Gothic Editor?

Status
Zamknięty.

Mars5119169

New Member
Dołączył
30.8.2005
Posty
6
Cześć wszystkim!

Tak bardzo podoba mi się gothic, że mam pewne marzenie. Bardzo chciałbym aby Piranha-Bytes (niech żyje wiecznie) dorzuciła do Gothica 3 edytor do map w którym to tworzylibyśmy własne mapy, questy, Npc i np. nagrywali głosy do tych postaci itd. itp.
(wiem że to nie takie łatwe) Byłoby to bardzo faje. Co o tym sądzicie??
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
no pomysl fajny ale chyba niestety nie realny sam mial bym ochote na takie cos
jednak gdyby dorzucili taki program latwy jak w grach strategicznych to druzyna moderatorska mogla by liczyc jedna osobe i kilka do nagrywania glosow pomysl bardzo ddobry ale jak mowie nie realny
 

Lord Sado

Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
398
Bardzo ciekawy pomysł choć wątpie żeby Piranha Bites coś takiego włączyła do gry. Podobno ma być Multiplayer choć w to wątpie. Choć nie widziałem gry Crpg w której był edytor do tworzenia map, ale dość ciekawy pomysł lecz przesadziłeś z tym nagrywaniem głosów.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Ja tylko przypominam że Gothic nalezy do gier cRPG. A robienie map??
blink.gif
troche dziwne mi się to skojarzyło, zrobimy sobie kilkanaście map jak w RTS-ach
tongue.gif
Eee dobra teraz powaga edytor, hmm albo takie coś jak do tworzenia moze nie byłoby złym pomysłem, ale musiałby byc dośc ciekawie zrobiony i łątwy w obsłudze. Wątpie aby coś takiego zostąlo dodane, ale gdzieś coś mi się o uszy obiło na ten temat, nie pamiętam tylko co to było. Pożyjemy zobaczymy, ja narazie nie myśle o robieniu map
laugh.gif
tylko o tym żeby sobie zagrać w G3
biggrin.gif
 

halek007

New Member
Dołączył
30.8.2005
Posty
1
Ej ludziska!!! Jak to nie widzieliście w zadnej grze cRPG edytora map?!
Przecież wiele RPGów je posiada. Przyklady: Morrowind, Neverwinter itd.
Chociaz w sumie ja tez watpie zeby pirania dodala takie cus do G3. Powod?
Nie zrobila tego we wczesniejszych gothicach, nie zrobi i w tym. Napewno dzieki takiemu edytorkowi znacznie powiekszyla by sie scena moderska i znacznie przedluzylo by to przyjemnosc z grania (w nieskonczonosc?)
tongue.gif
 
E

eMzi

Guest
Wystarczy popatrzeć na Morrowinda,by zobaczyć, że dodanie Edytora do gry daje tylko i wyłącznie pozytywne efekty. Do dziś fani Morrowinda tworzą Mody usprawniające grę czy też dodające inne bajery do gry. Obsługa Edytora do Morrowinda (Construction Set) jest bardzo prosta (nawet ja potrafię zbudować sobie domek w Edytorze!) i przejrzysta. Od jakiegoś już czasu zespół Adamantytowi Tytani (z Adamantytowej Wieży) pracuje na największym Polskim Modem, który doda do gry nową, dużą wyspę z całkowicie nową fabułą i masą NPCów.
Z tego co wiem do Obliviona również zostanie dodany Edytor, więc można być pewnym, że za 3-4 lata ludzie nadal będą rypać w Obliviona (dzięki Modom of course).
Piranha Bytes popełnia błąd (w sumie nieznaczny, ale zawsze błąd) nie udostępniając Edytora do G3, ale to już nie nasza sprawa.
 

Mars5119169

New Member
Dołączył
30.8.2005
Posty
6
Też czekam bardziej na G3 ale słyszałem iż ma to być ostatni tytuł z tej serii dlatego tak jak napisał halek007 moglibyśmy grać w niskończoność dzięki edytorowi. Ale pewnie macie rację, że nie dodadzą, no cóż zawsze można pomażyć.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Też bym chciał edytora ale żeby był on dostępny po przejściu całej gry , niewiem czemu ale tak bym chciał . Lecz niestety na 99,999...9% nie będzie edytora , to jest niemal niestety pewne . Lecz fajnie było by se poedytować Gothica ale cóż nie możemy mieć wszystkiego czego tylko chcemy .
Pozdrawiam Jodełko
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
W sumie przydał by się edytor, ale ja jednak jestem przeciw. Ja wolę przejść raz grę no góra trzy ;P i potem nie chciało by mi się bawić żadnym edytorem. Dlatego dla mnie jest zbędny. Oczywiście dla wielkich maniaków Gothic'a była by to rzecz wspaniała, bo przedłużyła by zabawę z ukochaną grą. Ja tam nie wiem czy zagram w ogóle w G3, to co ja się będę edytorami martwił.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Pomysł mi sie ogólnie podoba, ale szanse na to żeby PB dodała do G3 edytor są bardzo mizerne
dry.gif
. Fajnie by było (zrobić sobie własną grę) wyedytować G3 i pododawać kilka rzeczy
biggrin.gif
!

