Fraps

Status
Zamknięty.

Dejkos

New Member
Dołączył
25.6.2011
Posty
27
Siema chciał bym nagrywać frapsem dźwięk z gry jak i mój głos ( mikro. wbudowany w lapku).
Wersja Frapsa to 2.7.2 Windows 7 karta dźwiękowa (nie znam ponieważ komputer ten mam od niedawna i nie wiem jak sprawdzić :| ). Wypróbowałem setki poradników lecz nic nie pomaga jeśli ktoś zechce pomóc to proszę o dokładną instrukcje (jeśli chodzi o kartę dz napiszcie jak sprawdzić to podam :) )to na tyle.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Model karty dźwiękowej nie jest tutaj na tyle istotny, aby go podać.

w zakładce "movies" w programie Fraps masz takie coś jak "Sound Capture Settings", musisz zaznaczyć "Record external input" i wybrać mikrofon jeśli masz go wbudowanego to powinien gdzieś tam być, jeśli nie będzie to musisz skołować normalny. Nie próbowałem tego, więc nie mam pewności, że działa, ale to tak na chłopski rozum.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
To masz jakiegoś starego, ja mam wersję 3.1.2 a jest z 2010 roku, mamy 2012. Zaktualizuj program.
 

Dejkos

New Member
Dołączył
25.6.2011
Posty
27
Program ok mam wersje z roku 2011 podajze 3,4,7 zaznaczyłem te opcje i przez pewien okres czasu nagrywania było ok było słychac mnie i muzyke jednak zaraz potem muzyka była dalej a mojego głosu nie było słychać może wiesz co mam robić ;/?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
W pierwszym poście pisałeś, że masz wersję 2.7.2 więc się zdecyduj w końcu.

zaraz potem muzyka była dalej a mojego głosu nie było słychać może wiesz co mam robić ;/?
Być może trzeba po prostu kupić pełną wersję programu.
 

Dejkos

New Member
Dołączył
25.6.2011
Posty
27
Zaraz po tym jak napisałeś zaktualizowałem frapsa :) rozwiązałem problem z nagrywaniem jest już zażegnany po prostu będę nagrywał innym programem głos i tu pojawia się moje ostatnie pytanie. Czy to od mikrofonu zależy że czasami skok dźwięku jak mowie ze mowie normalnie a nagle tak sec głośno to wina mikrofonu ?:)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jeżeli mikrofon jest wbudowany w laptopa to rejestruje on wszystkie nawet drobne stuknięcia, bo jak wiesz wszystko przewodzi prąd, jednak niektóre nawierzchnie np. guma stawiają taki opór, że jego przepływ jest minimalny, na tyle minimalny że sie go nie odczuwa. wiec po prostu nie stukaj w laptopa :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom