Czy Powinien Chodzić Płynnie?

Status
Zamknięty.

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
Karta wideo WinFast PX9800 GT(NVIDIA) (1024 MB)
Karta dźwiękowa IC Ensemble Envy24 Audio Controller
Płyta główna Gigabyte M68M-S2P
Procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ (Zainstalowałem stabilizatroy żeby gry działały normalnie).

Partycje:
C: (NTFS) 300000 MB (273891 MB wolne)
D: (NTFS) 300399 MB (255782 MB wolne)
E: (NTFS) 353459 MB (323483 MB wolne)
Rozmiar całkowity 931.5 GB (833.2 GB wolne)

Ne wiem które z tych danych się wam najbardziej przydadzą do odpowiedzi na moje pytanie:
Czy Risen powinien mi działać płynnie na max wymaganiach?

Podczas ustawienia na Max w terenie da się zobaczyć lekkie nie miłe ścięcia a w klasztorze gra jest bardzo nie płynna. Grę kupowałem używaną i nie wiem czy to wina kompa czy po prostu płyta jest trochę doryta. Czekam na odpowiedź.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Oczywiście, że powinien chodzić na max detalach, Athlon 6000+ powinien mieć taktowanie 3,0 Ghz :p więc przyjmuję, że takie ma. Grafika - Geforce 9800 , do tego 1GB, powinno bez zająknięcia chodzić na najwyższych. Jak chodzą inne gry z podobnymi wymaganiami? Może masz dużo aplikacji w tle, które zużywają procesor i ram.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Fakt, procesor dwurdzeniowy 3013 MHz. No to tak jak kolega wcześniej powiedział.

Pamięć fizyczna 3328 MB (to chyba ram, nie?)

Raczej antywirus tak nie muli...
o do innych gier
Hm...
ArcaniA chodziła...
Wiedźmin chodził...
Crysis chodził
Mario też jako tako chodziło więc chyba daje rade... :trollface:

Pewnie tak jak mówiłem płyta trochę doryta bo zanim zacznie mi się otwierać Risen z płyty to muszę czekać jakieś 10 - 20 sec gdy inne płyty chodzą normalnie.
Może zrobię format kompa... Przydało by się też kupić oryginalnego XP bo na gry kasy wydaje multum a na wina mi szkoda :p.

Edit:
Nie no sam już nie wiem... jak zmniejszę do minimalnych ustawień to zacięcia są znikome, ale są na MINIMALNYCH... to jakiś żart...
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
A masz zainstalowane patchy? Słyszałem też, że ostatnio wyszedł jakiś nieoficjalny patch, który coś z optymalizacją zmieniał.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Hm... dzięki za info tylko że ja już Risena przeszedłem a pytanie to zadałem bo nie wiem czy pszyszykowywać się na Risen 2 lepiej czy mój komp to udźwignie. Myśle że to błąd gry (płyta ma wiele rys). I mam tu jeszze m,ałe pytanie... Czy wymagania Arcani są większe niż risena (chyba tak, ale wolę się upewnic). Bo jeżeli tak to u mnie Arcania chodziła płynnie więc to problem Risena... Jak już ktoś odpowie na to pytanie to proszę o zamknięcie.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Pewnie tak jak mówiłem płyta trochę doryta bo zanim zacznie mi się otwierać Risen z płyty to muszę czekać jakieś 10 - 20 sec gdy inne płyty chodzą normalnie.
To jest akurat normalne, na kilku komputerach odpalałem Risena i zawsze trzeba było poczekać kilka sekund na włączenie.
Czy wymagania Arcani są większe niż risena
Tak
 

smok123

New Member
Dołączył
13.3.2011
Posty
16
powinno chodzić na 100%

No i doigrałeś się warna za ten rzęsisty spam w kilku tematach. Ta wypowiedź, to kwintesencja Twojej postawy.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
No to powiem wam tak.
Wczoraj zacząłem grać w Symulatora Farmy 2010... I co?
Na najniższych wymaganiach są lekkie ścięcia...
Kiedyś Gothic III chodził u mnie ładnie i zgrabnie na max, a teraz... Nieliniowy obraz, ścięcia, krzywe wyświetlanie obrazu (tak jak by go podzielili na 3 części). Nie wiem co mi się stało z tym kompem... Jest na tym forum jakiś koleś znający się na kompach i mogący zdiagnozować "problem" mojego kompa?
Jeżeli to pytanie jest sprzeczne z regulaminem lub "w złym dziale" to proszę o usunięcie
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Znawcą nie jestem, ale wiem to i owo. Przede wszystkim przed włączeniem gry pozbądź się z tła wszystkich niepotrzebnych aplikacji (gg, skype, utorrent, xfire i inne shity) Zostaw tylko te niezbędne do działania systemu. Teraz polecam pobrać stąd program DriverMax, który zaktualizuje wszystkie sterowniki na twoim komputerze. Możesz to samemu zrobić, ale w ten sposób będzie to zautomatyzowane :) . Kolejnym krokiem jest uruchomienie Konfiguracji systemu Windows, żeby ją włączyć trzeba w polu uruchom wpisać "msconfig".
sdfsdfsdfsdfdfs.jpg

Teraz powinno się pojawić okno konfiguracji, przełączamy na zakładkę autostart (nie wiem dokładnie jak to się nazywa bo używam angielskiego windowsa) .
dfdffffffffffffffffffff.jpg

Tutaj wyłącz wszystkie programy, których nie używasz , bądź nie potrzebujesz, nie będą się one już włączały przy starcie systemu.
Wszystko co pokazywałem było prezentowane na systemie Windows 7, jednak na Windows Vista i XP wygląda to tak samo.
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Hmm... sterowniki aktualizowałem ręcznie... zresztą nie chce mi się bawić z tym programem. Za tą ciekawą komendę dziękuje, na pewno się przyda.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Zamykam.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom