiast zapachu świerzego powietrza czuje jak okrąża mnie chmura dymu od papierosów. A to nie jest przyjemne (przynajmniej dla osób niepalących). Mówi się także że palacze bierni są bardziej narażeni na działanie składników papierosów niż zwykły palacz. No więc ja uważam że gdyby wprowadzono taki zakaz żyłoby się lepiej. Jeśli palacze chcą się truć to niech się trują sami...

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
 

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Wiadomo mi, że zakazy takie już istnieją i nie są nowością... osobiście uważam, że powinno być ich dużo więcej.
Osoby które rzuciły palenie mogą sie nie powstrzymać, bo wszędzie są papierosy.
Dzieci trują się najbardziej, już w wieku 20 lat ludzie mają raka płuc... to jest chore.
Powinni papierosy zakazać palić gdziekolwiek bo to Shit niesamowity.

POZDro
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Moim zdaniem papierosy powinny zostać zakazane tak samo jak narkotyki, to świństwo które truje ludzi o wiele bardziej niż alkochol czy inne tego typu dozwolone używki. Poza tym nie dość że trują palącego, trują także jego otoczenie i to w nieporównalnie większym stopniu. Trzema słowy: Papierosy to świństwo. A co do zakazów to myślę ze to i tak nic nie da nawet jak takie coś będzie wprowadzone (czy nawet jeśli już jest), bo nikt by tego nie przestrzegał, a co ważniejsze nikt by tego nie pilnował (wiadomo jaka jest nasza policja).

Z wyrazami szacunku. Godfather
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Papierosy...? Po co one komu? Nie przynoszą żadnych kożyści, tylko same niekożystne sprawy. Wydawanie pieniędzy, utrata zdrowia, smród i zajmują miejsce w kieszeni
tongue.gif
. Dla mnie tytoń jest nikomu niepotrzebny i najchętniej tak jak mój przedmówca zakazał bym kożystania z tej urzywki, tak jak z narkotyków. Nigdy nie paliłem i nie mam zamiaru zaczynać, a wszystkim którzy już zaczeli proponuje przestać kiedy jeszcze nie jest za późno.
 
E

eMzi

Guest
W sumie to dobrze robią, że zakazują palenia w miejscach publicznych to na przykład mnie ostro wpienia koleś stojący ze mną z petem i dmuchający dymem wprost w moją twarz. Chociaż uważam, że rząd niepotrzebnie zajmuje się takimi pierdołami, gdy mają ważniejsze sprawy na głowie [gdzie te miliony mieszkań dla Polaków?].
Co do wspomnianego przez Godfathera całkowitego palenia papierosów: w sumie to nie wiem czy to by pomogło, bo uzależnieni ot tak sobie palenia nie rzucą. A dla młodzieży stanowić będzie jeszcze bardziej smakowity kąsek to zapalenie sobie papierosa w towarzychu...
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
Zakaz palenia w miejscach publicznych... to jest wspaniały pomysł.
Moim zdaniem przepis ten powiniem być wprowadzony już dawno temu.
Np. wchodzisz do knajpy, a po wyjściu śmierdzisz jak $%^&$#$# !!
No i na co to komu.
Ogólnie palenie jak dla mnie to wielkie gówn# !


POZDRO "Khalid"
 

Gelo

Member
Dołączył
22.12.2005
Posty
99
ja wogóle nie rozumiem po co ludzie palą. niedość co śmierdzą, trują się to jeszcze zatruwają ludzi, którzy nie palą. Zakaz palenia w miejscach publicznych to bardzo dobry pomysł, lecz niestety nierealny. no bo kto by kontrolował i karał za to przewinienie. a co do całkowitego zakazu, to nie jest to dobry pomysł, bo dla młodzieży zawsze większym "szpanem" jest robienie czegoś nielegalnego, a że przy okazji niszczy się swoje zdrowie to już inna sprawa.
 

UbEr

Member
Dołączył
1.2.2006
Posty
32
papierosy to już od jakiegoś czasu coraz mniejszy szpan. Imho żaden. Wszyscy na około palą i wcale mi się to nie podoba. Przecierz jest tyle różnych innych zajęć. Rozumiem że ktoś się już wcześniej nauczył palić i robi to nałogowo, ale nie rozumiem czemu ludzie robią to w kiblach w szkole. Śmierdzi rozkładem, nieprzyjemny wystruj, ciągły strach przed złapaniem. To co teraz powiem wydaje mi się ochydne. Wiziałem osoby które w kiblu jadły kanapke
blink.gif
, jak to zobaczyłem chciało mi się żygać ;]
 

saviol

Member
Dołączył
21.1.2006
Posty
78
Ja w żadnym wypadku nie popieram palenia, i uważam że osoby w wieku od 10-20 (jak nie wcześniej) roku życia zaczynają palić tylko dla szpanu. Teraz w modę wchodzą narkotyki, zioła itp. co do zakazu to jest on jak najbardziej potrzebny.

Uważam że sięganie po papierosy dla szpanu jest chore ale niektórzy są zbyt głupi żeby pojąć że to im szkodzi ale jeśli dla szpanu się sięga po narkotyki to ktoś musi mieć po prostu poryty mózg i na to już raczej nic się nie da poradzić
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Wpełni się zgadzam z Maniakiem89 nigdy nie paliłem papierosów dłóżej //dłużej niż 2 dni . Nie wciągneło mnie to ani troche . Wedłg mnie papierosy jest to strata na pieniędzy i zdrowia . Jestem do nich nieco przywyczjony bo pali u mnie większość rodziny . Jednak niesądze , że będe plił bo jak już powiedziałem tylko na tym strace . Na opakowaniach papierosów powinni dawać zdjęcia raka płuc itd . Może w końcu ktoś by zmądrzał .
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Zgadzam się z przedmówcami. Papierosy to jedno wielkie świństwo. Nie wiem, co ludzie palący widzą w zaciąganiu się dymem z papierosa, który nawet ładnie nie pachnie.
dry.gif
Potem śmierdzi taka osoba a jak to ktoś znajomy lub stał obok ciebie to ty również, mimo że nie chcesz tak śmierdzieć.
dry.gif
Myślę, że zakazy powinny być wprowadzone i jeszcze bardziej je zaostrzyć a policja powinna ruszyć swoje cztery litery do roboty i pilnować tych zakazów.
wink.gif


Pozdrawiam.
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
heh pomysł nie nowy. Na pewno nigdy póki są palacze nie da się go wprowadzić na 100%. No chyba że policja zacznie wstawiać mandaty i ludzie dorośli będą musieli razem z bahorami chować się z sklepem żeby zapalić ;) Jestem za! Co mi będzie jakiś dym powietrze zatruwał. Ostatnio idę sobie z kolegą a tu podchodzi do nas koleś i pyta która godzina w ręku trzyma szluga i pali sobie jakby nigdy nic w sumie nic nadzwyczajnego tylko on miał nie więcej jak 8 lat!! Więc hmm papierosom w miejscach publicznych mówimy- Nie! :p


czytam swoje stare wypowiedzi i całkowicie zmieniam zdanie...
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
nie bede juz pisal tego co moi poprzednicy bo uwazam to samo i nie chce robic offtopa. powiem tylko jedno. mozemy zapomniec o czyms takim jak calkowity zakaz palenia, poniewaz panstwo na papierosach tnie góre szmalu tak samo jak na alkoholu. no niestety...
 

glakus

Member
Dołączył
26.8.2005
Posty
82
papierosy truja ludzi - fakt
wiecej zakazow palenia - fakt
zakaz palenia przy osobie nie palacej - fakt

ale pomyslcie gdyby zakazalo sie palenia CALKOWICIE to co by sie stalo z polska gospodarka tysiace ludzi odeszlo by w bezrobocie...a co do samego trucia konsumenta to on zdaje sobie sprawe z napisu na opakowaniu. Dobrze było by ustanowić prawo że osoba palaca nie może palic przy osobie nie palącej.

P [] Z |] R []
 

Arcane

Czarująca Anomalia
Weteran
Redakcja
Dołączył
11.11.2003
Posty
1613
Wszystko fajnie tylko jak dotąd nie wypowiedział się żaden palacz... Zresztą 'fajki' nie zawsze są szpanem. Popytajcie rodziców, czy w ich latach również trzeba było udowadniać wyższość nad 'niepalącymi frajerami' ? Poza tym znam jedną osobę która pali, bo lubi.

Nieco bardziej na temat - równie dobrze abstynenci mogliby wnosić prośby o zakaz picia w miejscach publicznych lub absolutną likwidację. Papierosy były, są i będą. Zamiast walczyć z całym światem walczcie z otoczeniem.

QUOTE co by sie stalo z polską gospodarką
I jeszcze ta drobna uwaga...
 
Dołączył
5.10.2005
Posty
264
Ja papierosy nieraz pale tak do towarzystwa kumplom. Nałogowo nie palę i nie pale dla szpanu. O tym że sobie nieraz zakopce wiedzą tylko ci z którymi tam chodze.
Sądzem, że zakaz palenia w miejscu publicznym nic nie da. Jeśli chcą się pozbyć palaczy to niech wprowadzą zakaz sprzedazy fajek. Mi nigdy dym papierosów nie przeszkadzał i teraz też mi nie przeszkadza jak na mnie chuchają.

Pozdro all.
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
Nie, no... Wszystko wporządeczku. Mi jak najbardziej pasuje tego typu rozwiązanie :] Ktoś jest niewychowany, jest wieśniak to będzie bulił za swoje frajerstwo. Mnie też wkurza jak jakiś stary wapniak męczy tego śmierdzącego "męskiego..." bez filtra na przystanku. Wkurzające, a jak się mu dobitnie zwróci uwagę gapi się jak jeleń i robi dalej swoje. I co ja mam zrobić? W ryja mu?! Staremu bucowi?! Fak -.-'
Martwi mnie tylko to, że skoro polscy palacze doprowadzają do czegoś takiego, że trzeba wprowadzać dla nich zakaz palenia w miejscu publicznym to ja przepraszam, ale gdzie nasza zasr*na kultura? Przecież chyba każdy powinien wiedzieć, że ktoś może sobie nie życzyć tego, żebyś mu jarał pod nosem :/ Polska dziwny kraj.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Ja jestem palaczem, na pewno nałogowym.
I te wszystkie zakazy mnie, już conajmiej śmieszą. Dlaczego palę? Bo lubię.
I nawet jak będą do mnie strzelać z shotguna to i tak będę palić.
Pale wszędzie i mam gdzieś innych, Oczywiście nie dmucham komuś w twarz itd.
Ale jak ktoś niechce, abym palił w miejscu publicznym to niech nie pojawia się publicznie ^^.
Myślę, że są ważniejsze rzeczy w tej Polsce, niż palenie paierosów.
Były one od zawsze i na zawsze.
Lubię, więc pale.
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
QUOTE (Kacperex)Pale wszędzie i mam gdzieś innych, Oczywiście nie dmucham komuś w twarz itd.
Ale jak ktoś niechce, abym palił w miejscu publicznym to niech nie pojawia się publicznie ^^.
Z całym szacunkiem Kacperex, ale idąc tym tropem mogę zacząć np. walić kupę na środku chodnika i mówić, że jak się nie podoba, to nie patrzcie...
blink.gif

Żyjemy wszyscy w społeczeństwie i czasem musimy się dostosować do innych ludzi. Trochę kultury musi być
biggrin.gif
Ja jestem niepalący, więc dla mnie całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych jest dobrym pomysłem... Jeśli ktoś chce palić, to niech poszuka sobie miejsca, gdzie nie będzie to nikomu przeszkadzało... Takie jest moje zdanie...
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
QUOTE (Laska @ 08-02-2006, 20:45) QUOTE (Kacperex)Pale wszędzie i mam gdzieś innych, Oczywiście nie dmucham komuś w twarz itd.
Ale jak ktoś niechce, abym palił w miejscu publicznym to niech nie pojawia się publicznie ^^.
Z całym szacunkiem Kacperex, ale idąc tym tropem mogę zacząć np. walić kupę na środku chodnika i mówić, że jak się nie podoba, to nie patrzcie...
blink.gif

Żyjemy wszyscy w społeczeństwie i czasem musimy się dostosować do innych ludzi. Trochę kultury musi być
biggrin.gif
Ja jestem niepalący, więc dla mnie całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych jest dobrym pomysłem... Jeśli ktoś chce palić, to niech poszuka sobie miejsca, gdzie nie będzie to nikomu przeszkadzało... Takie jest moje zdanie...
Oczywiście nie robie komus na złosc, nie dmucham w twarz itd. rozumiem bo ów dym jest odrażający. Staram się palić tak, aby nikt tego nie odczuł.
Niestety nałóg to nałóg i ponad 1,5 paczki dziennie idzie w płuca w wieku 24 lat będe mieć raka :/
Zakazy mogą być i tak je będe olewał.
Palę 5 lat, więc nie od tak rzucę....
 
Do góry Bottom