Konsolą Roku Jest....

Status
Zamknięty.

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
CYTAT
Według rankingu Nielsen najpopularniejszą konsolą minionego roku jest PlayStation. Nie najnowsze, tylko to drugie.

Dość nieoczekiwanymi wynikami zakończyło się badanie dotyczące używania konsol. Okazuje się, że nieustannie na tronie zasiada... PlayStation 2! Pełne zestawienie wygląda następująco (w nawiasach podana została procentowa ilość ogółu minut spędzonego przy konsolach):

1. PS2 (31,7%)
2. X360 (17,2%)
3. Wii (13,4%)
4. Xbox (9,7%)
5. PS3 (7,3%)
6. GameCube (4.6%)
7. Inne (16.2%)

Pamiętać należy, iż badania przeprowadzone zostały jedynie na reprezentatywnej grupie osób. Równie dobrze w zestawieniu mogły pojawić się takie urządzenia, jak Atari czy Dreamcast. Mimo tego raport Nielsen pokazuje, jaką popularnością wciąż cieszy się drugie Playstation.


źródło: gry.onet.pl

I co o tym sądzicie? Ja byłam pewna, że teraz jednak większość ludzi kupuje PS3 i X360. A tu takie bajery. Może PS3 i X360 na razie są za drogie i ludzie wolą tańszą konsolkę, aby tylko pograć? ^^ Tak jak ja ;P
Powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczona takim wynikiem.
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Nic dziwnego, dopiero rok 2009 będzie rokiem śmierci PS 2. Nie ma co się oszukiwać, żadnych dobrych gier już nie będzie, obecnie są ostatnie chwile życia ps 2.
PS 3 dopiero się rozkręca, w tym roku takie exclusivy będą, że głowa mała. Xbox daje rade i próbuje być lepsze od PS'a, starają się i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wii to natomiast ciekawostka niż konsola dla Hardcorów, chociaż ostatnio kilka tytułów jest ewidentnie dla dorosłych.
W sumie gdy by Wii było w HD i połowa gier z xboxa 360 i ps 3 znajdowała by się na Wii to byłaby to najlepsza konsola, bo sterowanie "własnymi ruchami" jest da best.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
To było do przewidzenia. Z początku też uważałem, że to na pewno będzie PS3 albo XBOX 360, ale mimo wszystko, potrzeba czasu. Dużo czasu. A PS2 dalej będzie najpopularniejsze, bo jest tanie, fajne, ludziska się przyzwyczaili i jest dużo gier na nią. Ale tak jak orzekł xenex - ten rok będzie ostatnim rokiem "życia" PS2.

Ave
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Z początku też uważałem, że to na pewno będzie PS3 albo XBOX 360
Ja byłem pewien że Wii bo większość Japońców ma...

PS2 jest starym wyjadaczem konsolowym i niektóre nowe gry jeszcze produkują na tę konsole.
Ale że w najbliższych 5-ciu latach nie będzie nowej generacji konsol a wymagania klientów co jakości do gier będą rosły to procesor starego dobrego PS2 nie będzie mógł zapewnić płynnej gry i nie będzie na niego więcej gier. Co do X360 to była pewna czołówka bo jest tanie i praktycznie nowoczesne.
Moim zdaniem za 2 lata PS2 "przestanie istniec" i ustąpi miejsca "chlebakowi"(PS3)...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom