Co Jest Lepsze Dla Gracza Radeon Czy Geforce?

Status
Zamknięty.

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Od paru lat jak posiadam komputer, słyszę różne opinie na temat tych dwu kart graficznych, że radeony są wadliwe, łatwo się psują. Ogólnie Geforce ma byc lepszy od konkurencji. Ale co innego czytać co innego obserwować obok siebie. Kuzyn posiada cały czas karty graficzne z Radeona i nie miał ani jednej awarii czy kłopotów z nią. Myślę że przypadek popsucia się karty może trafić każdą. Osobiście jednak preferuję Geforce'a. Nie wiem może się przyzwyczaiłem do niego czy jak, ale jakoś mam już drugą i nie narzekam. Ja u Was sytuaja wygląda? Czy może jesteście lepiej zorientowani w kartach i potraficie lepiej wspazać słąbe i mocne punkty danej karty
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Z doświadczenia z grą Gothic widzę, że Lepiej współpracuje on z Kartami Nvidii. Radeony od Ati często robią problemy z prawidłowym wyświetlaniem tekstur. Sam jestem posiadaczem Geforce'a i nie ma powodów do narzekania.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ja posiadam Radeona i tekstury u mnie wyświetlają się poprawnie. Gothic od I do IV działa bardzo dobrze z poprawną teksturą.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Od kiedy mam komputer, zawsze bazuję na GeForce. Tak wyszło za pierwszym razem, nabrałem do tych kart zaufania i nie chciałem już nic zmieniać. Swego czasu interesowałem się sprzętem komputerowym (składałem kompy, sobie i innym) i wiem, że między Nvidią a Radeonami jest nieustanna wojna o prymat. Raz jedni górują nad jednymi, potem następuje zmiana lidera i tak to się ciągnie od lat.
Generalnie, jest tak, że do gier lepiej nadają się GeForce. Gry z zasady optymalizowane są pod te właśnie układy. Z kolei Radeony sprawdzają się dużo lepiej, do filmów. Wyświetlają obraz lepszej jakości niż konkurenci. Tak więc, wybierałbym kartę w zależności od zastosowań. Nie znaczy to, że Radek nie nadaje się do gier. Jak niektórzy już tu napisali, posiadają właśnie karty oparte na tym układzie i są z nich zadowolone.

Ja wiem sporo na temat GeForce, jak je podkręcać itp... O Radkach - niewiele, pozostaje więc przy sprawdzonych układach.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Od lat mam zawsze karty Geforce'a jakoś przyzwyczaiłem się do tej marki i mimo tego, że w większości przypadków bywa droższa od konkurencyjnych kart tej samej klasy, to chętnie stawiam na Geforce'a . Większość deweloperów tworząc swoje gry optymalizuje i dostosowuje je właśnie po w/w układ. Stąd też duża przewaga na korzyść Geforce'a . Nie twierdzę, że karty ATI są złe. Wszak mam kilku znajomych, którzy korzystają z tych kart i są baaardzo zadowoleni. A stosują je do wszystkich wirtualnych rozrywek. Dlatego też myślę, że to bardziej przyzwyczajenie do danej marki decyduje o zakupie danego układu, aniżeli jego faktyczne "wyższe" atrybutu przewyższające konkurencje.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Dawniej Radeony zostawiały w tyle Nvidie, ale od czasu Geforce'a 6600 walka jest dosyć wyrównana. Niektórzy mowią, że Radeony mają lepsze kolory i jakość wyświetlanego obrazu, owszem kiedyś tak było, ale teraz to raczej bez różnicy. Sam posiadam kartę Nvidii, ale żałuję bo w tej samej cenie mogłem kupić sprzęt od Ati, nie dość że o serię nowszy , to jeszcze wydajniejszy. Nvidia posiada funkcję PhysX, którą wykorzystuje dużo nowych gier. w przypadku Radeona, całą fizykę musi obliczać procesor. Jakbym teraz miał zmieniać kartę graficzną to bez zastanowienia kupiłbym coś ze stajni AMD, ponieważ są bardziej energooszczędne i mamy większy wybór przy zakupie. Geforce'y wypierają Radeony na rynku gier, ponieważ wielu twórców tworzy swoje gry właśnie pod Nvidię, mimo to AMD nie daje za wygraną i idzie łeb w łeb z oponentem.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
U mnie w komputerach zawsze królował GeForce, od Gf2 przez Gf4 i tak dalej. Kiedyś dostałem w prezencie od firmy Radeona 9600 dokładnie takiego:
r9600.jpg

Pierwsze co zauważyłem to to że jest chłodzony pasywnie (bez wiatraka), trochę mnie to zdziwiło ale postanowiłem dać mu szansę. Na mniej wymagających grach dawał jako tako radę, ale kiedy włączyłem coś bardziej sprzęto-żernego radeon nie wyrabiał i dostawałem blue screen of death, a potem komp się restartował. Potem przy jakiejś grze radek się po prostu spalił i tyle było mojej przygody z Ati. Teraz posiadam Gf 540m (w laptopie) i GTX 295, i poza głośnością wiatraka nie mam powodów do narzekań, i przy tej marce już zostanę.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Radeon 9600 był bardzo wydajny, na pewno zostawiał daleko z tyłu Geforcy 5500, 5600 nie mówiąc już o starszych :)
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Mówisz o wersji pro, a nie o tej którą ja miałem :p.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html - do sprawdzenia :) Jak już mowiłem, każdy Radek 9600 przebijał Geforcy 5500, 5600, może nie 5600 Ultra. Warto dodać, że kosztował mniej od wymienianych geforców, oraz dobrze się podkręcał.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Szpecem nie jestem, mocniej zainteresowałem sie kartami przy okazji wymiany mojej spalonej. Wyrażę tylko moją subiektywną opinię.

Kiedyś, ładnych parę lat temu Radki jednak odstawały od GF'ów - to chyba wie każdy. W chwili obecnej, obie firmy jak dla mnie idą łeb w łeb. To jest oczywiście takie ogólnikowe, gdyż tak na prawdę liczy się porównywanie poszczególnych "odpowiedników" obu firm.

Tak czy siak, choć już miałem kupować Radeona, pozostałem przy GF'ach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom