Na Drodze Szukania Prawdy

Lokos

New Member
Dołączył
14.12.2006
Posty
12
4ij5.gif

[SIZE=36pt]Na Drodze Szukania Prawdy
[/SIZE]

W komnacie było mroczno, lecz jasno, przez rzędy wielkich okien na lewo od drzwi wpadały promienie zachodzącego słońca leniwie opadając na stół z mapami oraz na końcówki pięknych gobelinów. W komnacie przy swym tronie stał Kacperex popijając bliżej nieokreślony trunek wysokoprocentowy [nie było to wino, teraźniejszy Admin jest bardziej spostrzegawczy niż ktokolwiek inny]. Głębokie rozmyślania twórcy słynnego królestwa Nordmar przerwało otwarcie się wielkich, zdobionych drzwi do komnaty, do sali wszedł Samuraj w czarnych szatach splamionych krwią , o długich, ciemnych włosach i mrocznych, przenikliwych, czarnych oczach.
- Witaj Kacperexie – powiedział owy Samuraj.
- Witaj Lokosie – odparł Admin i wrócił do rozmyślań, po czym dodał– co Cię sprowadza w takiej chwili?
- Myślę że możemy zostawić oficjalne ceregiele na bok – powiedział lekko zażenowany tonem Kacperexa nowy użytkownik, ale okazując przy tym jak zawsze należyty szacunek– mam pomysł na konkurs – powiedział pokazując pergamin przełożonemu. Ten wziął w rękę ów papier i czytał na głos:
- „Konkurs na najlepsze wyjaśnienie” – przeczytał i zrobił pauzę – kto wymyślił tak durną nazwę?
- Nieważne, czytaj dalej – odparł zirytowany Samuraj.
- „ Konkurs oparty na wiedzy o Gothicu, polega na wyjaśnianiu pewnych niejasności dot. Świata Gothic” – czytał Kacperex – „Można startować w dwóch kategoriach, Najśmieszniejsze wyjaśnienie i Najciekawsze, o przyznaniu punktów będzie decydował sędzia którym zostaje...” – tu znowu zrobił pauzę – "Lokos”?
- No, a masz lepszego kandydata? Nowy user, a nikt tego konkursu nie zna lepiej ode mnie, poza tym maniak ze mnie, więc to dalej przeważa za moją "pracą" w tym konkursie. Dodatkowo mam pozwolenie Kapituły Podziemia z GS, więc nie stresuj się– odpowiedział niemalże broniąco Lokos.
- Jak tam chcesz – odparł Admin zwijając Pergamin – miejmy nadzieje że przynajmniej to wypali.
- Nadzieja jest dla głupców, więc na pewno wypali,- odparł Lokos wyraźnie zażenowany – co pijesz?
- Na pewno nie wino – powiedział Kacperex – nie jestem tak naiwny jak clone_xx– stwierdził i uśmiechnął się do swoich wspomnień.
- Więc co?
- Dawaj coś cholernie mocnego, nieważne co to.– odparł ze zdecydowaniem twórca Gothic UP.
- Hmm... - zaczął Lokos- ...może to będzie dla Ciebie odpowiednie - powiedział, po czym zaczął czytać ulotkę na butelce pewnej gorzały – „Powoduje impotencję, ślepotę, świerzb, trąd...” – nie dokończył bo jego przełożony zabrał mu butelkę.
- Złego diabli nie biorą – stwierdził Kacperex i dalej sączył trunek
- Jak uważasz, oddalam się przygotować wszystko.

Admin machnął tylko ręką że odprawia Lokosa, ten widząc gest, wyszedł z sali. Po minucie szybkiego chodu wyszeptał aktywację zaklęcia i usłyszał wrzask Kacperexa:
- WOOOODYYY!!!

Jego kąciki ust skrzywiły się w mimowolnym uśmiechu ale nie miał czasu na dłużej, musiał rozwiesić ten pergamin w paru miejscach „kłopotliwe” pomyślał i stworzył kilka szkieletów do pomocy „tak lepiej” powiedział w myślach i wydał rozkaz.


Zasady są proste, ja wpisuje jakieś zagadnienie w formie pytania [np. Czemu bariera się rozrosłą do takich rozmiarów] a wy odpowiadacie w tym temacie krótkim, bądź długim wyjaśnieniem [maksymalnie strona czcionką 12 Times New Roman w Wordzie, ale to już naprawdę maksymalnie bo wolałbym jakieś krótsze wyjaśnienia :p ], można startować w dwóch konkurencjach, po dwóch dniach od zadania zagadnienia oceniam prace i rozdaje punkty [jeden punkt dla zwycięzcy w danej kategorii], liczba pytań będzie ustalona później [czyt. Jak się znudzi to zakończę] więc nie będziecie mieli pewności co i jak :D . Pytania zadawajcie na PW. Pierwsze pytanie 17 grudnia ok. godziny 16:00, może trochę później. Zmiany mogą zajść, istotne lub nie, wypisze je żółtym kolorem.
Enjoy!

Rycina autorstwa Bonera z GS, natomiast pomysł Alchoriusa(Anioła Śmierci) z GS.
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
QUOTE
Pierwsze pytanie 17 grudnia


fajnie bo ja mam w ten dzień urodziny ^_^ :D niewiedziałem, że nawet tutaj na G.Up'ie będą świętować moje urodziny xD

QUOTE
W komnacie było mroczno, lecz jasno


jedno drugie wyklucza ^_^ jak już to mogłeś napisać w komnacie panował półmrok ;]

no a konkurs nie wiem może wypali może nie zależy od ilości chętnycj ^_^

ja może sie zgłosze ale pewnein nie jestem.
 

Lokos

New Member
Dołączył
14.12.2006
Posty
12
Nie martwcie się, bo prawo do tego konkursu ma każdy niezależnie od pozycji na forum, nawet Admin. Za nagrody on również odpowiada, więc z tym nie do mnie :p Tak poza tym istnieją dwie kategorie: najciekawsze wyjaśnienie oraz najśmieszniejsze wyjaśnienie. Można uczestniczyć w obu kategoriach. Albo co ja się będę męczył, oto pierwsze pytanie:

Pytanie/Zagadnienie nr1


Dlaczego Beliar używa Wojowników Cienia, czyli dawnych Paladynów, do walki z Innosem i Jego poplecznikami?


No to do roboty ludzie!
 
Do góry Bottom