[film] Star Wars

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
Ja zawsze lubiłem sagę GW. Jest osadzona w ciekawych realiach przez co można się wyluzować przed ekranem. Już 30 lat a saga nadal trzyma się nieźle i ma dużo miłośników. Trzeba przyznać Lucasowi że miał pomysł na zbicie fortuny bo inaczej tego nie da się nazwać. Wszystkie części ubustwiam i oglądałem chyba ze 3 razy.(takiej klasyki nie oglądać to żal). Jeżeli mieli by kontynuować sagę to nie wyszło by to na dobre, dokręcanie części po latach zazwyczaj zawsze kończy się porażką.
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
I ja też kocham SW. Szczurek pisał, że powstaną 3 kolejne części. Jeżeli to prawda - extra, czekam niecierpliwie. Ohh ile ja się nasiedziałem przed kompem oglądając przygody Anakina i Luke'a Skaywalkera. Aż żal, że jeszcze książek nie czytałem. Po prostu jest to już klasyka kina i obowiązkowa pozycja dla każdego. Powrót Jedi i Zemsta Sithów to moim zdaniem najlepsze części sagi.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
CYTAT(Cisu @ 01-06-2007, 13:09) [snapback]143861[/snapback]
Hmm, jeżeli miała to by być fabuła z KotOR'a to nie jestem pewny. Przecież tam było kilka możliwości wyboru i kilka zakończeń, więc jakoś mi się ten pomysł nie widzi...łatwo idzie to spartolić.
Już bardziej prawdopodobne, że zrobią to na podstawie książek itp. No coś typu losy Luke'a i Mary Jade naprzykład. Ale oczywiście to tylko sugestia, bo książek nie miałem okazji zbyt wielu przeczytać, a e-booki czy jak to się tam zwie to nie lubię tego.


Pamiętaj, że jest coś takiego jak kanon KotORa ;) Tak więc raczej film czerpałby właśnie z niego.
 

UbEr

Member
Dołączył
1.2.2006
Posty
32
QUOTE(Lord_Bethrezen)
No tak świetny ale tylko stara częśc... to co powstało w ciągu ostatnich kilku lat żal...


Przesadzacie, wszystkie części SW zasługują na błogosławieństwo. Jestem w 100% za tym, żeby kanonizować Georga Lucasa.

Oczywiście, każdy ma swój gust i nie mam zamiaru z nikim o tym polemizować.

Przeczytałem jedną książkę z serii SW, tą samą co Cisu ( sam mu ją pożyczyłem ^^ ) Darth Maul - Łowca z Mroku.
Książka jest naprawdę dobra i każdemu ja polecam.

Kontynuacja SW ? Jestem "ZA", byle by do tego zabrał się Lucas bo inaczej wyjdzie marnie. Poza tym, najlepsze pomysły
już dawno się skończyły, lecz jeśli zaskoczą jakąś innowacją a ona bardzo mi się spodoba to tym większy plus ( + )
dla twórców.
 

Wonak

Member
Dołączył
18.3.2007
Posty
41
Jak dla mnie to wspaniały film. Największą jego zaletą jest przedstawienie wielkiej ilości kosmitów, choć fabuła części 4-6 też niczego sobie. Na przykład w części czwartej spotykamy się z jaszczurowatym Jabbą the Hut, owłosionym Wookie imieniem Chewie. W piątej odsłonie tego dzieła mamy mistrza Yode. 6 część to nic innego jak małe miśki z zalesionego księżyca Engor. W pierwszej oglądamy Dartha Mola oraz Konfederatów. W drugiej jest ogromna ilość Rycerzy Jedi pochodzących z różnych planet, jak również ten kameleon-zabójca, wysoki gościu z wodnej planety. W 3 odsłonie Geniuszem było opracowanie ruchów(nie kosmity) gen. Grevious'a. Jak dla mnie, to filmy, na których się wychowałem, a mam również nadzieje, że może i moje dzieci też będą miały taką okazję...
 

Glifion

Hitman
Weteran
Dołączył
19.11.2004
Posty
563
KotORa jako źródła fabuły ewentualnych części VII-IX być nie powinno, a to chociażby ze względu na chronologiczne ustawienie części wcześniejszych. Najbardziej logiczne wydaje się kontynuacja wątku Luke'a i powstanie New Jedi Order. Jednak jest w tym też kilka bzdurnych motywów, jak np. klony imperatora... ale to nieistotne.
Generał Grievous był kosmitą przed wypadkiem i pół-droidem po :) ale nie można powiedzieć, że nie był kosmitą.
Jak kogoś fascynuje świat Gwiezdnych Wojen to odsyłam do Wookieepedii.
 
T

Thran

Guest
Pozwolicie że odnowię topic:

Jak dla mnie cała saga filmów jest dobra nie miałem jeszcze tylko styczności z książkami ale mam nadzieje że będę miał :)

Co do serii to najbardziej w mej pamięci pozostało Imperium Kontratakuje z starych filmów a z nowych to Atak Klonów i Zemsta Sithów bo ten bajkowy klimat z Mrocznego Widma mnie nie zafascynował niestety najbardziej podoba mi się jednak Atak Klonów bo żołnierze republiki czyli klony mają fajne mundury ale i w Zemście sithów też fajne mają szkoda jednak że w filmie nie wystąpił Odział Commando Delta lub Omega albo ARC Trooperzy ale to nic :)
 

Hetik

Member
Dołączył
20.12.2007
Posty
153
Ja tez niestety nie czytalem ksiazek ale filmy z checia zobaczylem i naprawde spore widowisko. Gdy tak popatrzec ze Amerykanie 30 lat temu zrobili pierwsza czesc sagi a Polska nie zrobila jeszcze ani jednego takiefo filmu to tutaj jest pokazane jak jestesmy w tyle. My interesujemy sie tylko komediami romantycznymi.

A co do sagi warto kiedys zobaczyc sobie jedna z czesci i powspominac....
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Cóż, kiedyś byłem maniakiem Gwiezdnych Wojen. Z czasem jednak wzrok mi się poprawił... Słuch mi się wyostrzył... I mogę powiedzieć tylko tyle, że Star Wars to straszny kicz. Ja przeciwnie do większości widzów, nie uważam, że lepsze były starsze części. Gdy na nie patrzę, czasami zbiera mi się na wymioty.
Jedyną częścią, która mi sie podobała jest "Mroczne widmo" i ewentualnie "Zemsta Sithów".
Jednakowoż uważam, że Gwiezdne Wojny są świetnym materiałem na robienie o nich gier komputerowych czy (sentyment z przez 5 lat) klocków lego.
Książek nie miałem okazji czytać, ale nie słyszałem o nich wiele dobrego, więc wcale mnie do nich nie ciągnie.
 
Do góry Bottom