Gothicx - Pytania Do Twórców

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jakl wiadomo lub nie, Gothic Up w postaci mnie utrzymuje stały kontakt z ekipą tworzącą multiplayera. Jak na razie wypuścili dwa klipy i tyle wiemy na temat całego projektu. Dlatego postanowiłem zadać im kilka konkretnych pytań (bo sami z siebie nie bardzo chcą coś zdradzić ;p). Nie chce być jednak samolubem i dlatego proszę was, żebyście i wy napisali tu wasze pytania, które was nurtują, a ja obiecuje dodać je do tych moich i wysłać za kilka dni do gościa z którym koresponduję. Czekam na propozycję.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Czy NPC i postacie graczy będą "przenikalne", czyli można będzie przejść przez np. Diego i przez postać innego gracza?
Czy system sterowania pozostanie bez zmian?
Czy będą nowe miasta?
To tyle ^^
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Czy ten multiplayer będzie wyglądał jak jakiś rasowy MMORPG czy te same zasady co w G2 NK ? lub może coś innego ?
 

Tomas

New Member
Dołączył
25.4.2009
Posty
10
1.Do której części będzie multiplayer?
2.Ile osób będzie naraz mogło grać?
3.Czy normalnie będzie gra jak podstawka czy coś będzie usuwane i zmieniane?
4.Czy będzie można grać tylko Bezimiennym czy będzie można wybrać facjatę?

To tyle.
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Ja także dołączę się do pytań. Mianowicie, czy będzie to MMORPG, czy raczej multiplayer na wzór SA:MP? A jeśli będzie o MMORPG, to czy fabuła będzie zmieniana, czy każdy sam będzie mógł przechodzić całą grę od początku do końca, wraz ze znajomymi?
 

oleG

Member
Dołączył
5.5.2009
Posty
51
1. Czy będą lvl?
2. Jeśli tak to czy będzie trzeba więcej expa na lvl niż w normalnym gothicu?
3. Jeśli będą lvl i umiejętności to będzie trzeba mieć więcej PN na nie?
 

Jurusi

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
44
Dołączam się do 2up tzn. czy będzie fabuła.
No, a jeżeli można wbijać lvl to czy potwory będą się w jakiś sposób respić.
 

Szymox63

New Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
9
Ja mam prośbę : Wytrwajcie w tym co robicie. Mi wystarczy to, żeby Multi w ogóle był, nowości można dodać w nowych wersjach.
I powodzenia im życzę.

@Up: Było niedawno (2008) na polskim forum o tym "respieniu", i jeszcze strona logiczna, np. 100 graczy jest on-line każdy powiedzmy zabije jakieś 5-10. Musi być taki system np. co 15-30 min. resp, ;].
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Wysłałem co niektóre pytania i wczoraj otrzymałem odpowiedź. Powiem wam, że odp. na jedno z pytań (4) wyjaśnia wiele, jednocześnie nasuwając inne pytania. Natomiast inne zadane czasami są już niepotrzebne w związku z tym co się dowiedzieliśmy w pkt. 4.

1. Pracujecie nad multiplayer’em dla GII: NK?
Multiplayer jest tworzony dla Gothic 1.08k oraz Gothic II: Noc Kruka 2.6_fix

2. Czy system kontroli ulegnie zmianie?
Nie, pozostanie on taki jaki był. Oczywiście z wyjątkiem naszych dodatków takich jak czat itp.

3. Planujecie powiększyć świat gry?
Nie, pozostanie on bez zmian.

4. Czy GothicX będzie jak MMORPG czy może będzie mu bliżej do czegoś na wzór GTA: SA MP?
Ani to ani to. GothicX będzie modem umożliwiającym przejście gry we dwóch graczy.
Nie ma jak na razie planów na nic więcej.

5. Ile osób będzie mogło grać jednocześnie?
Jak już wcześniej napisałem – dwie.

6. Jak rozwiążcie problem takich samych twarzy graczy?
Na to pytanie nie mogę jeszcze odpowiedzieć.

7. Czy pozostawicie stare zadania czy zostaną one usunięte?
Misje pozostaną bez zmian. Nie wykluczone jednak, że dodamy jakieś własne.

8. Poziomy i zbieranie pkt. doświadczenia pozostanie bez zmian?
Tak.

9. Jak dużo ludzi pracuje przy projekcie. Czy wszyscy są Niemcami?
Nad MP pracujemy we czworo: Zerxes, Silvestro, Thunderhawk i Evampire. Evampire jest Polakiem.

10. Będziemy mogli używać mikrofonów w trakcie gry? Czy będzie trzeba zadbać o to na własną rękę np. TeamSpeak?
Zawsze możesz używać TeamSpeak, Ventrilo itp. W bezpośrednio w grze nie będzie opcji rozmowy przez mikrofon

11. Na kiedy planujcie premierę?
Ha ^^, dobre pytanie... :)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Ja mam pytanie, czy obaj "gracze" będą pozyskiwali doświadczenie za wypełnione zadania, zabite potwory?
I co do rozgrywki, czy będzie tak że 1 gracz będzie prowadził opcje dialogowe itd a drugi będzie "przystawką" czy obaj będą niezależnie prowadzić dialogi, czy jak
I co do podziału łupów, czy będą one powiększone aby wystarczyło na trening itd. dla obu postaci (i żeby obaj byli "wykoksieni"?) czy będą musieli jakoś tym rozporządzać?
 

Szymox63

New Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
9
To co że co-op, rozmawiałem z jednym z twórców i oznajmił iż, będzie wersja normalna multiplayer (Możecie chodzić gdzie chcecie itp.)

PS:Nie martwcie się na zapas, moim zdaniem co-op to świetna rzecz, grasz z kumplem, przechodzicie razem całą grę, pomagacie sobie nawzajem itp., ;].
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Oj, mam takie samo zdanie co Vendetta, jak co-op to raczej nie zajrzę...
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4796
A tak się nastawiłem na MMO albo przynajmniej MP a tu klops :/ No cóż, gra z kumplem w Gothica to też pewnego rodzaju przyjemność ale to nie to samo co MMO, może zagram, może nie, zobaczymy jak się sprawa rozwinie i czy wogóle wydadzą to.
 

oleG

Member
Dołączył
5.5.2009
Posty
51
No fajnie by było z kolegom iść do zakonu magów ognia i razem coś podpalać :D
Ale lepsze by było gdyby był to gothic dla wielu graczy czyli więcej niż 2 xD
 
Do góry Bottom