Gothic - Mój Pierwszy Raz

jacek999placek

New Member
Dołączył
13.10.2010
Posty
7
Oto moja historia z Gothic:
Tydzień temu byłem w kiosku i zobaczyłem gazetkę o Arcani wraz z grą Gothic, Gothic 2, Noc Kruka.
Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z tą grą, ani nią się nie interesowałem.
Cena była okazyjna - 17.99 więc pomyślałem, że dużo nie stracę i kupiłem.
Tak naprawdę nienawidzę tych gier z gazetkami (dema albo szajsy) ale słyszałem trochę o grze gothic.
I od tygodnia jestem fanem tej gry.(gothic 3 mi nie wejdzie na kompa bo mam szajsa, ale może na gwiazdkę dostane xboxa to zaproszę do domu Arcanie)
Pozdro.
Jacek
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
@up

Ooo! fajnie masz. Zazdroszczę Ci tych pięknych pierwszych doznań po pierwszym kontakcie z Gothicem. Coś pięknego :D. Naprawdę niezapomniane chwile. Naprawdę masz super fun dla nas (starych weteranów) już niedostępny...
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
To było bodajże 6 lat temu. Kolega pożyczył mi pare gier abym sobie pograł bo narzekałem że nie ma w co grac. Jedną z tych gier był Gothic(oczywiście piracki) zainstalowałem, bo spodobała mi się nazwa. Po pierwszych godzinach gry, która wówczas była dla mnie dośc trudna poszedłem poradzic się kumpla na temat paru nurtujących kwestii. Gdy wracałem do domu stwierdziłem, że koniecznie muszę tą grę przejśc i kupic sobie oryginał a także sprawdzic czy jest kontynuacja. Gothic potwornie mnie zauroczył, jeszcze w tym samym dniu pojechałem do sklepu aby kupic oryginalnego Gothica 1. Gdy przebierałem sklepowe półki spostrzegłem także Gothic'a 2, którego także natychmiast kupiłem. Tak sie zaczęła moja przygoda z tą grą, teraz każda częśc leży na widocznym miejscu za szybką. :)
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Bardzo ciekawy temat!
Był to okres kiedy nad moimi grami królowała Tibia a dokładnie OTS byłem wtedy u kumpla i on się spytał "kurde co włączyć Gothica czy Tibie?
uruchomił gothica specjalnie mnie ta gra się nie spodobała ale tydzień pózniej zainstalował ją u mnie na kompie więc spróbowałem sobie w to pograć i spodobało mi się ze względu na duży i ciekawy teren i fabułę. Jakiś czas pozniej kumpel dostał nowego kompa i miał tam trzecią część gry a ja na nią czekałem z niecierpliwością czytając o niej jedynie w gazecie no więc pograłem w niego z wielką podnietą grafiki nowych możliwości niezbadanego terenu itd i nadeszły święta ja sobie polepszyłem kompa i kupiłem własnego Gothica 3
 

liberus

New Member
Dołączył
12.10.2010
Posty
10
Moja przygoda z gothiciem jest taka w sumie zwykła przynajmniej dla mnie :) Wt en dzień pojechałem z rodzicami do sklepu i tak oglądam te gry i oglądam a tu nagle w oczy rzuciła mi się okładka z G1, , poczytałem to co z tyłu pisało, popatrzałem na obrazki i tak sobie myślę że może być ciekawe :) Kupiłem i od tamtej pory tego nie rzałuje wtedy g1 kosztował jakieś 60zł ale co tam.. Jak odpaliłem gre na kompie to był szok, grafika jak na tamte czasy wspaniała, klimat super, troche się męczyłem ale dałem rade :) Po przejściu tylko czekałem na następne części:)
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
Mój pierwszy raz hmm..
Nie pamiętam dokładnie kiedy to było.
Ale to była tak.
Rozmawialiśmy z kumplem na temat gier i on chciał pożyczyć Gta vice city - wtedy to było najnowsze no więc pożyczyłem
On mi dał natomiast Gothic'a z tego ci widziałem to ta gra nie była za fajna...gorzej dla mnie to było po prostu gówno.
A nie miałem w co grać to sobie zainstalowałem.
Włączyłem i (grafika nie powala) to było wtedy dla mnie ważne.
Ale gdy pograłem 10min nie myślałem o niczym innym tylko o Gothicu.
Iść spać,do szkoły,i Gothic to uczucie kture odczuwałem grając w nie jest.. nie do opisania pamiętam tak jak by to było wczoraj.
Potem gdy oddaliśmy sobie gry zaczeło mi go brakować ;[
Wiec nastepnego dnia pojechalem do sklepu i kupiłem G1,potem G2 i dodatek.
Potem caly czas obserwowałem hypery itp programy czy bedzie nowy Gothic.
A no i powstał któregoś dnia poszłem do sklepu i natrafiłem na Gothica 3 ;o kosztował o ile pamiętam 160zł
Ale było mi wszystko jedno kupiłem co sie okazało brakowało mi klimatu i wszystkiego z poprzednich części ale nie żałowałem że go kupiłem ;]
No i tak zostałem fanem tej gry ;]
Teraz powstała Arcania to nie mogłem się powstrzymać i kupiłem kolekcionerke bynajmniej dla koszulki xD
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Ja pierwszy raz zagrłem w Gothic 1 u kolegi.Mieliśmy jechac na boisko pograć ale on grał w Gothic 1,chodził po obozie sekty i nie wiedział jak zdobyć Almanach.Na początku tylko sie przyglądałem :unsure: ale póżniej mi się spodobało. Chciałem w nią zagrac a on pożyczył mi płytke i tak zaczęła się cała przygoda z serią Gorhic .Z początku nie podobała mi :wacko: sie ale póżniej jak się wdrożyłem to grało sie świetnie ^_^ .Po kolejne części regularnie chodziłem do Empiku aż wreszcie kolega zrobił sie zasdrosny że mam wszystkie części a on nie i musiałem mu je po pożeyczać. :mellow: :mellow: :mellow:
 

Parc

New Member
Dołączył
12.11.2010
Posty
8
To ze mną było tak.

Dawno, dawno temu... jakieś 6 lat temu, mój kuzyn przyniósł mi Gothic 2. Grałem w niego i był dla mnie tak ciężki, że grałem na god modzie. W IV rozdziale nie potrafiłem znaleźć jednego ze smoków, więc skończyłem grę, nie będąc nią zafascynowany. I tak minęło kilka lat, aż w końcu zachciało mi się znowu pograć w Gothic'a 2. Więc na Boże Narodzenie mama mi kupiła tą grę. No i grałem, grałem, przeszedłem na wszystkie możliwe sposoby (tym razem bez kodów) i ta gra stała się moją ulubioną. Polubiłem wszystko, co się w niej znajduje. Bo kilkukrotnym przejściu Gothic'a 2 pożyczyłem od kolegi Gothic 1. Z początku grafika mnie trochę odpychała, no i jeszcze sterowanie. Więc, gdy byłem na początku w Staym Obozie, chciałem tą grę już oddać. Ale jednak grałem dalej i jako najemnik (na god modzie) przeszedłem grę. Na god modzie, bo nie kapowałem z początku zasad (W G2 szło od razu zabić kogoś lagą, a w G1 kogoś mocno opancerzonego nie szło). Ale ponownie zacząłem grę (bez kodów) i ją jakoś przeszedłem. I tak Gothic 1 mi się bardzo spodobał. Następnie ściągnąłem Noc Kruka i ten dodatek też przeszedłem. I tak ta gra stała się moją ulubioną. Niedługo muszę kupić nowego kompa i zagrać w G3 oraz w G4.
 

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
Moja przygoda z Gothiciem zaczęła się od demówki w Play'u albo Clicku teraz dokładnie nie pamiętam, ale wiem że na początku ogólnie system walki i podnoszenia np przedmiotów był trudny do ogarnięcia, ale jakoś się udało, po 2 latach chyba kupiłam juz pełną wersje w Niemczech i systematycznie kupowałam później kolejne części, chociaż przyznam, że Polskiego Gothic'a 1 kupiłam niedawno : D
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Dawno ,dawno temu gdy byłem jeszcze mały mama kupiła mi na urodziny Gothic'a 2 .Była to moja pierwsza gra RPG . tylko że wtedy miałem porąbaną klawiaturę i Esc mi nie działał i nie mogłem zapisać moich osiągnięć, to było trochę głupie wiec jak najszybciej kupiłem nową klawiaturę . No i tak sobie grałem w tego Gothic'a aż nagle w tv zobaczyłem reklamę że wraz z gazetą wyborczą do kupienia jest Gothic 1. No to sobie kupiłem tą gazetę wyborczą ;p ale nie grałem długo w Gothic'a 1 bo sterowanie mi za bardzo nie odpowiadało . Kiedyś poszedłem też do jakiegoś sklepu i zauważyłem dodatek Noc Kruka do Gothic'a 2 . Uzbierałem kasę i kupiłem .A Gothica'a 3 dostałem od mamy na urodziny ;p hehe
 