Pozdro Wszystkim...
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
W wielu grach edytor był bardzo fajną funkcją. Zawsze lubiłem pobawić się z tworzeniem czegoś własnego ale za bardzo mi nie wychodziło. Dodatek taki w Gothicu 3 napewno by się przydał i urozmaicił by nam grę. Nowe mapki i inne dodatki napewno urozmaiciły by nam rozgrywke w naszą wspaniałą grę. Na pewno takiego dodatku nie będzie, więc się nie rozpisuję.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
To byłby całkiem miły dodathek, lecz jak mówi reszta nie jest on raczej realny, ale chętnie zobaczyłbym coś takiego w wersji finalnej gry, bo super byłoby samemu tworzyć gothica, urozmaicić go nowymi postaciami, czy lokacjami, po prostu fajny pomysł, ale raczej nie realny.

Pozdro. Godfather
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
No niby pomysł fajny... mnie sie nawet podoba, lecz to nie jest możliwe.
Fajnie byłoby mieć taki edytor, ale osobiście mam inne marzenie.
Mianowicie chciałbym założyć w przyszłości firmę (coś w rodzaju Piranhi) tylko że polską.

PS: Jeśli Piranha dorzuciłaby edytor do gry... to pomyślcie.
Na naszym forum zrobiłby się niesamowity burdel... każdy pisaby o czymś innym
tongue.gif
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Fajny pomysł
rolleyes.gif
, ale trzeba dużo czasu aby zrobić taką mapke podobną jak w grze
wink.gif
.
Myśle, że ci z Pyranha Bytes
dry.gif
nie będą chcieli zrobic coś takiego
tongue.gif
, a na pewno by się sprzedawało jak świerze bułeczki
biggrin.gif
rolleyes.gif
cool.gif
.
Ale dobry pomysł. Może chociaż mody będą
rolleyes.gif
.
 

|nfern0

Debile
Dołączył
31.8.2005
Posty
9
w sumie...to mapki tworzyło by sie felernie długo a poza tym zajelo to by płytke wiecej w zestawie.....moim zdaniem dążenie sciezka wytyczona przez stworzona fabułe jest chyba urokiem gothica i własnie o to w tym chodzi....edytor?? cóż....moim zdaniem trwało by to za długo i kosztowało by to tworzenia odrebnego trybu gry....
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Ja tam nigdy edytorów nie lubilem bo po prostu jest to zbyt czasochłonne. Oczywiście zerknąłbym i kto wie lecz z chęcią zagrałbym w "światy" stworzone przez innych:) Lecz są to raczej marzenia nierealne. A szkoda
biggrin.gif

POZDRO
 

Sandro Wspaniały

New Member
Dołączył
20.5.2005
Posty
12
Co za problem - bierz się do roboty, zamiast gadać że fajnie by było...
Taki edytor mógłby wyglądać jak edytor do strzelanek np jeśli ktoś kojarzy C&C Renegade - macie już wzór, potrzebujecie jeszcze tylko umiejętności, ludzi, pieniędzy no i czasu - ja tego niemam (czasu) :/
->>> więc macie pełne pole do popisu
smile.gif
.
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
Hmm. Pamiętam jak w Morrowińdzie zaczełem bawić się edytorem. Zbudowałem dla siebie fajowski domek pozmieniałek kilka lokacji którę mi się nie podobały. W sumię całkiem niezła frajda ale tylko po skączeniu gry. Ponieważ edytor stwałał chyba z milion mozliwości do oszustwa. Jek np. czegoś brakowało to poprostu można było to sonie bez trudu ''nanieś'' gdzieś na mapę.

Ale mimo wszysto pisałbym sie na coś takiego.
 

mario_13

New Member
Dołączył
3.9.2005
Posty
28
Byłoby świetnie ale ja nade wszystko chciałbym multi-player. Mam nadzieje że ktoś zrobi taki temat
wink.gif



a wracając do tego edytora. Co by to była za gra jakby każdy wiedział co jest w poszczególnej jaskini jak wypełnić jakieś zadanie itd.
No istnieje terz możliwość wymieniania sie mapkami przez neta i to by było wyjście
biggrin.gif
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
Bardzo interesujące... ja się na to piszę... choć nie jestem dobry (a nawt niezły, a nawet taki jaki) w mieszaniu w takich typu rzeczach to jednak ten pomysł wydaje się dobry. Choć rzeczywiście informacje z obzu PB nie wróżą niczego dobrego. Jak się Editor pojawi to na pewno sięgne po niego... chociażby z czystej ciekawości...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom