Kalkulator,a Wi-Fi

Status
Zamknięty.

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Hej mam dostęp do wi-fi a dziewczyna coś łudząco podobnego do laptopa compaq presario cq56. Często w ciągu dnia/nocy zdarza się, że widzę co najmniej 3 paski zasięgu, a internetu nie mam i nie mogę sobie posiedzieć na gupie ;] Mimo tego, że inni na laptopach mają i paski i internet. By temu zaradzić, to jej ojciec nawet jakąś antenę na usb z sagema dał by internet działał. Jak widać nie zawsze pomaga, choć bez tej antenki to jeszcze większa kicha.
Teraz tak, logistycznie router jest dokładnie piętro pod nami. Pomyślałbym, że ma znaczenie odległość ale we Wrocławiu router mamy za drzwiami w promieniu 8 metrów, a pamiętam, że ja w asusie k52 miałem neta , a ona nie.

Moje pytanie: czy da się coś z tym "kalkulatorem" zrobić? Czy ten model po prorstu ma tak do siebie, że nei ogarnia tego że jest internet, jest zasięg i można się nie naprzykrzać korzystającemu z niego? :)

Wyprzedzając hejtujące wypowiedzi na temat kupna lapka w biedrze, to nei wiem co wstąpiło jej ojca, bo niby zajmuje się ciekawostkami komputerowymi, składa je i ma kilka laptopów takich nawet niezłych, a jej poleciał tak na łatwiznę/odwal się co mnie szczerze zdziwiło.

Pozdrawiam
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
A czy na routerze jest dodane ip karty sieciowej tego laptopa?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zaktualizuj stery od Wi-fi na tym kalkulatorze
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
@Rangiz: ze względu na tymczasowy pobyt w nl, to jedynie zostało wpisane hasło dostepu do sieci by móc się połączyć, a we wrocku było tak samo. W sumie nie wiedziałbym co jeszcze i jak miałbym to zrobić.

@yeed: spróbuję.

Coś tam pobrało i zaktualizowało, może pomoże. Póki co topic do zamknięcia.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jakby co to koszt nowej karty wifi do lapka zamyka sie w 20zl, zaden wydatek za taki komfort.
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
RoMek dzięki za informację :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Coś tam pobrało i zaktualizowało

Nie brzmi nazbyt optymistycznie..wiesz chociaz co powinieneś aktualizować?
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Szczerze, wszedłem do menedżera urządzeń, kliknąłem karta sieciowa i to co tam było wyświetlone to po kolei dawałem opcję zaktualizuj automatycznie sterowniki.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
To d*pa ;p też mi aktualizacja...
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Mając 4-4,5h dziennie na cokolwiek, to dla mnie szczyt możliwości :p Tak, to chociaż zadałem sobie/lapkowi placebo, bo coś tam się zaktualizowało i jak na razie hazia.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Trzeba w menedżerze znaleźć urzadzenie odpowiadające za WIfi - skopiować dane i wleźć na strone producenta. Poszukac najnowsze stery. 10 minut roboty...^^

ale jak hula to ok
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Yeed jednak nie hula, czasami się wyłącza i spowrotem włączyć się nie chce ale znalazłem rozwiązanie które trwa 3 minuty:p Reset lapka, także też do zamknięcia temat :)
(twoje rozwiązanie zapamiętam i jak będę miał więcej czasu/ochoty to tak zrobię)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
ok. Zrobisz jak uważasz :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom