Gothic 3 Co Nie Tak W G 3 Quest Pack 4 U2 Cm 22 Pl

Status
Zamknięty.

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
Wszystko fajnie ,cieszę się iż są owe modyfikacje ...nie pocieszymy się jednak nimi - przy takim tempie wyświetlania dialogów szlag trafia fabułę ,prędzej czy później .Więc po prostu można się pośmiać z twórcy że zmarnował tyle czasu na wyprodukowanie czegoś tam /.../ .20% chętnych sobie pogra , 80% chętnych na granie po prostu zrezygnuje - gdy zobaczy tempo wyświetlania dialogów.A może można to zmienić samodzielnie i bez problemu ? :wacko:
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ale o co ci chodzi? O tempo wyświetlania dialogów? Są one pokazywane wolno i bez problemu można je poczytać.
 

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
Ale o co ci chodzi? O tempo wyświetlania dialogów? Są one pokazywane wolno i bez problemu można je poczytać.

A dla mnie nie są .W porównaniu do ich długości oraz rozmiaru czcionki / a nie kryję mam pewne problemy z wzrokiem ,ale problemy pisane raczej z małej litery / czas wyświetlania jest zbyt krótki - wystarczy porównać z większością produkcji filmowych / różnica rzędu paru sekund do około 5 /
Obawiam się że poruszyłem dość newralgiczny temat .Fajnie było by to jakoś zmienić... B)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
A o to ci chodzi dokładnie. Nie, nie idzie zmienić szybkości wyświetlania napisów. Gothic to nie produkcja filmowa, nie porównuj gry do filmu bo na tym nie wyjdziesz.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Temat raczej nie jest newralgiczny, gdyż spotykam się z takim problemem pierwszy raz.
Rozumiem, że napisy zmieniają się szybko tylko w dialogach dodanych w dodatku? Te oryginalne mają odpowiedni czas wyświetlania?
 

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
oryginalna gra z dialogami ma tę przewagę nad dodatkiem iż jest z lektorem co też zupełnie zmienia rangę zagadnienia , i w tamtej sytuacji nawet gdyby dialogi były wyświetlane półtora raza szybciej to raczej by nie miało to wpływu na odbiór gry /pod warunkiem oczywiście iż tempo czytania przez lektora nie uległo zmianie /.Po prostu czytanie dialogów jest pomijane często .Tu natomiast jest sprawa nieco inna ,gdyż jeśli ich tempo jest takie jak w oryginale , to już nie jest najlepiej ,gdyż :

1 dialogi uległy wydłużeniu / powiedzmy więc że i czas wyświetlania naturalnie uległ wydłużeniu również -/

2 głównymi adresatami gry jest młodzież / wiek 16 lat jest jak znam rynek i młodych ludzi - raczej orientacyjny /.
Z punktu 2 -go można wyciągnąć dość istotną informację , taką mianowicie iż właśnie młodzi ludzie 16 - 23 lat góra tworzą główny rynek graczy ,przy czym należy zauważyć iż osoby starsze również nie są tu wyjątkiem .Powstaje pytanie : czy nie powinno się w tej sytuacji nieco wydłużyć czasu wyświetlania tych napisów tak ze względu na odbiorcę / statystycznie najczęściej tworzącego rynek ,a więc i kształtującego najczęściej opinię o produkcie /, a następnie ze względu na brak lektora ?Zaniedbanie pierwszego z wymienionych powodów doprowadzi w efekcie do znacznego ograniczenia kręgu odbiorców .No chyba że panowie macie po 16 -17 lat ...to przepraszam - wy tu dyktujecie warunki a jeśli nie macie tyle lat ...To nie wy /i nie ja /
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Twoje dość rozbudowane podejście do tematu może i jest w dużej mierze prawdziwe jednak...
Mając 12 czy 13 lat... tak może wtedy polegałem na dubbingu/lektorze gdyż nie nadążałem czasami z napisami. Jednak od dawna już raczej kończę czytać napisy, gdy lektor jest dopiero w połowie i po prostu klikam, żeby przyspieszyć sprawę, tym bardziej, jeśli dialogi są nudne. W takim wiedźminie to miód dla uszu posłuchać dubbingu i ciekawych konwersacji. Czego nie można powiedzieć o patetycznym do bólu G3: ZB.

