Bezimienny Półniemy

Status
Zamknięty.

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Hej nie znalazłem tego tematu, więc może pomożecie. Jestem w Holandii i wzięły g&oacute;rę sentymenty, przez co między innymi zn&oacute;w jestem tutaj :) Z racji tego, że nie mam swojego laptopa i używam mojej narzeczonej kalkulatora z biedry z win 7 64 bit home premium, zostało mi ściągnąć G2 i Nk z torrenta i chomika (wg kolejności). Najpierw walczyłem by się uruchomiło. Po przeinstalowaniu, ustawieniu zgodności, jako administratora i uporaniu się z błędem coś tam access <juz nie pamiętam ale było takie duże okno z cyferkami co nie pozwalało na uruchomienie gry a pojawiało się po probie konfiguracji gry przed pierwszym uruchomieniem>, uderzyły mnie dwie rzeczy.
Pierwsza nie jest zbyt bolesna ale wymienię, bo może przyda się w diagnostyce, ot&oacute;ż w filmikach początkowych typu piranha bytes presents itd itp słychać dźwięk, nic poza tym. Z filmikiem jak to śniący kiedy padł, to beliar się wkurzył itd. już nie było tego problemu.

Druga rzecz, kt&oacute;ra jest właściwym problemem, to o ile nasz pikselowy kwadratowy bohater odzywa się w dialogach to już w momencie, kiedy np. chcesz dostać się do księgi, a jesteś za daleko, to na gorze literki układają się w zdanie "to za daleko" czy coś w tym stylu, ale bezimiennego nie słychać, tak samo kiedy po raz drugi chce przeczytać te samą księgę i og&oacute;lnie jakby dźwięk otoczenia jest taki przytłumiony, jedynie normalnie muzyka leci. Może to nie jest taki problem jak brak obrazu i dałoby się grać, ale jednak trochę to irytuje.

Moje pytanie: co z tym zrobić, czy może wystarczy od kogoś pliki dźwiękowe przerzucić? Jeśli chodzi o jakiekolwiek kodeki to pewnie są aktualne, jeśli sądzicie, że lepiej sprawdzić to ze względu na to, że na relaks i odpoczynek po pracy mam tylko 5 godzin, to prosiłbym o solucję co, gdzie i czym to ewentualnie zamienić, chociaż nie chciałbym ruszać jej kalkulatora, bo kompletnie odmowi posluszeństwa.

Pozdrawiam.

Offtopic:
1. nie kupujcie nigdy lapk&oacute;w z biedy tym bardziej compaq presario cq56, jest to złom i ojciec jej go kupił na odczepnego co mnei zdziwiło bo u niej w domu właściwie każdy ma porządniejszy laptop (w sensie że w latach, kiedy były kupowane, to były ok) niż, to coś.
2. Udało mi się ustawić tak by mnie o wiele rzadziej wyrzucało na pulpit z błędem z heroes 3, co mnie cieszy niezmiernie :)
3. Drugi problem z lapkiem napsizę na forum generalnym ;] (ale; raczej nie ma do niego rozwiązania)
 

Żłopuś

New Member
Dołączył
27.7.2012
Posty
25
Prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz. Gothiki 1 i 2 nie są zoptymalizowane pod Win7. U mnie było tak, że w og&oacute;le tekstur nie było , tzn. że wszystko było białe.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Znając życie masz źle stawioną konfigurację i pr&oacute;bkowanie dźwięku. Przez co część dźwięk&oacute;w słychać a druga jest wytłumiona.
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
@yeed: sprawdzałem konfigurację na początku ale ok zrobię to jeszcze raz jutro, p&oacute;ki co nie mam możliwości. Chociaż tego bohatera w og&oacute;le nie było słychać.

ok zmieniłem pr&oacute;bkowanie na 44 Hz i już go słyszę.

Można zamknąć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom