Książki

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Jest o filmach, jest o muzyce... ale o książkach jakoś się nie mogłem doszukać. A więc podstawowe pytanie - jakie (o ile w ogóle) czytacie książki? Co możecie polecić?
Ja ogólnie rzecz biorąc czytam rzadko... ale za każdym razem mnie wciąga. Z własnej nieprzymuszonej woli przeczytałem dwa pierwsze tomy "Władcy Pierścieni", "Wrota Baldura" i "Wrota Baldura II: Tron Bhaala". Jak widać nie jest tego dużo. Ostatnio odczuwam chęć sięgnięcia po jakąś książkę, ale nie wiem co jest warte przeczytania a co nie. Niby gdybym poszedł do biblioteki zawsze bym sobie coś znalazł, ale jakoś wolę się zapytać. A więc co polecacie z gatunku fantasy? A jeżeli nie fantasy, to jakie książki Was wciągają i możecie je polecić? Zapraszam do dyskusji o literaturze :)

EDIT: Przepraszam, chodząc do pierwszej klasy podstawówki przeczytałem "Jacek, Wacek i Pankracek", pominąłem ten tytuł :)
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
180px-Arena.jpg


Bardzo przyjemna książka, przeczytałem całość chyba w trzy dni, myślę że na prawdę warto po nią sięgnąć. Nie mam pojęcia czy jest to jakoś spokrewnione z MGT (mimo wszystko okładka mówi sama za siebie, jednak nigdy nie wiadomo).
Polecam Wiedźmina, świetny jest.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Ja czytam dosyć często:)
Bardzo polecam "Trylogię Czarnego Maga" autorstwa Trudi Canavan.Na trylogię składają się: "Gildia Magów","Nowicjuszka","Wielki Mistrz".Książki mają ponad 500 str. każda ale czyta się je bardzo dobrze.Książki opisują naukę oraz życie w Gildi Magów dziewczyny ze slumsów,Soneii.Podkreślam że ze slumsów ponieważ w Gildii uczyć się mieli prawo jedynie członkowie Domów(szlachta i bogate mieszczaństwo stolicy).Z pewnych względów przyjęto jednak człowieka spoza Domów.Więcej nie opisuję aby nie zdradzić żadnych szczegółów;)
pd_104259.jpg

p_105608.jpg

p_105609.jpg

To są okładki "Trylogii Czarnego Maga",Trudi Canavan ma jeszcze trylogię "Era pięciorga" której niestety nie czytałem ;) Ma kilka pojedynczych książek.Jedną z nich teraz czytam.Książka ma tytuł "Uczennica Maga" i jest ona prequelem do Trylogi Czarnego Maga.
Tak jak Xenex polecam Wiedźmina...tylko nie oglądajcie filmu;)
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
http://gothic.org.pl/forum/index.php?showtopic=21866


Temat pokrewny ;p

Ja polecam książkę co zarzucił ją xenex ... jest świetna. Wciąga bardzo. Fabuła zaskakuje cały czas. Sama kreacja świata jest fenomenalna.

Ja czytam sporo. Fantasy, naukowe historyczne, literaturę piękną.
Aktualnie czytam Achaję z rekomendacji mojej dziewczyny. Czytam drugi tom i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Całkiem ciekawa trylogia.

Co do książki, którą bym mógł polecić ...
Wiedźmin oczywiście.
Coś Tolkiena np. Dzieci Hurina Bardzo fajna kniga, ciekawa w uj.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Przeczytałem wszystko Tolkiena :D. Kocham to.
Oprócz tego:

Saga Dziedzictwo Christophera Paolini - no bez jaj. Eragona nie znacie ? Wciąga.
Trylogia Czarnego Maga - Baal, nie wiedziałem, że ktoś oprócz mnie to przeczytał. Bardzo ciekawa.
Wiedźmin - klasyka. Trzeba przeczytać.

Czasem sięgam też po Dana Browna, Stephena Kinga... zależy od nastroju ;).

A Diunę też czytałem, a raczej próbowałem ;p, lecz odstawiłem, bo to jest strasznie pogmatwane i za trudne jak na mój wiek. Może wrócę do niej za jakiś czas.

Ave
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
Frank Herbert - Diuna
F. H. - Mesjasz Diuny
F. H. - Dzieci Diuny
F. H. - Bóg Imperator Diuny
F. H. - Heretycy Diuny
frank-herbert_dune.jpg

CYTAT
Diuna (ang. Dune) - powieść science-fiction napisana przez Franka Herberta, uhonorowana nagrodą Nebula w 1965 i nagrodą Hugo w 1966. Powieść odniosła olbrzymi sukces komercyjny, sprzedano ją na całym świecie w ponad 20 milionach egzemplarzy. Diuna to również początek sagi zatytułowanej Kroniki Diuny, uważanej przez wielu fanów za największe osiągnięcie literatury science-fiction wszech czasów. W oparciu o wątki powieści powstał film - Diuna, nakręcony w 1984 przez Davida Lyncha, dwa miniseriale telewizyjne (na podstawie pierwszego tomu cyklu - Frank Herbert's Dune oraz na podstawie drugiego i trzeciego tomu - Frank Herbert's Children of Dune), a także kilka gier komputerowych (jak Dune, Dune II, Dune 2000, Emperor: Battle for Dune), z czego najważniejszą był uważany za pierwszy w historii gier RTS - Dune II wydany przez firmę Westwood Studios.

Powieść ukazała się w odcinkach w czasopiśmie Analog Science Fact and Fiction w latach 1963-64 w ośmiu odcinkach jako Dune World, a następnie w roku 1965 była kontynuowana przez The Prophet of Dune, zaś całość (uzupełniona kilkoma dodatkami i mapą z notą kartograficzną) wydana została w 1965 roku przez wydawnictwo Chilton pod tytułem Dune (Diuna).

W Polsce Diuna ukazała się po raz pierwszy w 1985 roku nakładem Państwowego Wydawnictwa ISKRY (przekład Marka Marszała). W latach 1992-1993 wydawnictwo Phantom Press International wydało całą sagę Kroniki Diuny (przekłady Marka Marszała oraz innych tłumaczy). W latach 1997-2001 wznowiło ją Wydawnictwo Zysk i S-ka (w nowym, wzbudzającym wiele kontrowersji przekładzie Jerzego Łozińskiego/Ładysława Jerzyńskiego). W 2007 roku Dom Wydawniczy REBIS wznowił Diunę (poprawiony przekład Marka Marszała), w maju 2007 roku Mesjasza Diuny (nowy przekład Marka Marszała), w roku 2008 - Dzieci Diuny (nowy przekład Marka Marszała i Andrzeja Jankowskiego), natomiast w marcu 2009 roku - Boga Imperatora Diuny (nowy przekład Marka Michowskiego). W przygotowaniu znajdują się pozostałe książki sagi (tom Heretycy Diuny w przekładzie Marka Michowskiego zapowiedziany został na ten rok).


Jedyne książki, które mnie porządnie wciągnęły.
Oczywiście te co wymieniłem na górze postu to nie wszystkie książki z tej serii, jest ich albowiem jeszcze ok. z 10.
ps. czytam po niemiecku
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Jeśli ktoś interesuję się historią, a zwłaszcza losami Bizancjum to polecam książkę "1453 - Upadek Konstantynopola" Roger'a Cromwley'a. Książka opowiada o oblężeniu Konstantynopola oraz o wydarzeniach, które do tego doprowadziły. Autor nie jest stronniczy, dzięki czemu możemy sami ocenić zaistniałą kiedyś sytuacje. Książka niemal idealna, jedyne zastrzeżenie, momentami może okazać się zbyt szczegółowe.

30mbs5x.jpg
 

Adi888

New Member
Dołączył
23.12.2015
Posty
10
Ciemność Płonie bardzo ciekawy horror polskiego pisarza, w którym fabuła odbywa się w Katowickim dworcu.
 
Do góry Bottom