Co Zmienic?

Status
Zamknięty.

mpelczyn

New Member
Dołączył
29.7.2008
Posty
6
Witam!!!Mam sprzęt:
Procesor Intel Pentium 4 CPU 3.22 Ghz
2 GB RAM ddr2 800 mhz
kartę graficzną ASUS X1650

Właśnie zastanawiam się co lepiej zrobic - dokupic jeszcze raz 2 GB RAM czy lepiej kupic nowszą kartę graficzną.
Chwilowo mam 170 zł ,ale jeśli bym miał kupowac kartę graficzną to bym jeszcze nazbierał.

Chodzi mi głównie o gry takie jak Gothic III,The Sims 2(z dużą ilością dodatków).

Czekam na wasze opinie!!!
 

JuKii

Member
Dołączył
1.11.2006
Posty
38
Ja bym chyba zainwestowala w jakas bardzo dobra karte graficzna. 2GB RAMu to i tak duzo ;]
 

Xingu

Member
Dołączył
2.5.2008
Posty
92
Ja bym zainwestował w Procesor, na nowe gry bez 2 rdzeni to kiepsko. Tylko nie wiem czy wejdzie Ci pod Twoją płytę główną.

RAM jest wystarczający, ew. Grafikę jakiegoś Radka HD, albo GeForce 9800 czy coś lepszego.
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
No różnie zależy jaki proc,jakie taktowanie,ile cache,itp itd.Najtańsze zaczynają się od około 150 zł o ile dobrze pamiętam,ale lepiej wejdź sobie na allegro i zobacz.Ale na twoim miejscu to za bardzo bym się ceną nie przejmował bo raczej wątpię żeby twoja płytka główna obsłużyła dwu rdzeniówkę.

CYTAT
Ja bym zainwestował w Procesor, na nowe gry bez 2 rdzeni to kiepsko. Tylko nie wiem czy wejdzie Ci pod Twoją płytę główną.

RAM jest wystarczający, ew. Grafikę jakiegoś Radka HD, albo GeForce 9800 czy coś lepszego.


1.Procesor jest ważny ale w grach,bardziej liczy się grafika niż procesor,przecież napisał że chce kompa do takich gier jak G3 czy sims 2,a do tych gier spokojnie ten proc styknie,chociaż lepiej by go było wymienić na najtańszą C2D,albo nawet na e2160,bo co dwa rdzenie to niejeden,tylko że przy wymianie prova prawdopodobnie dojdą koszty nowej płyty głównej,ok 130zł.
2.GF9800.Wiesz ile GF 9800 kosztuje,że go tak polecasz??Wyraźnie napisał że ma 170 zł,ale w razie czego może dozbierać,co nie znaczy że będzie ciułał 800 zł,bo by mu sie trochę zeszło :huh: A pozatym X1650 jest pod PCI-E??Bo nie jestem pewien.Coś mi się wydaje że to jeszcze AGP jest.
 

Xingu

Member
Dołączył
2.5.2008
Posty
92
Mówię o GF 9000 bo w dzisiejszych czasach najsłabsza karta grafiki jaką się opłaca kupić to GF 8600 reszta jest za słaba, a GF 8600 to takie minimum.

A procesor jest równie ważny co grafika :p Ja mam GF 8600 1,5GB RAM i Athlona 3000+ i G3 tnie ;P sądzę że jak bym miał takiego Athlona X2 6000+ jakoś lepiej by to wyglądało.
 

mpelczyn

New Member
Dołączył
29.7.2008
Posty
6
Aha,więc najlepiej na razie zmienic procek na 2 rdzeniowy???Trochę nazbierałem i jestem wstanie w tej chwili wydac 320 zł.

Ps: Dzięki za dotychczasowe posty.
 

Longinus

New Member
Dołączył
8.8.2008
Posty
6
kup proca c2d najslabszego i krec krec krec do 4ghz razem 8 bedzie i zmien grafe na GF MX
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom