Filmy Postnuklearne

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Większość z Was na pewno ogarnia klimaty Fallouta. Generalnie klimaty postnuklearne stały się w ostatnich latach bardzo modne i powstaje coraz to więcej produkcji, zarówno filmów jak i gier, kręcących się wokół tematów przedstawiających świat po wybuchu wojny nuklearnej.

Lubicie tego typu kino? Znacie jakieś ciekawe produkcje z tego gatunku?
Ja osobiście poluję na każdą produkcję, która ma w sobie choćby odrobinę tego klimatu. Jest to we mnie wywołane głównie ogromnym sentymentem jakim darzę całą sagę Fallouta.
Osobiście mogę Wam z czystym sumieniem polecić film 28 Dni Później - świetny film - genialny klimat, wspaniała muzyka i sporo akcji. Do tego jeszcze, jeśli ktoś lubi bardziej refleksyjne kino - Listy Martwego Człowieka - również dobry film, ciekawie przedstawiony obraz postnukleranego świata oraz ludzi w nim żyjących, targającymi nimi uczuciami i próbą prowadzenia normalnego życia.

I jeszcze na deser taka oto krótka produkcja. Inspiracje twórców widać gołym okiem :D
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ahh Fallout.....te kilkadziesiąt godzin spędzonych przy Falloucie i Stalkerze. Normalnie można wczuć się w ten postnuklearny klimat oraz szukać czegoś co to utrzymuje. Rzadko oglądam filmy, ale jak już oglądam to z porą dawką emocji oraz klimatu, którego lubię. Ostatnio oglądałem film "STALKER" można czuć się jak tytułowy Stalker, świat żywcem z pierwszej części gry, a klimatem prawie mu dorównuje. Nie interesują mnie filmy z bezmyślną rozwałką, superbohaterem, romantyczne czy inne duperele za przeproszeniem. Wolę zobaczyć raz na jakiś czas porządny film, który potrafi zapadać w pamięci na długie godziny lub dni.
Teraz widzę, że Bojan podał kilka tytułów związanych z tymże klimatem i powiem jedno. Będzie co oglądać.
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
kocham, ubostwiam takie kliamty, delektuje sie nimi jak cpun dragsami, czuje je i choc nieco przesadne to zyczenie, to chcialbym egzystowac w takim chorym swiecie, jednakze nie nazybt dlugo, bo moglbym szybko za byle ujstwo przeplacic zyciem, a to jush raczej nie lezy w moim interesie, aczkolwiek dodaje pikanterii tej atmosferze
te u jednych depreche-wywolujace jalowe tereny, ruiny dawnych miast, zamazane slady cywilizacji i pelzajace teraz po nich zmutowane psychodele i klimat dziwnie laczacy wrazenie ciaglego bycia w niebezpieczenstwie oraz chorego spokoju... ze mimo zagrozenia siadlbym se na piachu i medytowal
jak bojus, scigam wszystko co zawiera w sobie szczypte postapokaliptyzmu, jaram sie tym szitem, nie siega to do fetyszyzmu, to cos bardziej na sferze duchowej, co 'est zaprzeczeniem dla mojego preferowanego ateizmu
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jakoś strasznie mnie nie kręci motyw postnuklearnego świata. Nie to, że go nie lubię, bo lubię, ale nie jest to coś, od czego jeż mi się włos na głowie tudzież w innych miejscach.

A i owszem, z tematem tym zetknąłem się nie raz, głównie w grach. Stalker, czy Singularity to gry mi nie obce. Ba, obraz postnuklerany w połączeniu z matką rosją stanowi iście wybuchową mieszankę. I to byłoby na tyle z mojej bogatej kolekcji gier z tym motywem ^^. Niestety, nie przypominam sobie bym oglądał jakiś film oparty o ten motyw. Także trudno mi tutaj coś więcej o tym napisać.

Tak jak mówię, postnuklearne czasy są u mnie na równym poziomie z innymi motywami, a nie jest to górna półka mych upodobań, stąd styczności wielkiej z tym nie miałem. Fallouta kiedyś próbowałem, ale to jednak za stara gra, by zaczynać ją od pierwszej części, a gra od 3 nie ma sensu. Może kiedyś się przemogę. Tymczasem w wolnej chwili zerknę na filmy wymienione przez Bojana.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Szczerze mówiąc lubię od czasu do czasu oglądnąć film tego typu, ale nie kręci mnie to jakoś nadzwyczajnie.

Sam motyw jest ostatnio bardzo modny i całkiem przyjemny, ale produkcje na tę samą modłę, albo znów zupełnie bezsensowne trochę mnie nudzą i nie mam wielkiej ochoty tego oglądać. Jeśli chodzi o gry w stylu Stalkera - miło pograć, ale nie jest to wielka rewelacja ;d.

Ave
 
Do góry Bottom