Fujitsu Siemens Amilo Pa 2548

Status
Zamknięty.

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Mam wymieniony w nazwie tematu komputer, z zainstalowanym win7 (komp wyszedł za świetności Visty) i problemy następujące.
 
-touchpad nie chce się odinstalować, gdy usuwam go menadżerem urządzeń (po wymaganym resecie komputer znajduje go jako "nowy sprzęt" i instaluje samoczynnie od nowa), a nie mogę znaleźć działających sterowników które pozwoliłyby go zablokować
-żadna gra nie chce chodzić bez sterowników od nVidii a jeśli już są zainstalowane to komp wariuje i gra i tak nie chce chodzić
-przycina nawet przeglądarka i aplikacje we Flashu
-pomijam już takie szczególiki jak fakt, że komp nie wykrywa matrycy i trzeba go podłączać do zewnętrznego monitora, a bateria już dawno przestała się ładować :)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
-touchpad nie chce się odinstalować, gdy usuwam go menadżerem urządzeń
(po wymaganym resecie komputer znajduje go jako "nowy sprzęt" i
instaluje samoczynnie od nowa), a nie mogę znaleźć działających
sterowników które pozwoliłyby go zablokować
Przecież go się ta w opcjach wyłączyć spokojnie.
 

Dalej, może sprzęt masz za słaby?
 
 
Szczególiki?
 
-pomijam już takie szczególiki jak fakt, że komp nie wykrywa matrycy i
trzeba go podłączać do zewnętrznego monitora, a bateria już dawno
przestała się ładować :)
 
 
Co jak co ale dla mnie on nadaje się do kapitalnego remontu. Nie był on psuty, ile ma lat, jaki am sprzęt, miał jakieś zwarcia itd.?


 


 
 
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
no właśnie jakbym miał w opcjach wyłączenie touchpada to bym się nie wypowiadał, w kategorii "mysz" mam tylko mysz usb i mysz ps/2 (czyli prawdopodobnie ten touchpad, bo gdy odinstalowuję, to instaluje się sama, a opcji wyłączenia jakoś nie wygrzebałem). Oficjalne oprogramowanie do touchpada znalazłem, ale gdy je instaluję, dowiaduję się, że mam zły system (bo wszystko robili pod Vistę).
 
Za słaby komp? Jakieś parę miesięcy temu dało się na nim grać w LoLa (słabe detale, wiadomo, ale dało się) i inne mniej wymagające gierki.
 
Co do matrycy, to komp był matki, parę lat temu woziła go w aucie i w czasie mrozu przestało działać, diagnoza "fachowców" była taka, że to problemy z płytą główną. Bateria mnie nie obchodzi, bo i tak go nigdzie nie noszę, kupuję nowy, ale z tego chcę jeszcze coś mieć.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
no właśnie jakbym miał w opcjach wyłączenie touchpada to bym się nie
wypowiadał, w kategorii "mysz" mam tylko mysz usb i mysz ps/2 (czyli
prawdopodobnie ten touchpad, bo gdy odinstalowuję, to instaluje się
sama, a opcji wyłączenia jakoś nie wygrzebałem). Oficjalne
oprogramowanie do touchpada znalazłem, ale gdy je instaluję, dowiaduję
się, że mam zły system (bo wszystko robili pod Vistę).
No właśnie na moich dwóch laptopach mam w ikonkach w prawym dolnym rogu touchpad i usunięcie go wiąże się z usunięciem części systemu
 

w kategorii "mysz"
Tam powinna być podkategoria "przyciski" i są wtedy przyciski touchpada i jest tam opcja wyłączenia go, u mnie tak jest.
 
 
 
Co do sterowników, jak ci komp po nich wariuje to znak błędu płyty graficznej lub głównej.
 
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Spróbuj użyć programu driver genius professional. Sterowników może nim nie pobierzesz(chyba że go spiracisz hehe) ale zawsze będziesz wiedział co konkretnie ściągać.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Szkelo, masz ikonkę touchpada, bo masz preinstalowany system z tymi sterownikami, albo z płytki od producenta pewnie. Ja wgrałem czysty win7 bez żadnych badziewi od producenta. No i, żebyście nie zapomnieli, przy instalacji większości sterowników z oficjalnej strony Fujitsu Siemens dowiaduję się, że one są tylko pod Vistę, da się to jakoś ominąć?
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Szkelo, masz ikonkę touchpada, bo masz preinstalowany system z tymi
sterownikami, albo z płytki od producenta pewnie. Ja wgrałem czysty win7
bez żadnych badziewi od producenta.
Pudło, mam nowiutko postawiony system i mam ikonę touchpada. Zainstalował mi się sam z aktualizacjami.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Dobra, ta wersja 7 co na nim mam to szalenstwo xD Odzyskalem mojego starego blaszaka z 2006 wiec o nim temat sie zalozy. Mode zamknij temat
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom