Kabarety

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Z pewnością wielu z was ogląda kabarety. Można się wtedy pośmiać oraz zrelaksować i są dobre gdy masz zły dzień, a chcesz go polepszyć ;). Więc moje pytanie brzmi jakie najbardziej lubicie grupy kabaretowe? U mnie "króluja" Kabaret Moralnego Niepokoju (jakikolwiek skecz to zawsze potrafi rozśmieszyć do łez) oraz Neonówka (najlepsze jest to jak niekiedy improwizują z swoich skeczach).




A wy jak myślicie? Jaki jest wasz ulubiony kabaret oraz ich najlepszy skecz? Podzielcie się swoim zdaniem :).
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Kabaret Moralnego Niepokoju, rzeczywiście oferuje dobry humor i gagi, choć ostatnio odnoszę wrażenie, że zaczęli realizować kabareciarstwo polityczne na zamówienie i na dodatek walą do jednej bramki. Kiedyś ceniłem ich za to, że w ich skeczach nie było żadnej polityki, ot tematy z życia wzięte, obśmiewanie naszych przywar i ułomności, żart sytuacyjny... Teraz trochę odchodzą od tej linii i to mi się nie podoba.

Neonówki nie trawię w ogóle. W moim przekonaniu są prymitywni i wulgarni, a śmieszni w stopniu najmniejszym. Jadą też po Kaczyńskich i PiSie w sposób, delikatnie mówiąc, nieprzyzwoity, a poziom tych rzekomych żartów, jest żenujący. Krótko mówiąc grupa oferująca karczemną rozrywkę.

Osobiście ceniłem sobie (gdy jeszcze działali na scenie kabaretowej) Mumio. Świetny humor, inteligenty i trochę hermetyczny, przez co niezrozumiały dla szerszego odbiorcy, ale mieli genialne występy. Istny majstersztyk.

A oto mała próbka:


Innym kabaretem który lubię, jest Grupa Rafała Kmity. Także świetny humor i interesująco realizowane skecze oraz zaskakująco świeże i oryginalne pomysły.


Cenię także Ani Mru Mru, choć za wcześniejszy okres ich twórczości. Całkiem przyjemnie ogląda się też Łowców.B.

Są jeszcze inne grupy kabaretow, jak i soliści kabarecziarze, ale to może innym razem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
hehe. Polskie kabarety są świetne. Trudno wymienić ulubione. Za dużo fajnych skeczy i kabaretów

Ostatnio mam polew ze skeczu kabaretu smile ;)

[yt]gu6IgFquVM4[/yt]

Koleś tak świetnie gra tego kierowce, że mam beke na maxa :D


Mimo tego ukochany kabaret to Zenon Laskowik :)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
moim zdaniem dzisiejsze kabarety nie dorastają do pięt maestrii takich ludzi jak chociażby pan Kobuszewski;

 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
I tu się zgodzę z Drago, ja odnosiłem się do kabaretów współcześnie działających, ale prawda jest taka, że stary dobry kabaret, rodem z PRL jest najlepszy. Poziom aktorski ludzi parających się wtedy kabaretem, nieporównanie wyższy od obecnego, a stopień posługiwania się aluzją, czy kamuflowania drugiego dna, niewątpliwie na najwyższym wszechświatowym poziomie.
Inna sprawa, że teraz ludzie, szczególnie młodzi, nie rzadko, nie mają już umiejętności dostrzegania, właściwej treści pod powierzchnia tego, co służy jako zasłona dymna, biorąc ową za meritum...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Kabaret Tey. Masa śmiechu na ich skeczach.

[yt]saYk6nUl6cU[/yt]
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Czy wy tez zauważyliście, że coraz częściej kabarety próbują rozśmieszyć widownię wulgaryzmami?
Oczywiście, użyty w odpowiednim miejscu odpowiedni wulgaryzm na pewno jest swoistym smaczkiem. Ale bezmyślne sypanie mięsem nie jest śmieszne i nie rozumiem tego jako sposób na rozśmieszanie. Czy aż tak scena kabaretowa upadła? Czy może dostosowują się poziomem do odbiorców? A może to błędne koło - jedno napędza drugie i na odwrót. Tak czy siak, nie podoba mi się to :bobrface:
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Trudno tego nie zauważyć. Zresztą wulgarność wkrada się we wszystkie aspekty współczesnego życia (to przez niektórych nazywane jest postępem i wyjściem z zaścianka), więc dotyka także kabaret. Popatrz na film, talk show, nawet teatr. Wszędzie tam w mniejszym lub większym stopniu zaczyna się epatować wulgarnością, a najgorsze jest to, że coraz częściej, odbiorca przechodzi nad tym do porządku dziennego i uważa to za coś jak najbardziej naturalnego.

I tak, to się napędza, błędne koło. Ale skądś się to wzięło na początku. Kiedyś wulgaryzm charakteryzował przysłowiową budkę z piwem, telewizja natomiast oferowała wyższe standardy. Teraz z chęci bycia równym i pozyskania jak największej widowni robi się się do niej oko, mówiąc: u nas też panuje luzik, oglądajcie nas...
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Mój ulubiony Kabaret to;" Kabaret Pod Wyrwigroszem". Mają fajne i śmieszne teksty. Oto kabarety w ich wykonaniu które mi się najbardziej podobają:



Śmiesznym kabaretem jest kabaret " Limo" oto próbka ich możliwości:


Śmieszne kabarety ma kabaret ani mru mru. Najlepszym skeczem jest chyba " Chińska Restauracja"
 
Do góry Bottom