Gothic Iii Strasznie Się Tnie!

Status
Zamknięty.

GuziecPL

New Member
Dołączył
10.12.2007
Posty
3
Jak w tytule. Otóż gram w rozdziałce 1024x769 max detale. Grać się da ale zaczyna mnie to wkurzać. Z tego co wcześniej tutaj czytałem to ludzie mają o wiele gorszy sprzęt a chodzi im bez żadnych zacinek. Parametry mojego kompa macie w sygnaturce. Mam niestety pirackiego G3 w wersji 1.3.7.2. Prosiłbym o pomoc.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Widocznie Twój komp nie trawi g3. ZSprobuj pograć na medium albo na low.
Polecam programik game xp i ewentualne modyfikacje w plikach ini, tweeki i Bóg wie co jeszcze ;]
 

GuziecPL

New Member
Dołączył
10.12.2007
Posty
3
Tylko teraz sprawdziłem na najwyższych detalach i 1280x1024. Chodzi tak samo jak na niższych. Tutaj jest chyba problem z RAMem. Ale to tylko moje przypuszczenia. Średnio mam 40-50 fps-ów a gdzieś raz na 30 sekund zwalnia do 8-10 fps-ów.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
To dzieje sie chyba na każdym kompie, sam mam podobnie, choc nie tak często a mam gorszego kompa ;]
Pokombinuj z wymienionymi przezemnie sposobami...
 

GuziecPL

New Member
Dołączył
10.12.2007
Posty
3
O co dokładnie ci chodzi w tweakach i plikach? Co mam pozmieniać?? Teraz jeszcze mam problemy z zapisami.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
CYTAT
Dobra przejdzmy do konkretow
- po 1 zrobilem formata calego dysku (nie instalowalem zadnych zbednych programow ani gier)
- po 2 zainstalowalem program CachemanXP, ktory jest wrecz przecudowny Dzieki niemu posiadam 680-690mb wolnej pamieci fizycznej majac maxymalnie 768
- po trzecie dokonalem drobnych zmian w biosie ale to raczej malo istotne P.S.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%
- po czwarte ustawilem bariere wykozystynia pamieci fizycznej z 80% na 90% co tez znacznie polepszylo jakosc gry. Aby tego dokonac wpisujemy w oknie uruchom "regedit" (otoworzy sie ramka) dalej postepujemy wedlug schematu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management a nastepnie dokonujemy edycji pliku "NonPagedPoolSize" w nastepujacy sposob ilosc ramu jaka posiadamy mnozymy x 90% a wynik dodatkowo x 1024. Liczbe ktora powstanie wprowadzamy w puste miejsce oraz zaznaczamy system dziesietny.
- po piate radze dokonac edycji ilosci pamieci wirtualnej.(jak tego dokonac chyba nie musze opisywac ) Powinna byc 2,5 raza wieksza niz ilosc posiadanego ramu i najlepiej ustawic ja na partycji 1 lub ostatniej gdyz to na nich dysk ma najwieksza szybkosc.
- no i na koniec nalezy dokonac drobnej modyfikacji a tak naprawde podmiany kilku plikow w katalogu G3 Mozna je pobrac z tego linkahttp://rapidshare.com/files/2569454/Gothic_3.rar.html (dolaczona instrukcja )
To co wam jeszcze tylko pozostanie to dokonac zmian w opcjach graficznych gry na takie jakie wam beda najbardziej odpowiadaly A no i zmiany ktorych dokonywalem byly wprowadzane na orginalnej polskiej wrscji Gothica.



Plus program Game XP
plus zmieniony plik ini
plus najnowsze stery do karty graf, płyty głównej
+szczęście pozwolą coś zmienić w płynności gry
 

Ceki

New Member
Dołączył
25.11.2006
Posty
18
To jest bardzo dziwne jak na takim sprzęcie może tak Gothic III źle chodzić ? ja gram na Athlon64 3500+, GF 6800GS i 4x512DDR i w 1024x768 na średnich chodzi ładnie, myślę że to coś ze sterownikami do grafiki, masz 2GB Ramu to powinno śmigać, chyba że kilka programów ci chodzi w tle np. antywirus, GG, Skype i inne nie potrzebne ? a inne gry tez tak chodzą ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom