Gothic 3

Status
Zamknięty.

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Niedługo mija rok od wydania Gothica 3. Sporo osób z grą miało styczność, a wiele wciąż gra. Pamiętam wiele negatywnych opinii o grze po jej wydaniu. Brak klimatu, błędy itp. Ale minął rok, wyszły patche i ludzie lepiej poznali ten nowy świat z Gothica 3.

Jak po roku oceniacie grę? Czy jednak był to dla was hit, gra średnia, godna miana następcy Gothików czy dno?

Ja ostatnio znów zasiadłem do gry. Włączyłem głośno muzykę poprawiłem grafikę od ostatniego razu i zacząłem grać. Mijały minuty i godziny a ja nadal grałem. Tak dobrze bawiłem się tylko przy 1 i 2. Myślę, że Gothic 3 ma najlepszy klimat. Czuć klimat wojny i zniewolenia, spalone chaty, orkowe patrole i ta muzyka, która towarzyszy nam do końca. Przemierzałem lasy z czystej ciekawości i uznałem, że to jest właśnie to, czego oczekiwałem po Gothicu 3.

Daje jej miejsce najlepszej obok jedynki.

Wypowiadajcie się.

Pamiętajcie. To nie temat podobny do innych. Tu wypowiadamy się raczej o grzę jako kontynuacji, jako takiej całości, niż o tym czy ma super grafę, sterowanie itp.

Pozdro.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Grę po raz pierwszy przeszedłem rok temu, tak około grudnia/stycznia. Nie poznałem wtedy wszystkich jej tajemnic, nie wiedziałem nawet po czyjej stronie ją kończę. W czerwcu tego roku to gry powróciłem i poznałem ją na nowo (stąd też przyszedłem na to forum). Dochodzę do wniosku, że gra coraz bardziej mi się podoba. Jest pięknie zrobiona (np.: pałac Zubena - dostałem się tam pierwszy raz i widzę, że twórcy nawet o architekturę zadbali). Wszystko jest bardzo estetycznie zrobione, wszystko się łączy, oraz tworzy naprawdę znakomitą całość. Od czerwca przeszedłem G3 już raz po stronie Innosa, teraz gram jako kumpel Asasynów. I wiecie co? Ciągle chce mi się grać, wracać do początku i poznawać wszystko jeszcze raz. Gra jest zrobiona naprawdę super (i mówią to ja, który nigdy nie zainstalował patcha). Zaczynam rozumieć, że to wcale nie chodzi o to, że świat się rozczarował, bo gra była kiepska, tylko świat się rozczarował, bo spodziewał się drugiego G1 z lepszą grafiką. Otóż, gra jest zrobiona genialnie... a kto zawodzi? Odbiorcy, a nie twórcy.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
no więc musze przyznać że moje zdanie na temat gry uległo znacznej zmianie. Gram od nie dawna, nie jestem może jakoś specjalnie daleko ale już moge powiedzieć że gra mi się podoba. Nie spotkałem się jeszcze z błędami, muzyka w wielu miejscach bardzo mi się podoba. Do tego nowinki których wcześniej nie było.
Musze przeprosić że wcześniej tak jechałem po grze.
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
ja od zarania dziejow bylem fanatykiem seri gothic. wszystkie czesci ukonczylem po klika razy nie liczac trzeciej gdyz jestem w trakcie drugiej rozgrywki, zawsze stawialem sobie za cel wykonac wszystkie mozliwe misje i zabic wszystkie potwory na mapie i w gothic III dalej trzymam sie tej zasady. dobrze pamietam dzien kiedy nabylem ta gre i przezylem szok... po instalacji stwierdzilem ze na najmniejszych detalach dalej gra sie szarpie. przyznaje ze bylem bliski placzu ale pozbieralem sie i wszystko przemyslalem doszedlem do wniosku ze to nie wina zle napisanej gry tylko mojego slabego kompa wiec czekalem... czekalem az zdobede fundusze na nowy sprzet i udalo sie! wydalem wszystkie oszczednosci ale zlozylem kompa zdolnego udzwignac te gre na naprawde maxymalnych detalach i nie zaluje... gra jest boska naprawde boska i dziwie sie tym ktorzy nazekaja ze nie moga pograc bo maja slaby sprzet, no cuz za taka grafike trzeba placic a naprawde w niektorych momentach powala mnie na kolana a widok swiatyni beliara doslownie wybil mi korki w czaszce i zapewnil restart funkcji zyciowych! swiat gry jest magiczny i spowity mgielka tajemnicy a muzyka dopelnia wszystko i zlepia w jedna piekna calosc... owszem sa wady i gothic mogl by byc lepszy ale nie jest, jednak jako prawdziwy fan staram sie nie widziec tego ze ma bledy ze czasami sie tnie a nie powinie... zreszta czy to wazne? wazne jest to ze dosarcza wiele radosci i przedstawia prawdziwa historie! nie jakas bajeczke o wrozkach i jednorozcach... to prawdziwa opowiesc o wojnie o cierpieniu ludzi o ich problemach i rozterkach a my doswiadczamy tego samego, nie jestesmy basniowym zbawca na bialym koniu... jestesmy kims takim jak kazdy inny czlowiek ktorego spotkamy podejmujemy te same wybory jednak od naszych zalezy wiecej niz od wyborow innych... nie wiem co jeszcze moge powiedziec bo strasznie sie rozwleklem... podsumuje to tak... kto nie gral niech zagra kto gra niech doceni kto nie docenia to sie nie zna
pozdrawiam wszystkich :)
 

**Milten**

New Member
Dołączył
18.9.2007
Posty
7
Miałem dokładnie taką sytuację jak ArtiStic. gdy dostałem grę do ręki byłem tak "najarany":) na nią że nigdy niemiałem przedtem takiego uczucia dostając gre. Wkurzyłem się gdy po włączeniu gry obraz zaczął się koszmarnie ścinać, ale powiedziałem sobie, że i tak sobie w bią zagram i tak sie stało kupiłem se kompa (po zarobienu paru groszy przez wakacje) i teraz ciosam w 3 niesamowicie. Jestem fanem gothica przeszedłem kilkakrotnie na wszytkie sposoby 1,2 i dodatek do 2, jestem w trakcie 3 idę ścieżką beliara (adanosa już ukończyłem) i gra się superowo. Mam małe ale dotyczące błędów tej gry w walce itp. ale miejsza z tym, i tak i tak byłem, jestem i zawsze będę fanem tej gry. Nie mogę się już doczekać odsłony 4cz GOTHIC, ciekawi mnie to bo wykonawcą będzie inna firma. Jestem ciekaw co zrobią z tym fantem:) Z wszystkich części najbardziej podobałe mi się 2 część przy niej spędziłem najwięcej czasu i uważam że jest najlepsza
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Moja opinia po roku czasu nie uległa wielkiej zmianie ;/
dla mnie to jest i był produkt średniej klasy :) aczkolwiek miał szanse na szczyty.
Zauważyłem oczywiście kilka pozytywów dotyczących gry, jednak moje wrażenia się nie zmieniły zbytnio
sprawiając, że raczej nie zaglądam do G3 i raczej zapewne jej nie ukończę.
Niestety Monotonia płynąca z gry nie potrafiła mnie przykuć do monitora i sprawić bym wysławiał grę jako doskonałe dzieło.
Uważam, że Seria poszła w złą stronę i straciła cenny element a raczej filar, który sprawiał, że była wyjątkowa.(FABUŁA)
G3 to eposik rycerski...bajucha dla dzielnych chłopców.....powiewająca nudą i powtarzalnością.
PB zawaliło sprawę pod tym względem i to jest moja opinia po roku styczności z G3......
Grafika nie jest w stanie zastąpić dobrze rozkręconej historii, która popycha cię do poszukania jej rozwiązania

Mam cichą nadzieję, że G4 nawiąże do dobrych pierwowzorów i pójdzie o krok do przodu a nie wstecz
Jednak na to przyjdzie nam poczekać
 

