Dubbing

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Witam.
Mam zamiar stworzyć swój pierwszy śmieszny filmik w Gothic II NK. Umiem tworzyć, mam ciekawy pomysł na krótki filmik. Niestety, większość widzów YouTube (a nawet ja) jest negatywnie nastawionych na Ivone. I dlatego zakładam ten temat. Potrzebuje kilku ludzi którzy podłożą głos dla postaci w moim filmiku. Muszą być to przyjemnie dorosłe głosy, a nagrania powinny być czyste i bez szumów. Działało by to tak:
1. Każdy kto jest zainteresowany pisze w tym temacie i załącza nagranie swojego głosu. Zdania które mają wystąpić w nagraniu:
- zdanie mówione wściekłym głosem.
- zdanie mówione drwiącym głosem.
- zdanie mówione zwyczajnym głosem
Takie nagranie ma sprawdzić czy wasz dubbing nie będzie "sztucznie" brzmiały i czy będzie "miły" w słuchaniu.
2. Wybiorę kilku którzy będą mi odpowiadali do danych ról, a innych prawdopodobnie wezmę do innych filmików.
3. Wybranym wysyłam teksty z dokładnymi danymi: czy ma być ze złością, w ilu nagraniach itp.
4. Nicki dubbligowców zamieszczam na końcu filmików.. (Jeżeli będziecie tego chcieli).
5 Za pomoc użytkowników Gothic.org.pl na początku każdego filmiku z udziałem dubblingowców z forum będę zamieszczać reklamę waszego forum i jego krótki opis.

Będzie to dla was świetna reklama jak i zabawa.
Proszę o pomoc, bo sam nie podłoże głosu 5 osobom.
Czekam niecierpliwie.
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Witam.
Mam zamiar stworzyć swój pierwszy śmieszny filmik w Gothic II NK. Umiem tworzyć, mam ciekawy pomysł na krótki filmik. Niestety, większość widzów YouTube (a nawet ja) jest negatywnie nastawionych na Ivone. I dlatego zakładam ten temat. Potrzebuje kilku ludzi którzy podłożą głos dla postaci w moim filmiku. Muszą być to przyjemnie dorosłe głosy, a nagrania powinny być czyste i bez szumów. Działało by to tak:
1. Każdy kto jest zainteresowany pisze w tym temacie i załącza nagranie swojego głosu. Zdania które mają wystąpić w nagraniu:
- zdanie mówione wściekłym głosem.
- zdanie mówione drwiącym głosem.
- zdanie mówione zwyczajnym głosem
Takie nagranie ma sprawdzić czy wasz dubbing nie będzie "sztucznie" brzmiały i czy będzie "miły" w słuchaniu.
2. Wybiorę kilku którzy będą mi odpowiadali do danych ról, a innych prawdopodobnie wezmę do innych filmików.
3. Wybranym wysyłam teksty z dokładnymi danymi: czy ma być ze złością, w ilu nagraniach itp.
4. Nicki dubbligowców zamieszczam na końcu filmików.. (Jeżeli będziecie tego chcieli).
5 Za pomoc użytkowników Gothic.org.pl na początku każdego filmiku z udziałem dubblingowców z forum będę zamieszczać reklamę waszego forum i jego krótki opis.

Będzie to dla was świetna reklama jak i zabawa.
Proszę o pomoc, bo sam nie podłoże głosu 5 osobom.
Czekam niecierpliwie.
Najważniejsze o czym ma być filmik :lolface:
Musimy ocenić czy na pewno będzie dobry
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Jeżeli nie chcecie to nie podam waszych danych ani forum... Wg mnie będzie dobry.
Ma to być króciutki filmik o tym jak wrzód dręczy paladyna Lobarata żeby wpuścił go do lorda Hagena. Lobart nie wytrzymuje i nasyła na niego paladynów. Potem nocami duch wrzóda nawiedza Lobarta gadając do niego rożne głupoty. Nie planowałem szczegółów bo bez dubbingujących nie mam co robić filmiku.

Zmiana planów.
Właśnie mnie olśniło. Otóż wrzód przybywa do miasta i dręczy Lobarta. Zrozpaczony paladyn podejmuje kilka prób pozbycia się nieznośnego osobnika, jednak wszystko idzie nie tak...

Nie podam szczegółów bo jakiś cwaniak może ściągnąć pomysł i stworzyć własny filmik. Wszystko już spisałem, trzeba mi tylko dubbingowców. Zapewniam że w dialogach nie pojawi się żadna wulgarna treść (max 6 przekleństwa), ten filmik będzie świetny, ZAPEWNIAM!

LUDZIE! JA JUŻ ZROBIŁEM WSZYSTKIE SCENY ALE POTRZEBUJE DUBBINGOWCÓW! MONTOWAĆ TEŻ NIE MOGĘ BEZ DIALOGÓW, NOW WEŚCIE TRZEBA MI GŁOSÓW:
- Lobarta
- Wrzóda
- Constantina
- Beziego
- Sary
- Karczmarza
- Zabójczyni
- Sługi Beliara
- Kucharki

No nie łudzę się że znajdę tu dziewczyny do ról Sary, Zabójczyni i Kucharki. Ale 6 kolesi mogło by się zgłosić... Jak na początku filmiku pokaże logo waszego forum to będzie dla was świetna reklama. Jeżeli przy innych filmikach też mi pomożecie to przy każdym będzie taka reklama, To wam na pewno zwiększy liczbę userów. ZLITUJCIE SIĘ, tyle już zrobiłem i okazuje się że na nic? Zgłaszajcie się... Na pewno macie głosy ok.
 

splitu007

New Member
Dołączył
23.4.2011
Posty
1
Jeśli zgłosi się kilka osób, skontaktuj się ze mną przez PW, potem przejdziemy do kontaktu np gg.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Właśnie mnie olśniło. Otóż wrzód przybywa do miasta i dręczy Lobarta. Zrozpaczony paladyn podejmuje kilka prób pozbycia się nieznośnego osobnika, jednak wszystko idzie nie tak...
geniusz, komiczny geniusz
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
No nie łudzę się że znajdę tu dziewczyny do ról Sary, Zabójczyni i Kucharki. Ale 6 kolesi mogło by się zgłosić... Jak na początku filmiku pokaże logo waszego forum to będzie dla was świetna reklama. Jeżeli przy innych filmikach też mi pomożecie to przy każdym będzie taka reklama, To wam na pewno zwiększy liczbę userów. ZLITUJCIE SIĘ, tyle już zrobiłem i okazuje się że na nic? Zgłaszajcie się... Na pewno macie głosy ok.
hehe no to masz pecha, zakładając że nie znajdziesz u nas kobitki, są i to nie jedna ale cóż... wolisz chłopaków :D, znajdziesz takowych z głosami przed mutacją albo takich co świetnie się bawią głosikami. talentów ci u nas pod dostatkiem, gorzej z wolnym czasem albo sprzętem
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Krótka nieobecność na forum... Ale o to i odpowiedzi.

-Jak widzę wrzód ma branie, ale najpierw prosiłbym jakąś próbkę głosu (wyślij na przykład na pw).

-Olśnienie... Chodzi mi o to że kładę się spać a tu nagle i bez żadnego namysłu przychodzi mi świetna poprawka do scenariusza.

-Oczywiście jeżeli jakaś "kobitka" się zgłosi to przyjmę bez wahania.

-Romek? Jak to? Logo waszego forum to świetna reklama dla mnie? Raczej wątpię. Jeżeli użytkownik YouTube i fan Gothica zobaczy napis w stylu: W tworzeniu filmu brali udział użytkownicy forum Gothic.org. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! i filmik mu się spodoba to pomyśli że może warto tu zarżeć. Raczej nie ocenia się filmiku po twórcy i pomocy tylko po jakości i sposobie wykonania.

-W postaciach popełniłem błąd.
Nie Lobart a Lothar (paladyn którego spotykamy po wejściu do miasta).

-Obecnie nie łączę się z kolegami przez komunikatory, ewentualnie steam lub komórka, ale jakoś tam będzie. Wciąż trzeba mi chętnych.

-Cały film jest już nagrany i obawiam się trochę że jest tak długi że wyjdzie w kilku częściach. Ku mojemu zdziwieniu folder z nagraniami waży 41 GB... to dużo... Dodajmy dźwięk...Na YouTube będzie ciężko. Ale zmniejszę wielkość zapisując jako avi.

-Brak czasu i sprzętu... tak to rzeczywiście może być problem... No ale jak ktoś ma sprzęt to już pół biedy. Wieczorem dobranocka, ząbki, nagrywamy 3 - 4 dialogi i do wyra :D .
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
A masz ty jakieś doświadczenie w robieniu filmików z Gothica? Napisałeś że pierwszy śmieszny film w Gothicu, a miałeś poważne?

-Olśnienie... Chodzi mi o to że kładę się spać a tu nagle i bez żadnego namysłu przychodzi mi świetna poprawka do scenariusza.

Już ja coś wiem o tych "fantastycznych" pomysłach. Poczęstujesz nas kawałkiem scenariusza? Myślę, że w ten sposób łatwiej będzie się zorientować czy warto się w twój projekt angażować.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Miałem poważny, wykonanie było wg mnie i kolegów dobre, niestety Ivona zawaliła całość i film się nie ukazał.

Chcecie kawałek scenariusza, niech będzie:
Pewnego wieczoru do miasta przybywa człowiek (wrzód) (...) Lothar jak każdemu nowo przybyłemu objaśnia mu zasady panujące w mieście (...) Przybysz zachowuje się normalni mimo swojego skąpego odziania. Rankiem przybysz powraca do paladyna i dręczy go opowieściami o (...). Wrzód dręczy Lothara przez kilka dni i ten popada w depresję, idzie do (...) Niestety próba otrucia nie powodzi się. (...) Wieczorem gdy wrzód opuścił już Lothara przez bramę wszedł ten człowiek gderający o oku innosa i smokach (to bezi). (...) Lothar składa mu propozycję, aby pozbył się wrzóda (...) Wszystko jednak idzie nie tak. Lothar podejmuje kolejną próbę, postanowił załatwić (...) dla (...) w zamian za pozbycie się wrzóda (...) Plan po raz kolejny nie wypala (...) Paladyn postanawia sam się tym zająć i mu się to udaje (...) Jenak wrzóda chyba nie chcą w zaświatach. (...)

(...) - rzeczy, osoby. i części scenariusza których nie chcę ujawniać przed premiera.

Nekro nie podam wszystkiego bo:
1. To dużo pisania
2. Nie mogę ot tak ujawnić mojego pomysłu, powinienem nic nie pisać... Ale potrzebuje dubbingu.

Chociaż nie mam doświadczenia to naoglądałem się poradników na YT i naszukałem komend w necie. Mam ich z 6 strona. W filmiku będą uwzględnione szczegóły takie jak: Mimika twarzy (złość, strach, rozmowa), sposoby chodzenia (w tym także paniczny bieg ucieczki). Zapewniam was że wykonanie jest świetne jednak bez dubbingu wszystko bffff.... Padnie.

EDIT:
No i co? Znowu cisza...

Pisze post pod postem żeby wyświetliło się w "Nieprzeczytanych Materiałach". Może to kogoś zainteresuje, lub zmotywuje:
Ten filmik nie tworzę tylko ja. Nagrania i Scenariusz opracował PhysX (mój kupel z cs'a). Ja mu trochę pomogłem z ulepszeniem scenariusza (to moje "olśnienie").
Ja miałem znaleźć dubbingowców, a Moras zajmuje się dialogami. Ponieważ mi nie szło to 3 naszych kumpli wzięło się za obstawianie GG: 35565544 . Jest to otwarta rekrutacja dubbingowców. GG to funkcjonuje od wczoraj a udało się nam obsadzić już 2 role. Mam nadzieję że się w końcu ktoś zgłosi. Może nie chcecie występować bo boicie się wyśmiania na forum. Na GG wszytko odbywa się anonimowo. ZAPRASZAM! Potrzebujemy Mężczyzn i Kobiet.

Nasz reklama (... żal?):
"Masz chęci, microfon i dobrą dykcję. Chcesz podłożyć głos dla jedego z bohaterów filmów robionych w Gothicu?
Pomóż Gold Frag Studio! Potrzebujemy Dubbingowców, ponieważ program Ivona psuje efekt filmiku. Jesteś chętny?
Zgłoś się tu: GG: 35565544
Jeżeli jednak nie jesteś chętny, to podaj chociaż ten komunikad dalej, kumplom, przyjaciołom, rodzinie!"

Czekamy...

EDIT:
Dziś obsadziliśmy 3 rolę i jest szansa na obsadzenie 4 (kolega jednego z chętnych się jeszcze nie nagrał, więc nie wiemy jaki ma głos).
Tak właściwie nie wiem po co to piszę... Może kogoś to interesuje...
Ale jak filmik trafi na YT to dam znać.

Dobra, niech jakiś mod zamknie temat. Mamy tylu ile trzeba... teraz jeszcze sporo pracy przed nami.
 
Do góry Bottom