Gothic 2d

Status
Zamknięty.

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
A jeśli nawet nie ma, to mam zamiar zrobić
biggrin.gif

Tak, tak. To nie będzie może to samo, ale mam nadzieje że fani serii nie wymagają ode mnie czegoś wspaniałego? Moje umiejętności częściowo pokazuje gra Jump! Jump! którą można ściągnąć z innego tematu. Gra opowiadać będzie losy (nie ma jeszcze imienia) który wpadł do koloni górniczej. Dlaczego? Nie będe zdradzał fabuły.
Może macie jakieś pomysły? Byle były poważne, i proszę bez kpin
smile.gif
 

viqux

Member
Dołączył
20.5.2005
Posty
252
Chcesz zrobić Gothic 2d?? O rany, koleś, jeśli umiesz to dawaj! Ciekaw jestem, jakby to wyszło. Pomysłów dla ciebie nie mam, ale zrób coś takiego w miarę grywalnego., tak jak jump. Ta giera była fajna, chociaż nie przeszedłem drógiej tury, znaczy 7 poziomu. Ale zaraz będę próbował.
A wracając do tematu, to jeśli ma to się nazywać Gothic 2d, to myślę, że można by wykorzystać postacie z oryginału np. Gomeza, Lee itp. I jeszcze coś: to ma być zręcznościówa, czy co? Sprobuj coś zrobić, a potem wejdź na forum i daj możliwość zagrania.
 

Boba Fett

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
334
Tak, z Anacondą wszystko ustaliliśmy. Co do imienia to ni ma jeszcze, ale jutro już chyba będzie, bo w poniedziałek wyjeżdżam i będę dopiero za dwa tygodnie. Będzie to gra o człowieku, który wszytko widział tak od boku, czyli to co robił bezimienny. Będzie to nowa postać, której w grze nie widzieliście. Co do testera to raczej ustalone
smile.gif
, ja nim będę i bez żadnych sprzeczek. Porobie screeny z gry (ja, nie wy, i nawet o tym nie myślcie), i spróbuje jak najwięcej dać Anie, żeby gra była jaknajbardziej podobna do gry, lecz będzie też coś nowego, ale to już jak Anaconda mówił, nie będę zdradzał fabuły. Więc czekajcie na demko, które powinno się pojawić najpóźniej na wakcajach, i niech moc będzie z wami.
biggrin.gif
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Bardzo fajny pomysł, chuba jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł, ale może się to tez okazać klapą
tongue.gif
. Czekam na to tak samo jak na Gothica 3
biggrin.gif
.
Pozdro all
 

Korpus

Member
Dołączył
28.5.2005
Posty
172
Tak dalej z takimi pomysłami jak tylko to zrobicie to zamieście na necie i dajcie tutaj linka. Chętnie bym zagrał w taką grę to by było super trudno to wyobrazić sobie sądzę że będzie SUPER!!
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Ah, widzę wielkie poparcie
biggrin.gif

Gra nie będzie zwyczajną zręcznościówką tak jak Jump
tongue.gif

Będzie korzystała z systemu Gothica, chociaż możliwe że coś zmienię.
A raczej dodam
smile.gif
Oczywiście postaram się dodać miejsca znane z Gothica (bo przecież to kolonia górnicza!) i znane z niej postacie. Między innymi Lee, Gomez czy nawet sam Bezimienny!
Żeby nikt nie pomyślał źle, gdyż Boba Fett napisał że gra będzie od boku. Ale nie oto chodziło
biggrin.gif
Akcja będzie widoczna od góry, z lotu ptaka. Chodziło oto że będzie można zobaczyć to co robił Bezimienny w Gothicu.
Jak tylko zrobię coś co można pokazać (np. screen)
To go chętnie wam pokaże.
 

Thorbjorn

Member
Dołączył
30.5.2005
Posty
282
QUOTE (EdGaR @ 09-06-2005, 14:57) Bardzo fajny pomysł, chuba jeszcze nikt nie wpadł na taki pomysł, ale może się to tez okazać klapą
tongue.gif
. Czekam na to tak samo jak na Gothica 3
biggrin.gif
.
Pozdro all
Były gry tego typu i nawet podobne np ta strzelanka 2D w kanionie co się strzelało z kuszy do róznych potworółw z NK. A powracajac do tej gry z tego co się doczytałem w grze ma byc widok z lotu ptaka czyli wszystko będzie z góry
smile.gif
hmm niewiem zecze sukcesów i czekam na gierke.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
No ja oczywiście jestem za, a co do pomysłów na fabułę czy coś to morze zrobić naszego znajomego WRZODA
biggrin.gif
To by była jazda jakbyśmy takim lamusem mogli chodzić albo możesz zrobić Pardosa (był w jednym z modów do G1, nie napiszę jak się nazywał bo jest to zadanie ponad moje możliwości). Może zrobisz z tego taką śmieszną gierkę albo takiego poważnego RPG w 2d (ładnie to brzmi powazny RPG w 2d
biggrin.gif
).

Pozdrawiam i czekam na tą gierkę bo Jump Jump bardzo mi się podoba tylko jeszcze nie przeszedłem całego, ale pracuję nad tym.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
No spróbuj zrobić "takie coś". bardzo mnie ciekawi jak to będzie wyglądało, postaraj się o muzę z Gothic'a 1 taką jak na przykład była w starym obozie w tedy gra zyska na klimacie. No cóż ciekawi mnie co z tego wyjdzie, miłej pracy.....może jak ludzie z PB to zobaczą to cię wezmą i będziesz z nimi robił G3
biggrin.gif
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Wiesz, raczej napewno nie. Gdyż ja tą gre również robię w Game Maker'ze
tongue.gif

Tak samo jak Jump! Jump! Nie umiem jeszcze programować....
 

flash.

Member
Dołączył
25.4.2005
Posty
136
Stary ten pomysł był by bardzo fajny i realny. Mógł byś dodać kilka broni(wygląd może być taki sam ale moc i wymagania inne) i czary(Kilka przynajmniej jak sie da to zrobić w tym programie. Ile czasu bendziesz robił tą gre ?
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Czary oczywiście że się da zrobić
smile.gif

Jak bym potrafił to bym mógł zrobić nawet coś w 3D, ale jakoś grafiki i jej prędkość byłaby mizerna.
Grę będe robił długo, może skończe jeszcze w wakacje
biggrin.gif

W każdym razie demko silnika czy coś będzie za jakiś tydzień? Dwa?
Jak pisałem, będe starał się odwzorować klimat Gothica. Gorzej że kiepski ze mnie grafik pewnie wyjdzie taka bajkowa
sad.gif
No cóż, nie płaczmy nad rozlanym mlekiem. Zobaczymy jak mi wyjdzie.
 

Boba Fett

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
334
Gra jest ciągle w robocie, ale są już postępy. Anaconda prócz ruchu dodał łuk (który chyba raczej będzie inaczej wyglądał niż w tej wersji, którą mi pokazał), z którego można postrzelać do chrząszczy
biggrin.gif
. Hmm... Łuk za szybko strzela, a chrząszcze są za szybkie. Ale to na razie mniej więcej wersja beta. A więc co mówić? Czekajcie dalej na tą ,,wspaniałą" grę i nie traćcie nadzieji, i niech moc będzie z wami.
cool.gif


EDIT by ozi:

Kurde! Edytuj posty!


Twój post!

Nie uważajcie, że robie spam, ale Anaconda ,,kazał" mi powiedzieć, że dzisiaj o 19.00 jest spotkanie na chacie (na tej stronie gothica) w sprawie jego gry Gothic2D. Musi się was popytać o kilka rzeczy, więc jeśli chcecie się dołożyć do gry to zapraszam.

Ps. Ana zrobił już ekwipunek (otwiera się go i zamyka przyciskiem ,,v"), a teraz zamierza zrobić trochę fauny i flory, i trochę rzeczy (te chyba na początku zrobi).
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Dobra, nikogo nie było na chacie więc pytam się na forum:
Oto pytania:
1. Czy bardzo brakowało by wam systemu dnia i nocy? Jeśli tak, to mogę spróbować go zrobić...
2. Czy brakowało by wam strzał i bełtów? Czy muszą być w grze? Jeśli tak to napiszcie...
3.Hmmm zaraz coś wymyśle
biggrin.gif
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
1. Cóż jak dla mnie to powinien być tryb dzień/noc, będzie przez to taki klimacik
biggrin.gif

2. Skoro będą łuki i kusze to i pociski by się przydały.

Powodzenia w robieniu gry
biggrin.gif
biggrin.gif
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Hmmm, niesłychanie dużo odpowiedzi
wink.gif

Ludzie, pomóżcie! Im więcej z was pomoże tym szybciej to ukończe!
Oto screen z baardzo wczesnej wersji gry:
Gothic2D.gif

Mam nadzieje że taka grafika jest wystarczająca ;D
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
No człowieku, grafika jest naprawdę bardo dobra
biggrin.gif
co do strzał to chyba powinny być, jeśli chodzi o noc i dzień to też bo to naprawdę dodało by klimaciku. Mam nadzieję, że będzie jakaś fajna fabuła. Tam rozumiem będzie opcja dialogów ??? Ja życzę ci powodzenia bo to co ty tworzysz jest naprawdę bardzo fajne. Tak poz tematem ile jest misji w Jump! Jump! bo niewem czy dochodzę daleko czy jeszcze długa droga przedemną ???

Pozdrawiam

Właśnie mi się przypomniał, może zrb temu kolesiowi kitkę z tyłu bo to dało klimacik Bezimiennego
biggrin.gif
 

Boba Fett

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
334
Po pierwsze: to nie jest Bezimienny, będzie się chodzić postacią, której nie widzieliśmy w grze.
Po drugie: będzie system dnia i nocy. Będą też strzałi bełty.
Po trzecie: BEZIMIENNY (nie postać, którą będziemy chodzić) będzie miał kitkę.
cool.gif
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
QUOTE (Boba Fett @ 12-06-2005, 14:31) Po pierwsze: to nie jest Bezimienny, będzie się chodzić postacią, której nie widzieliśmy w grze.
Po drugie: będzie system dnia i nocy. Będą też strzałi bełty.
Po trzecie: BEZIMIENNY (nie postać, którą będziemy chodzić) będzie miał kitkę.
cool.gif

Wiem że to nie jest Bezimienny bo chyba Anaconda już na samym początku to podkreślił, ale według mnie fajnie by było gdyby bohater jednak się kojarzył. Jeśli będzie system dnia i nocy i strzały z bęłtami to wypas
biggrin.gif
Mam pytanie, macie już jakąć ścisłą fanułe określoną ??
 

Anaconda

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
50
Tak o fabule i pomysłach możecie rzeczywiście mówić że my
wink.gif

Ale jakbyście się pytali odnośnie tego co skończone to proszę do mnie
biggrin.gif

Chętnie udziele konkretnych jakiś informacji przez GG, numer: 4970487
Jeśli chodzi o konkretniejszą fabułe, hmmm.
Narazie staram się zrobić silnik gry, a to nie takie proste. Jakiś taki ogólny zarys fabularny jest.... Ale ja wolę nic nie zdradzać, lepiej żeby to była niespodzianka
biggrin.gif
Powtórzę tylko że będzie się to działo w Koloni Górnicze (gdy była bariera) w tym samym czasie gdy Bezimienny się po niej wałęsał. Czyli z pewnością będzie się z nim spotykało. Myśle że będzie można dołączyć do 4 obozów. OPS! Wygadałem się
biggrin.gif
4 obóz owiany jest tajemnicą ponieważ żaden inny obóz o nim nie wie. Nie jestem pewien czy ten obóz nie zepsuje klimatu Gothica.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom