Exploit - Zwiększanie Umiejętności I Statystyk

stachnie

New Member
Dołączył
25.9.2016
Posty
3
Dosyć dawno temu przez przypadek odkryłem exploit w G2-NK (może działa również w "gołym" G2), dzięki któremu przy użyciu zwojów (albo mikstur?  dość dawno w to grałem) przemiany można zwiększyć umiejętności i statystyki. Z jednej strony nie chce mi się wierzyć, żebym był jedynym/pierwszym odkrywcą, ale nigdzie w Sieci nie natknąłem się na jego opis.
 
Exploit działa w ten sposób, że po skorzystaniu ze zwoju przemiany i powrocie do zwykłej postaci bohater automatycznie zakłada najmocniejszą broń z której może korzystać, zaś statystyki i umiejętności pozostają bez zmian. Jeśli najsilniejsza broń nie ma żadnych premii a wcześniej założona broń miała premię (np. +10% do broni jednoręcznej albo +20 do many), to ta premia pozostaje. Podobnie jeśli najmocniejszą bronią jest któraś broń z NK, dająca karę do broni 1 i 2-ręcznych: po ich zdjęciu bohater zyskuje to, co ta broń odejmowała. Ale trzeba uważać, żeby najlepszą bronią nie okazała się broń z premią (np. miecz mistrzowski), bo wtedy umiejętność będzie się zmniejszać.
 
W ten sposób można bez treningu uzyskać 100% w broniach 1- i 2-ręcznych oraz olbrzymi zapas many - wystarczy tylko w każdym rozdziale wykupywać wszystkie zwoje/mikstury przemiany i w pewnym momencie hurtowo wykorzystać. Nb. nie wiem, jaki efekt miałoby np. 500% w broniach jednoręcznych - byłby to ciekawy eksperyment.
 
S.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Spróbuję jak znowu zacznę przechodzić gothic'a.
 

stachnie

New Member
Dołączył
25.9.2016
Posty
3
Szukałem w Sieci jeszcze raz i na jakimś austriackim forum znalazłem częściowy opis tego exploitu (ktoś zalecał dać broń do skrzyni, wziąć tylko broń z karą do umiejętności - bodajże Sługa Wiatru i Sługa Burzy, wyjąć ją z rąk, użyć zwoju, wrócić do zwykłej postaci).
 
S.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
stachnie napisał:
W ten sposób można bez treningu uzyskać 100% w broniach 1- i 2-ręcznych oraz olbrzymi zapas many - wystarczy tylko w każdym rozdziale wykupywać wszystkie zwoje/mikstury przemiany i w pewnym momencie hurtowo wykorzystać. Nb. nie wiem, jaki efekt miałoby np. 500% w broniach jednoręcznych - byłby to ciekawy eksperyment.
Nie byłoby żadnej różnicy od 100% walki bronią, gdzie za każdym uderzeniem postać wyprowadza cios krytyczny.
 
Do góry Bottom