[news] Wywiad z twórcami Risen

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Miastogier przeprowadziło wywiad z członkami studia Piranha Bytes, których nowy produkt już okrzyknięto hitem. Risen jest chyba najlepszą grą cRPG tego roku. Z wywiadu możemy dowiedzieć się jak wyglądał proces produkcji gry od kuchni. Co ciekawe, Piranha Bytes przyznała, że niektóre elementy gry były inspirowane naszym rodzimym produktem, Wiedźminem. Sam pomysł na świat i fabułę gry pojawił się już podczas produkcji Gothic 3. Trudno więc nie szukać podobieństw łączących Risen i serię Gothic. Więcej w wywiadzie. Produkcja Risen od kuchni - wywiad Miastagier.

Wyświetl pełny artykuł
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
No i jak wywiadzik się podoba?
Ciekawe pytania, i bardzo fajne odpowiedzi Piranhy.
Coś czuje, że doczekamy się Risen 2. Najbardziej rozbawiło mnie ile kosztowało risen ^^ Wiele, wiele godzin :p
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
W sumie to wiele nie ma w tym wywiadzie, głównie słodzenie RED- om i SpellBoundowi oraz zachęty do kupna Risen. Co do Risen 2 - na pewno będzie, w końcu nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja, jak to się mówi :)
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Ale tą kurą są przecież wszystkie dotychczasowe produkty Piranhy ;]. Wywiadzik miły, fajnie się czyta, ale dużo informacji nie daje. Pirhanie mogły się bardziej rozpisać i pokwękać jak to się męczyli aby nam było dobrze, jak to nieprzesypiali nocy itd :). A Risen 2? Cóż jak będzie dobry pomysł na fabułę, kilka nowych rozwiązań i ciekawe pomysły to z chęcią - chociaż - w dziełach Rybek to jest zapewnione :D
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Wywiad tak sobie jakoś dużo sie z niego nie dowiedziałem ale dowiedziałem czegoś ^^
Risen 2 powinno być kontynuacja Risen gdy bezimienny opuścił wyspę podobno z patty ( tego to ja nie wiem ) patrząc jak dugo robili Risen to Risen może przyjść najszybciej niż w 2010 roku i może śmiało konkurować z Gothic 4 bo jak znam życie przsuną premierę o ponowne kilka miechów :)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No co ty. Myślisz, że w rok zrobią Risen 2? Nie ma szans. Prędzej jakiś dodadeczek, coś w stylu NK. Dobre RPG'i nie robi się w kilka miesięcy ;).

Nie mniej nie ma szans, żeby nie pociągnęli serii Risen. I dobrze :).
 
Do góry Bottom