Deska!

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
Czy wam się podoba jazda na desce , dlaczego wam się podoba i
czy chciąl by ktoś z was umieć jeżdzić (dla tych którzy nie jeżdzą).
Ja jeżdze ok 2,5 roku . Dosyc dobrze mi to wychodzi , umiem serie fajnych trików takich jak:

tzw. Flipy:

-Kickflip
-Heelflip
-shove it
-imposible
-360 Flip

tzw slidy i grindy:
-Boadrslide
-50-50 grind
-5-0 grind
-noseslide
-lipslide


Na rampie:
-Indi



prosze wipisać jakie triki kto umie (oczywiscie jeżdzący na deku)


-Pozdro
wink.gif


aha jeszcze umiem zrobić oliee z 5 schodów z kickflipem:D:D:D
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Kiedyś jak na moim osiedlu była mania na deske nauczyłem sie paru tricków :

Flipy:
PoP shove it
Varial Kickflip


Graby:
Indi
Nose grab


Z tych ogólnych :
Olie
Fakie nolie
Olie 180


Grindy:
Boradslide
50:50

Już nie jeżdze bo mi się niestety znudziło ale pochwalić Varialem sie jeszcze moge
biggrin.gif
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Ja jeżdze na desce od jakiegoś 1 roku może więcej ale mi sie niedawno złamała a i nazw nieznam ja potrafie:
Oli
show lita,
Grinda,
slajda,
Manuala,
Nousemanuala,
Noli,
swich,
360*
i oczywiście potrafie jeździć na abekach 1 rozjeżdzone do 5.
Ucze sie:
Dark slajda
Popshowlita
 

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
Troche mało ludzi na tym forum interesuje się tym , bardzo zasmuca mnie to ponieważ ludzie ( a zwłaszcza policja ) traktują nas jak wandali i huliganów.
Ja bynajmniej taki nie jestem, uważam siebie za normalnego człowieka,
niema dla mnie ludzi gorszych czy lepszych .Nie rozdzielam ludzi do odpowiednich grup , bo ci są tacy , ci tacy więc wymagam żeby mnie też tak nie traktowano...
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Sam kiedyś jeździłem na desce i miałem nieraz super zabawę, bo deska to doskonały sposób na rozładowanie i na nudę naszego codziennego życia. Zgadzam się też z Blairem, co do tego, że uważają nas za wandalów. Czemu przecież nic nie niszczymy i nic im nie robimy żeby nas ścigać. To przez nich tak jest. Nie dają nam jeździć i nie dają i nie robią nam miejsc do jazdy. To, dlatego jeździmy po osiedlach. Teraz już nie jeżdżę, bo miałem poważne złamanie i zakazali mi jeździć i sam się z nimi zgodziłem, bo naprawdę mocno uszkodziłem rękę.

Co do tricków to umiałem takie:

Noseslide,
Kickflip,
Helflip,
Ollie,
Nosegrind,
Wszelkie manuale,
Pop show it,
360 flip,

Przed złamaniem uczyłem się Indi i to tyle.
 

freak_man

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
166
Ja jeździłem przez jakieś 2,5 roku ale nie miałem nie miałem za bardzo kasy na jakąś lepszą deske np. zero albo mystery. Poza tym koledzy z teamu mnie wkurzali bo umiałem najmniej i w ogóle się wywyższali
dry.gif
. Zostawiłem to...
Tricki jakie umiałem (myślę że jakbym trochę poćwiczył to bym się nauczył
smile.gif
) to:

- kickflip
- heelflip
- varial kickflip
- 36 flip
- boardslidee
- tailslide
- 50-50
- 5-0
- ollie north z kickera
Grabów nie licze bo na streecie sie nie robi grabów.
 

rex

Member
Dołączył
22.12.2004
Posty
170
Ja mam takie małe pytanie do prawdziwego specjalisty na desce a więc kiedys jak uczyłem moja kolerzanke (juz dobrze jeździ dosłownie) zapytała mnie gdze deska ma przód więc odpowiedzałem niewiem chyba niema czy moja odpowiedz była prawidłowa czy deska ma początek i koniec jakoś zaznaczony??
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Hmm...albo sobie robisz jaja . Albo na serio nie wiesz , że deska nie ma przodu . Chyba , że jeździłeś na jakiejś starej desce z supermarketu . Na której wykręcenie kickflipa wiąże się z połamaniem nóg . Jeśli chodzi o normalny deck taki z skateshopu , to on nie ma przodu bo niektóre tricki jak np nolie itd . Trzeba wykonywać na tailu który jest przeciwnyt do kierunku jazdy .
 
Do góry Bottom