Jak Zostać Magiem?

Status
Zamknięty.

ssebalr

New Member
Dołączył
24.7.2011
Posty
6
Witam

Nie mam pojęcia jak w Arcania zostać magiem przechodzę wszystkie misje po kolei biorę te szaty dla maga które dostajemy i nie wiem gdzie uczyć się czarów takich na stałe...

Jestem dokładnie w tym miejscu gry: http://www.youtube.com/watch?v=QuC8GG9QWTI jak widać ten użytkownik ma czary ognia itp. które są stałe a a jeszcze nie spotkałem nigdzie nauczyciela... Czy coś zrobiłem nie tak?

Pozdrawiam
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
W Arcani nie ma nauczycieli. To jeden z wielu charakterystycznych dla serii elementów, z których w tej grze zrezygnowano...
Masz panel rozwoju postaci i tam musisz odpowiednio inwestować punkty rozwoju.
 

ssebalr

New Member
Dołączył
24.7.2011
Posty
6
Chodzi o ten panel co wybieram literką k? I co mam zrobić by mieć takie czary jak na filmiku?


Pozdrawiam
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Nie pamiętam pod jakim klawiszem znajduje się ten panel (grałem tylko raz i nie zamierzam więcej instalować tej gry na moim kompie). A panel wygląda tak:

med_gallery_13159_2_2304621.png


Nie jestem do końca pewny, ale wydaje mi się, że musisz rozwijać trzy ostatnie cechy (zapał, spokój, dominacja), aby móc posługiwać się magią.
Magiem jako takim nie będziesz. W Arcani nie można dołączyć do żadnej frakcji, ani nie da się do końca określić jaką zbudowałeś postać (wojownik, mag, myśliwy), a to dlatego, że grę wykastrowano z pewnych mechanizmów jasno określających kierunek rozwoju.
 

ssebalr

New Member
Dołączył
24.7.2011
Posty
6
Tak ten panel jest pod k :)

Trochę mi się z tym gra nie podoba :/ Nie ma już tego klimatu co Gothic 1 i 2...

Jeśli jest ktoś kto gra i rozwija postać w kierunku magicznym to prosiłbym o pomoc co muszę rozwijać...

Pozdrawiam
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Wybór jest dość ubogi. Masz 3 czary - wybierz sobie, który chcesz rozwijać i pakuj tylko w niego, bo nie ma szans rozwinąć do końca wszystkich, szans ale i sensu nie ma.
Ja jechałem na zapale (ogniu), chociaż czytałem opinie jakoby pozostałe 2 czary były lepsze.
 

ssebalr

New Member
Dołączył
24.7.2011
Posty
6
Dzięki za odpowiedź ale nadal nie rozumiem w jaki sposób mam zdobyć te trzy czary i w jaki sposób rozwiać jeden :/
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Eh, grałeś w poprzednie Gothici czy jakieś inne gry rpg? Zdobywasz pkt. doświadczenia poprzez walkę z potworami/ludźmi oraz poprzez wykonywanie zadań. Przy określonej liczbie pkt. doświadczenia twoja postac przechodzi na kolejne poziomy, a wtedy dostajesz tzw. pkt. nauki. (na obrazku od biafry widać, że w arcanii są to pkt. zdolności). Te punkty możesz zamieniać na rzowój umiejętności. Wchodzisz w to okienko co zapodał biafra i klikasz na + przy np. zapale. Potem zapisz i to wszystko - własnie w jakimś tam stopniu rozwinąłeś ten czar.
 

ssebalr

New Member
Dołączył
24.7.2011
Posty
6
No to wiem mam 72 punkty do użycia ale jak rozwijam to gdzie znajdę ten czar?
Co rozwijać żeby mieć czar?

Mówisz o poprzednich Gothic... A w nich było zupełnie inaczej tam się czary uczyło u nauczycieli...
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Rozwijasz odpowiednio- zapał, spokój, dominacja- aby mieć większą moc magiczną, a aby rzucać konkretny z trzech (tylko tyle ich w grze jest) czarów, musisz mieć bodajże odpowiednią runę, czy co tam w Arcani funkcjonuje...
Tak jak w Gothicu: aby użyć czaru musiałeś mieć zwój, albo runę, lecz żeby korzystać z run, musiałeś mieć odpowiedni krąg magii. Tutaj jest nieco inaczej, ale dalej musisz rozwijać pewne cechy...

Edit:
Ostatecznie jak masz oryginała (a nie zakładam, że jest inaczej) to w instrukcji masz podstawowe sprawy opisane, w tym rozwój postaci...
 

ssebalr

New Member
Dołączył
24.7.2011
Posty
6
Tak mam orginał lecz skąpa jest książeczka...
Te runy z czarami dostaję od kogoś?

Kupiłem tego Gothic bo był w przecenie 50% ale teraz żałuję bo to stracona kasa w porównaniu z poprzednikami...

Pozdrawiam
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Człowieku! Automatycznie po dodaniu umiejętności do linijki np. Zapału dostaniesz umiejętność, która zostanie pokazana obok i którą masz przenieść na pasek, szybkiego dostępu. Nic więcej.
Rozwijasz czar dając kolejne punkty do rubryki. Nic więcej.
Ta gra jest tak uproszczona, że nie idzie się pogubić.

EDIt.
Jak jeszcze masz jakieś pytania wytłumaczę ci to dając screeny z opisem...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom