Kodeki I Programy

Status
Zamknięty.

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Mam dwa pytania może ktoś zdoła na nie odpowiedzieć.
Otóż problem wygląda tak:
Na kompie mam wszystkie możliwe kodeki (Matroska_Pack_Full_v1.1.1 i kodeck pack Codecs6027_allin1) i mino tego że wszystkie filmy można bez problemu odtworzyć, to mam problemy z kilkoma programami. Chodzi tu o Virtual Dub Mode, Nandub i TMPGEnc. Służące do obróbki filmów. Gdy wgrywam film do programu ten wyświetla mi informacje: ''Ogg stream -1 doen't have a samplerate'' lub "Couldn't locate decompresor for XVID format". Czy ktoś wie dlaczego się tak dzieję ?


I jeszcze jedno, zna ktoś program który by rejestrował dźwięk z komputera tak ja rejestrator dźwięków windowsa tylko z możliwością nagrania dłuższego nagrania ?
 
Dołączył
22.9.2005
Posty
387
A próbowales fddshow pack?? Ja z virtual dubem bawilem sie jakis czas jak robilem filmiki z Starwras'a Commando Republic. I chiba tez ten problem mialem
(cos mi swita ale nie jestm pewien). Spróbuj fddshow pack. Moze pomoze.
tongue.gif
biggrin.gif
laugh.gif
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Matroska_Pack_Full_v1.1.1 zawiera w sobie między innymi ffdshow więc w sumie nie dało by to żadnej różnicy jakbym zainstalował fddshow pack
sad.gif
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Nie wiem czy coś Ci to pomoże, ale mógłby sie przydać jeszcze programik o nazwie AC3 Filter. Nie wiem czy takowy posiadasz bo nie napisałeś ale może warto z tym też spróbować.
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Aha. To też jest, zawarty w kodec pack Codecs6027_allin1, tylko że bardziej to odpowiada za cały dźwięk w kompie niż za same filmy. Więc to tez nie będzie to.
Hm mam wrażenie że to dlatego że często wymieniałem sobie kodeki na nowsze wersje. Być może w kompie zostały po nich śmieci i teraz komp szaleje.
 

Moozi

Member
Dołączył
23.10.2005
Posty
260
Możliwe że kodeki które używasz wywołują konflikt z tym programem tz. możliwe że kodeki są uszkodzone lub program potrzebuje innej wersji Xvid. Spróbuj poszukać jakiegoś rozwiązania na tej stronie
 

freak_man

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
166
1. ffdshow
2. klcodec
3. DivX
4. XVid
5. QuickTime
6. realalt

Zainstaluj te programy po kolei i wszystko powinno być git. u mnie jest...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom