Błąd Przy Włączaniu Gry

Status
Zamknięty.

Arnes

New Member
Dołączył
18.11.2007
Posty
3
Niedawno kupiłem Gothic 2 i Gothic 2 :Noc Kruka na gram.pl .
Zainstalowałem, pograłem wszystko oki.
Przed chwilą spróbowałem włączyć i wyskoczył mi taki komunikat http://i19.tinypic.com/85zpsbb.jpg nie włącza mi się gra! pomóżcie!
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Błąd pojawia się m.in jeśli masz za malo ramu. Jakiego masz kompa ??
 

Arnes

New Member
Dołączył
18.11.2007
Posty
3
Athlon 2500+
512MB RAM
GF FX5200

a reinstalki próbowałem 3 razy
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT(Arnes @ 18-11-2007, 17:45) [snapback]159065[/snapback]
Athlon 2500+
512MB RAM
GF FX5200

a reinstalki próbowałem 3 razy



No to masz troszkę mało ramu:)
Spróbuj powyłączać wszytskie palikacje, które są zbędne - typu antywirus itd.
Zainstaluj najnowsze stery do karty graficznej i zwiększ pamięc wirtualną systemu.
Może pomoże.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
No i pokombinuj z ustawieniami w grze. Potem ewenrualnie stopniowo dostosowuj je do kompa jeśli będzie już wszystko ok.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Mało ramu.....ewentualnie zwiększ pamięć wirtualną razy 2,5.
Panel sterowania->System->Zaawansowane->(wydajność)ustawienia->Zaawansowane->(Pamięć wirtualna) zmień
na dysku ce w obydwóch ramkach ustawiasz wartość 512 razy 2,5

możesz spróbować
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?ntdll
ściągnij tą bibliotekę...znajdź identyczną w katalogu z grą i usuń
a wklej to co ściągnąłeś
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Ja moge jeszcze dodać od siebie, że błąd ten wyskakuje również gdy zbyt często zapisujemy grę, zapisujemy grę na tym samym slocie, bądź też resetujemy komputer podczas gdy gra jest włączona :) Najczęściej w tym ostatnim wypadku uszkadzają się savy do tego stopnia, że nie da się usunąć, czasem jednak staje się tak, że można je wczytać i pograć krótką chwilkę i wtedy pojawia się ów błą :) A najgorsze jest to, że w moim przypadku problem ten występował odrazu po uruchomieniu gry, nie zdąrzyła pojawić się żadna reklama ani Menu tylko odrazu Acces Violation ... Wtedy jak pamiętam dokładnie przeinstalowywałem grę 3 razy ... Nic nie dało ... Przeinstalowałem Wina i pomogło, później gdy z głupoty ponownie miałem ów problem zaisnatlowałem grę na inną partycję i również podziałało :) Tak więc miłego rozwiązywania problemu :D Dodam jeszcze, że wina Ramu byłaby wtedy gdyby była jego wartość 256 ;] 512 jest wystarczająca, wiem to stąd, ponieważ na moim starym sprzecie z 256 ramu problem był spontaniczny - 3 razy na tydzień grania :p Pozdro
 

adam792

Member
Dołączył
12.6.2007
Posty
72
ja kiedyś jak grałem na 265 ramu to mi ten błąd wogóle nie wyskakiwał... Więc to nie jest raczej problem ramu.
Spubój rozwiązań które ci Potak podał!!!
 

triox

Member
Dołączył
23.12.2007
Posty
36
CYTAT(Arnes @ 18-11-2007, 10:55) [snapback]158899[/snapback]
Niedawno kupiłem Gothic 2 i Gothic 2 :Noc Kruka na gram.pl .
Zainstalowałem, pograłem wszystko oki.
Przed chwilą spróbowałem włączyć i wyskoczył mi taki komunikat http://i19.tinypic.com/85zpsbb.jpg nie włącza mi się gra! pomóżcie!

hahah w sensie mam to samo co ty napisalem o tym temat ale niema chetnych ja mam
1.1GB ram
2.GeForce 7200 GS wrzystko cacy chodzilo na najwyzszych detalach a tera to mi sie pojawia :[
3.intel pentiun core 2 duo
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT
OK, sprawa wygląda tak: przypomniałem sobie o dwóch opcjach dotyczących pamięci, które włączyłem w BIOSie od czasu ostatniej gry w NK, mianowicie: Fast R-2-R Turnaround i SDRAM 1T Command. Wyłączyłem je i przez kilka godzin gry nic złego się nie stało. Nie wiem czy to akurat ten fakt ma znaczenie, ale ważne, że (póki co! odpukać) nie wywala gry.


Oraz błąd wyskakuje na zasmiecionym dysku! Zdefragmentruj dysk gdzie gothic zainstalowany, jeślie pomoże wyczyśc rejestr programem do czyszczenia rejestru. Bądz ostatecznie format partycji.
 

DJ Endriu

New Member
Dołączył
3.1.2008
Posty
9
tez mialem ten problem ale tylko raz :p

a sprzet moj to: AMD Athlon 1 Ghz
RAM 256 mb
GeForce 2 MX 100/200

i przyznam szczerze ze dodatek nie chodzi bardzo płynnie ale tez sporadycznie sie tnie.
Natomiast zeby juz nie smiecic nowym tematem, zainstalowalem od nowa Gothic 2: NK i nie chce mi sie pojawic Menu Głowne ;|
wie ktos o co kaman ?????? :eek:
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
Ja mam kompa:

1 gb RAM
Karta graficzna: Geforce 7100GS 512 mb
Procesor:AMD Athlon 64 X2 Core Processor 3600+ 19 GHz

Wyskakuje mi taki sam problem ale nie przy wlaczaniu gry tylko tak po 2h grania lub kiedy uzywam kodow reinstalki nie pomagaja nic. :(

EDIT:Zdefragmentowanie mi nie pomoglo :angry:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom