Arcania : Upadek Settarif - Żegnaj Gothic, Witaj Arcania?

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Z pewnością już wiele z was zauważyło, iż najnowsze informacje (w tym trailer) pierwszego dodatku do Gothic IV wyraźnie odbiegają od nazwy Gothic, stawiając głównie na Arcanię. Czyżby to narodziny nowej serii? I co się stanie z serią Gothic? Co wy o tym myślicie?
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Seria Gothic już padła. Zostanie natomiast zastąpiona przez Risena. Rozpoczyna się wiek Arcanii, który zbyt długo nie potrwa, bo ta gra to... niewypał. Tyle w temacie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Seria Gothic już padła. Zostanie natomiast zastąpiona przez Risena. Rozpoczyna się wiek Arcanii, który zbyt długo nie potrwa, bo ta gra to... niewypał. Tyle w temacie.

i tak oto z niesmakiem kończy się pewna era. Era Gothica. Smutne to i dość przykre, że tak przychodzi jej zakończyć żywot. Fani słabo ocenili Arcanię i przy ewentualnie następnym zakupie mocno się zastanowią...tym bardziej, że poza fabuła gra nie ma nic wspólnego z pierwowzorem.
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Gothic umarł, odrodził się w "Risen" nie idealny ale zawsze. Arcania badziewie, których dużo na ryku. Ciekawe kiedy JoWooD się domyśli, że zabił skarbonkę bez dna?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ciekawe kiedy JoWooD się domyśli, że zabił skarbonkę bez dna?

Myślę, że wiedzą to już od dawna i teraz płacą cenę za swoją niekonsekwencję. W końcu są w stanie upadłości.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Generalnie to nie jest takie proste jak się wydaje. JoWood nie wywalił PB ot tak sobie. Miał ku temu jakieś powody. Konsekwencje tego widać dzisiaj. To, że w ogóle doszło do utarczek między PB a JoWood dowodzi tego, że Gothic wcale nie był taką skarbonką bez dna. Tylko prawdopodobnie właśnie dno osiągnął (teoretyczne i bardzo wyolbrzymione) i stąd stało się co się stało. Dalsze dzieje to po prostu użeranie się z wierzycielami... historia JoWood nie jest usłana różami.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Sądzę że gothic po prostu przestał przynosić dochody. Może się już przejadł ludziom? Na pewno nie mi, lecz trzeba pamiętać że każdy idzie w stronę tego co bardziej opłacalne. Jeśli ci z JoWood stwierdzili ze arcania jest lepsza pod względem sprzedaży to pójdą w tym kierunku by wydobyć firmę z zapaści. Risen natomiast, mimo ze podobny, gothica nie zastąpi, bo to już nie ten świat, nie ci bohaterowie. Na naszych oczach umiera jedna z najlepszych serii gier RPG. Arcania to był (mimo, że niezbyt fortunny) ostatni tytuł naszej ukochanej sagi [*]
 

Szympi

New Member
Dołączył
6.10.2011
Posty
7
*OMG, ale na tym forum jest dużo avatarów mojego kochanego Króla Lwa*


IMO Gothic padł już po zakończeniu trójki, końcowy filmik idealnie przedstawiał ,,macie tu końcówkę, więcej nie zamierzamy robić". Jednak fani nie przestali. Włamywali się do piwnicy Piranhy Bytes, żeby tylko wyprodukowali czwórkę. Czwórka wyszła, ale przez inne studio. Myślę, że to w tedy fani się namyślili i powiedzieli ,,Nie. To ja już wolę niczego nie mieć", a gry po prostu nie kupili. Wyrzucenie "Gothic" z ogólnej gry to imo dobry pomysł, niech Gothic odejdzie z godnością, zabierając ze sobą wiernych fanów. Czwórka była częścią niepotrzebną. O.
 
Do góry Bottom