mareczek_89

New Member
Dołączył
31.3.2011
Posty
23
Mi pokazał grę kumpel 1 część ale mi się nie spodobała głównie sobie ze sterowaniem nie radziłem a było to jakieś 6 lat temu. Gra sobie leżała na płytce ale pracowałem w ochronie później się też zatrudnił kumpel ten który dał mi Gothica 1 na nocki brałem laptopa miałem raz nockę z tym kolegą i wymyślił że pogramy w Gothica i praktycznie pierwszą część zdałem w pracy z tym kumplem później się już wkręciłem i mam wszystkie kupione :) teraz czekam tylko na premierę Arcania: Gothic 4 na PS3 :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
To raczej się już nie doczekasz Arcanii na PS3 :)
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Moja historia zaczęła się w tedy gdy przeszłem z tatą całą moją biblioteczkę starych gier :p. Pojechałem z tatą po do sklepu po nową grę po jakimś czasie wybrałem Gothic`a 1. Pod blokiem wtedy to po 6 kumpli siedziało u mnie że by sobie popatrzeć lub pograć :rolleyes: ale to były czasy.Nawet teraz się zdarza że ja z tatą siedzimy do 4 rano :trollface:
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Ja Gothica I otrzymałem od starszego kumpla z okolicy. Zacząłem grać i du*a. Błąd. Kolega grę miał już dość długo więc się nie zdziwiłem. Kupiłem sobie oryginalną, i przeszedłem na 3 różne sposoby. I jeszcze 2 razy :D
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
Moja historia zaczęła się tak:
Pewnego dnia mój starszy brat kupił jakieś czasopismo z grą. To grą był właśnie Gothic. Przez pierwszych parę dni obserwowałem brata jak gra w Gothic. Z początku gra wydała mi się nudna. Jednakże pewnego dnia z czystej ciekawości włączyłem Gothica i po godzinie ta gra wydała mi się jedną z najlepszych gier w jakie grałem. To był po prostu szał na Gothica którym zaraziłem moich kolegów. Kiedy już ja i brat przeszliśmy Gothica to zrzuciliśmy się na Gothica 2. Jakiś rok później brat zakupił Noc Kruka. Niedługo po premierze Gothica 3 miał już go mój kumpel i z chęcią mi go pożyczył bo na jego przestarzałym komputerze nie chodził. Potem wiele razy przechodziłem G1 i G2, aż w końcu zrobiłem sobie mała przerwę od Gothica. Jednakże pasja powróciła kiedy G3 ukazał się w CD-action. Przeszedłem już G3 z CD-a teraz znów wróciłem do G1.
 

Veyrens

Banned
Dołączył
17.9.2011
Posty
121
Byłem na wakacjach u dziadka na wsi, okolice znałem dość dobrze, bo byłem tam już parę razy. Postanowiłem odwiedzić sąsiadów dziadka, którzy mieli syna w moim wieku. Poszedłem sobie do niego, siedział w domu w grał w Gothic'ka. Popatrzyłem i mi się nawet spodobało, pożyczył mi płytkę. Później zainstalowałem sobie ją na laptopie i tak zaczęła się moja przygoda z całą serią Gothic. To wydarzenie zdarzyło się stosunkowo niedawno, było to dwa lata temu, od tego czasu jestem fanem serii^^.
 

Namiot056

Banned
Dołączył
12.11.2011
Posty
3
Moja przygoda z Gothic One zaczęła się jak nie miałem jeszcze kompa. Raz na jakiś czas wpadałem do kolegi popykać w gierki. Age Of Empires,Karmagedon, jakieś budowanie parku,Warcraft 3 i Gothic . Najlepiej zapamiętałem Thorusa stojącego pod bramą zamku i tu się na razie kończy moja przygoda z Gothic 1 do czasu, aż w moim pokoju pojawił się komputer. Heeee i odpaliłem Gothic 2 Xd I najlepiej zapamiętałem Lothara, który stał za bramą podobnie jak Thorus.
 
Do góry Bottom