Nowy Bohater

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Jak oceniacie przez pryzmat przejścia gry oraz po półrocznym informowaniu o grze, nowego boharera w Risen? Czy PB postanowiło jednak mimowolnie albo i nie nadać mu cechy postaci znanej nam z sagi Gothic? Wyglądem różni się na pewno, ale jednak pewne cechy pozostały w spadku.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Grając pierwszy raz w Risen i kierując nowym Bezimiennym czułem się jak w Gothic 1. Bezradny, słaby oraz nieprzyswojony do warunków życia na miejscu w którym wylądował, to są cechy które łączą obydwóch bohaterów. Bohater w pierwszej części był skazańcem, tu mamy rozbitka. W wspomnianej pierwszej części poznajemy przyjaciół którzy wspomogą nam w trudnych chwilach natomiast nowy bohater musi sam uporać się w życiem na nieprzyjemnej wyspie. To tyle na mój temat
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Podobieństwo jest i duże.
Risen:
1. Nasz bohater ląduje na nieznanej wyspie.
2. Nic nie wiadomo na temat jego przeszłości.
3. Jest kompletnym n00bem jeśli chodzi o umiejętności (jakiekolwiek)
4. Pnie się w górę, aż zostaje bohaterem.

Gothic 1:
1. Nasz bohater ląduje w nieznanej mu koloni karnej.
2. Nic nie wiadomo na temat jego przeszłości.
3. Jest kompletnym n00bem jeśli chodzi o umiejętności.
4. Pnie się w górę, aż zostaje bohaterem.

Ogólnie cała fabuła jest bardzo podobna do tej z Gothic 1, ale jak widać, nikogo orginalnego nie wymyślili.
 

Hadriell

New Member
Dołączył
8.3.2010
Posty
19
Nie będę opisywać rzeczy, które już ktoś wyżej przedstawił, bo już każdy wie, że bohater z Risen, jest bardzo podobny do tego z Gothica (brak przeszłości, brak imienia, zero umiejętności, "od zera do bohatera). Ja to najbardziej się cieszę, że ludzie z Piranha Bytes nie zrezygnowali z ciętego języka głównej postaci. Testy naszego Bezimiennego z Risen są świetne, a parę z nich rozłożyło mnie wręcz na łopatki, tak samo było w przypadku Gothiców.
Teraz pozwolę sobie na odważne stwierdzenie w stosunku do wielkich fanów Gothica (też lubię, ale bez przesady ;P). Bohater z Risen jest lepszy od tego z Gothica. Jak dla mnie jest ładniejszy, lepiej wygląda no i ogólnie zrobił na mnie większe wrażenie niż Gothicowy. Jednak to może być po prostu różnica w grach, że tak myślę. ;P

Hadriell pozdrawia.
 

gut3k

Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
35
Podoba mi się jego wygląd zewnętrzny. Tak dobrze się prezentuje, nadaje się na bohatera. No i unikalne cechy charakteru rodem z Gothic stanowią połączenie cieszące oczy. Ale jeżeli miał bym go porównać do Beziego z Gothica to jednak to generalnie jest 3242343242 podobieństw. Widać, że ten sam producent :D Ale ta twarz beziego z Gothica i jego naprawde powalające teksty w niektórych momentach są nie do przebicia zaczynając od "Ależ nie, kobiety i gnijące mumie przodem" albo błyskotliwe "sam bądź przeklęty, pajacu" aż po "Powiedz no, to z przodu twojej głowy to twarz czy d*pa?". Tyle w temacie.
 

gut3k

Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
35
Podoba mi się jego wygląd zewnętrzny. Tak dobrze się prezentuje, nadaje się na bohatera. No i unikalne cechy charakteru rodem z Gothic stanowią połączenie cieszące oczy. Ale jeżeli miał bym go porównać do Beziego z Gothica to jednak to generalnie jest 3242343242 podobieństw. Widać, że ten sam producent :D Ale ta twarz beziego z Gothica i jego naprawde powalające teksty w niektórych momentach są nie do przebicia zaczynając od "Ależ nie, kobiety i gnijące mumie przodem" albo błyskotliwe "sam bądź przeklęty, pajacu" aż po "Powiedz no, to z przodu twojej głowy to twarz czy d*pa?". Tyle w temacie.




PS. Jeżeli porównywać na poważnie bohatera z Risen do tego z Gothic to porównujcie tego pierwszego z tym drugim, kiedy drugi ma charakter z G1 i G2 oraz wygląd z G3 :D


Pozdro.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Bezi z Risena totalnie nie przypadł mi do gustu. Jego twarz przypomina taką starą i przepitą z rozbitym nosem, do tego jakiś mech na głowie...Teksty też ma mierne. Ogólnie nie urzekł mnie swoją osobą...
Mogli bardziej się przyłożyc i sprawic by ta postac wyglądała mniej "żulersko".
 

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
Tak jak wyżej nowy Bezimienny jest mniej sympatyczny od tego z 1 części Gothica, no i z twarzy (przynajmniej mi) przypomina tego gościa z Prison Break : D
 
Do góry Bottom