Wismerin120

Zastępca Przywódcy Leśników
Dołączył
15.7.2005
Posty
327
Bardzo lubiłem grać w gothic 1 i gothic 2, te gry naprawdę mnie pociągały i mogłem siedzieć godzinami przed kompem. Kiedy dostałem G3 myślałem, że bedzie to super gra, niestety przeliczyłem się... :(
Gothic 3 to już nie to samo co dwie pierwsze częsci. Monotonnośc, dość dużo wkurzajacych bugow, straszne wymagania i czasem wręcz śmieszne wytłumaczenia pewnych żeczy w fabule. To wszystko sprawiło, że nigdy nie potrafiłem przejśc całego G3, poprostu nie potrafił mnie przyciągnać do ekranu, szczególnie gdy pojawiały się inne tytuły które bardziej zachęcały do gry.
Nawet po roku Gothic 3 według mnie to raczej średnia gra, i niezbyt udana 3 częsc jakże wspaniałej sagi... :(
 

Jay_Kay

Magister vitae
Dołączył
22.10.2005
Posty
589
Powiem tak - nie rozumiem przesadnej krytyki G3. To jest bardzo dobra gra, trzymająca poziom serii Gothic, która musiała się mocno zmienić aby móc konkurować np. z Oblivionem.
Bardzo dobrze gościom z PB wyszedł system walki, sterowanie, mniejsza liniowośc, cały interfejs, grafika, MUZYKA (tu zwłaszcza +) i klimat gry, Myrtana jest zrobiona po prostu fenomenalnie. Ale i tak nie przebije GD z G2. No i nowe bronie i tarcze - ognisty miecz + tarcza czaszki <3 ;)
Co na minus? Wymagania (ale są tweaki) i bugi (których ja wiele nie widzę). Można się przyczepić do fabuły, bo jest nieco naciągana.
Jak dla mnie na dzień dzisiejszy 8+/9 na 10, zaznaczam, że w Obliviona nie grałem i jestem w Klanie Wilka ;)
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
No tak... przeszedłem grę dwa razy. Przyznam, że z początku byłem zaskoczony i to bardzo. Wspaniała grafika, klimatyczna muzyka. Wszystkie opinie o G3 przeczytane na forum czy w komentarzach na stronie, wydawały mi się wręcz kłamliwe. No niestety do napotkania pierwszych błędów, których spotkałem wiele oraz do odkrycia prawdziwego "klimatu gry", już przeszło owe przeczucie o złych komentarzach. Fabuła strasznie nudna. Brak dobrego klimatu jak w poprzednich częściach. I do tego te błędy i system walki. Niestety im więcej grałem tym gorsze zdanie miałem o G3. Oczywiście teraz uważam, że gra jest nawet dobra jak na grę, która wyszła rok temu, jest kontynuacją sagi Gothic. Niestety za mało plusów a znacznie więcej minusów. Nawet po roku grania.
 

triox

Member
Dołączył
23.12.2007
Posty
36
CYTAT(Dark Shadows @ 23-09-2007, 15:30) [snapback]154211[/snapback]
Niedługo mija rok od wydania Gothica 3. Sporo osób z grą miało styczność, a wiele wciąż gra. Pamiętam wiele negatywnych opinii o grze po jej wydaniu. Brak klimatu, błędy itp. Ale minął rok, wyszły patche i ludzie lepiej poznali ten nowy świat z Gothica 3.

Jak po roku oceniacie grę? Czy jednak był to dla was hit, gra średnia, godna miana następcy Gothików czy dno?

Ja ostatnio znów zasiadłem do gry. Włączyłem głośno muzykę poprawiłem grafikę od ostatniego razu i zacząłem grać. Mijały minuty i godziny a ja nadal grałem. Tak dobrze bawiłem się tylko przy 1 i 2. Myślę, że Gothic 3 ma najlepszy klimat. Czuć klimat wojny i zniewolenia, spalone chaty, orkowe patrole i ta muzyka, która towarzyszy nam do końca. Przemierzałem lasy z czystej ciekawości i uznałem, że to jest właśnie to, czego oczekiwałem po Gothicu 3.

Daje jej miejsce najlepszej obok jedynki.

Wypowiadajcie się.

Pamiętajcie. To nie temat podobny do innych. Tu wypowiadamy się raczej o grzę jako kontynuacji, jako takiej całości, niż o tym czy ma super grafę, sterowanie itp.

Pozdro.

gothic jest dla mnie hitem wrzystkie czesci poniewarz kazdy ma w sobie to cos....
lecz 3 ma inaczej rozlozona historie kontynuacja jak to kontynuacja ale niema podzialu na rozdzialy ale nierobi to roznicy chociaz
niepodobaja mi sie zawyzone wymagania tej gry :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom