Gothic 2 Nk Działa Tylko Na Integrze

sohojoc

New Member
Dołączył
28.9.2019
Posty
6
Na wstępie wiem że kilka tematów pod tym jest podobny, ale nie rozwiązuje on problemu.
 
Co mam:
Gothic 2 Złota edycja
ponieważ nie mogłem go uruchomić na windows 7 zainstalowałem według instrukcji z forum steama
gothic2_fix-2.6.0.0-rev2
gothic2_playerkit-2.6f
g2notr-systempack-1.6
w tej kolejności
 
Gra się uruchamia i działa raczej dobrze ale tylko na zintegorwanej karcie przez co fps spada czasem do 30 fps.
Spadki są bardzo częste i irytujące. Chciałem użyć karty nVidia ale ustawienie jej jako domyślna nic nie daje nadal chodzi na intelu.
 
Dowiedziałem się że to przez to że optimus na laptopach działa tylko z DX9 i wyżej a Gothic 2 jest dx8.
 
Nie chcę instalować żadnych przeróbek DX11 i teksturami HD i innymi bajerami tyklo standardowego gothica.
 
Dla tego szukam jakiegoś niezmieniającego grafiki wrappera np do dx9 żeby używać optimusa
albo czegoś takiego jak patch ddraw o którym czytałem że nadal będzie chodzić na integrze ale z lepszą wydajnością
niestety wszystkie linki były martwe.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Polecam zainstalować najnowszą wersje programów co podałeś zgodnie z naszym poradnikiem https://gothic.org.pl/gothic/gothic-1/gothic-12-windows-10-8-7/
Dodatkowo wczoraj wyszedł System Pack 1.8.
Po jego instalacji mam w ustawieniach Gothica wskazane kartę nvidia, choć jakiejś poprawy w FPS nie zauważyłem. Może u Ciebie zadział to lepiej.
Co do jakiś wapperów to polecany jest niby dgVoodoo 2, choć osobiście nigdy nie udało mi się go zmusić do prawidłowego działania. http://dege.freeweb.hu/
 
W ostateczności jeśli nie chcesz używać DX11 to pozostaje obniżenie zasięgu widoczności na jakieś 200%
 

sohojoc

New Member
Dołączył
28.9.2019
Posty
6
po zmianie playerkit i systempack z 1,6 na 1,8 w usawieniach mam kartę nvidia ale gra chodzi niewiele lepiej o powinna ciągnąć wszystko na max bez spadków więc chyba tylko się wyświetla nvidia a działa na intelu
 

sohojoc

New Member
Dołączył
28.9.2019
Posty
6
tryb zgodności i uruchamianie jako administrator nic nie zmienia. Grać się da i chyba tyle mi zostaje co z tego że na takich ustawieniach grałem ponad 15 lat temu na sprzęcie 100 razy słabszym :D
 

sohojoc

New Member
Dołączył
28.9.2019
Posty
6
cofam to. odpaliłem zaznaczając integrę i gra chodzi 2 razy gorzej. Jak to możliwe nie wiem ale tak jest. Temat chyba do zamkniecia chyba że ktoś zna jakieś sztuczki optymalizujące
 

sohojoc

New Member
Dołączył
28.9.2019
Posty
6
To może inny pytanie. Co robi suwak modele obok tekstury. Zmieniam tekstury i zmiana jest oczywista. Ale jak zmienie modele nawet z max na min to nie widzę żadnej różnicy
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
To zmienia teoretycznie jakoś modeli, na bardziej lub mniej dokładne.
Według mnie na realną wydajność wpływa tylko i wyłącznie zasięg widzenia i zasięg rysowania.
 
Do góry Bottom