Co do tematu dobitnie. Nie grałem w QP i nie wiem jak tam jest z długością wyświetlania napisów. Jednak jeśli jest choćby zbliżona do tego z oryginału, to na prawdę nie ma żadnego problemu.
wiadomo, zdarzają się osoby czytające wolniej, być może do nich należysz. Ale celuje się w największą grupę, a raczej owa największa grupa nadąża za napisami, gdyż jak piszę- na forum naszym nie pamiętam takiego drugiego przypadku.

Napiszę jeszcze do Robena, który był w teamie pracującym nad spolszczeniem, by wypowiedział się w tym temacie i podzielił się z nami fachowym spojrzeniem na sprawę.
 

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
Twoje dość rozbudowane podejście do tematu może i jest w dużej mierze prawdziwe jednak...
Mając 12 czy 13 lat... tak może wtedy polegałem na dubbingu/lektorze gdyż nie nadążałem czasami z napisami. Jednak od dawna już raczej kończę czytać napisy, gdy lektor jest dopiero w połowie i po prostu klikam, żeby przyspieszyć sprawę, tym bardziej, jeśli dialogi są nudne. W takim wiedźminie to miód dla uszu posłuchać dubbingu i ciekawych konwersacji. Czego nie można powiedzieć o patetycznym do bólu G3: ZB.

Co do tematu dobitnie. Nie grałem w QP i nie wiem jak tam jest z długością wyświetlania napisów. Jednak jeśli jest choćby zbliżona do tego z oryginału, to na prawdę nie ma żadnego problemu.
wiadomo, zdarzają się osoby czytające wolniej, być może do nich należysz. Ale celuje się w największą grupę, a raczej owa największa grupa nadąża za napisami, gdyż jak piszę- na forum naszym nie pamiętam takiego drugiego przypadku.

Napiszę jeszcze do Robena, który był w teamie pracującym nad spolszczeniem, by wypowiedział się w tym temacie i podzielił się z nami fachowym spojrzeniem na sprawę.


Istotnie nie czytam szybko ,jednak na tyle by nie stanowiło to problemu zwykle .A co do tego co napisałeś - w tym sedno iż nawet nieznaczne spowolnienie wyświetlanych dialogów nie jest problemem / czytaj uciążliwością / ,bo po prostu kliknięciem załatwia się sprawę gdy są one wyświetlane zbyt długo / też tak robię gdy jest tak jak piszesz / .Ale na zbyt krótkie ich wyświetlanie ....hmmm ,no napisz do Robena
niech on się wypowie .
pozdro i narazie
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dobra misiaki. Jutro Roben wypowie się w temacie. Właśnie rozmawiamy o tym problemie przy piwku :D
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Porada dla osób, które nie są w stanie czytać w normalnym tempie kwestii dialogowych z dodatku Quest Pack 4:

- Wejdź do katalogu, gdzie została zainstalowana gra ( np. C:\Program Files\JoWood\Gothic III\Data\ )
- Wejdź do podkatalogu DATA
- Usuń plik Speech_Polish.mod

Usunięcie pliku spowoduje, że wszelkie nowe kwestie dialogowe (czyt. kwestie QP, które nie posiadają audio) będą wyświetlały się tak długo, jak długo gracz nie kliknie LPM.

Dodatek był testowany przez kilka osób.
Puste pliki audio mają tak dostosowaną długość, by każda przeciętna osoba mogła przeczytać zdania w myślach (tak, jak czyta się książki). Nie pomyślałem jednak, że Polska jest krajem ludzi ponadprzeciętnych...

Pragnę przypomnieć, że jeśli chcecie, by QP wzbogacił się o oryginalne głosy, zbierzcie 10k PLN, a sprawa zostanie załatwiona :trollface:
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie pomyślałem jednak, że Polska jest krajem ludzi ponadprzeciętnych...

I tutaj nas/siebie nie doceniasz :trollface: Thanks za poradę.
 

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
Porada dla osób, które nie są w stanie czytać w normalnym tempie kwestii dialogowych z dodatku Quest Pack 4:

- Wejdź do katalogu, gdzie została zainstalowana gra ( np. C:\Program Files\JoWood\Gothic III\Data\ )
- Wejdź do podkatalogu DATA
- Usuń plik Speech_Polish.mod

Usunięcie pliku spowoduje, że wszelkie nowe kwestie dialogowe (czyt. kwestie QP, które nie posiadają audio) będą wyświetlały się tak długo, jak długo gracz nie kliknie LPM.

Dodatek był testowany przez kilka osób.
Puste pliki audio mają tak dostosowaną długość, by każda przeciętna osoba mogła przeczytać zdania w myślach (tak, jak czyta się książki). Nie pomyślałem jednak, że Polska jest krajem ludzi ponadprzeciętnych...

Pragnę przypomnieć, że jeśli chcecie, by QP wzbogacił się o oryginalne głosy, zbierzcie 10k PLN, a sprawa zostanie załatwiona :trollface:


...widzisz ,ponadprzeciętny ..chmm ,może i z tym małym sarkazmem masz trochę racji - od dwudziestu lat jestem inwalidą I grupy ,wykorzystując fakt iż inwalidzi z tą grupą / i tylko z tą / nie mogą podjąć pracy ponieważ stracą nieodwołalnie rentę inwalidzką - czyli nie zostanie ona im przywrócona gdy już nie będą pracowali ,zdecydowałem się na bardzo szczegółowe studia matematyki - nawet zorganizowałem sobie doskonałego wykładowcę ....Tak tu piszę ni z gruszki ni z pietruszki...widzisz to zabrzmi wręcz trywialnie - ja sobie po prostu doskonale wypoczywam przy Gothicu 3 ,na spacer nie pójdę czy co tam innego można by robić , dlatego jest to wszystko dla mnie po prostu ważne , a po za tym gierka nich tam sobie leniwie się rozwija z fabułą - jest OK .Dlatego bardzo Dziękuję za radę.I tak jak Gothic 3 jest ok ,tak zmierz bogów to chyba najgorsze paskudztwo...ale dobra ,mniejsza - nie ten dział .Dzięki raz jeszcze ,narazie .
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
widzisz to zabrzmi wręcz trywialnie

Nie ma w tym nic trywialnego. Tak poza tym, miłego grania w G3, a jak nie masz co zrobić z wolnym czasem, to zawsze możesz posiedzieć dłużej na forum i wciągnąć się w obozowe życie w Górniczej Dolinie- polecam :)
 

sir_RobeN

Bossu Kokssu
VIP
Dołączył
17.5.2010
Posty
175
Usunąłeś tylko i wyłącznie Speech_Polish.mod i takie były objawy?

Roben, Joes opisał swój problem tu - http://gothic.org.pl.../30466-dialogi/ ale już podobno wszystko OK.

Najlepiej jakbym dostał savegame zapisany zaraz przed takim dialogiem.


Specjalnie dla Joela: http://www.sendspace.com/file/vv1ory
Każda nowa linia dialogowa będzie wyświetlana o całe 10 sekund dłużej niż normalnie.
W tym czasie można przeczytać nawet najdłuższą kwestię.

 

Józekk

New Member
Dołączył
21.7.2011
Posty
14
Wszystko jest teraz OK .Dopiero teraz mogłem usiąść przy komputerze ,i planowałem wykonać tę operację o której mówiłeś - czyli stworzyć dla Ciebie savegama i podesłać .Ale uprzedziłeś mnie , zatem dziękuję bardzo .

Pozdrawiam ,i do usłyszenia
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom