Pomysły

E

Electric_Dragon

Guest
Poprawione. Na przyszłość: żadnego wstrzymywania się od głosu. To nie polski sejm. Wybór prosty: stare albo nowe. Podobnie było w głosowaniu na mistrza i komtura. Wstrzymywanie się od głosu to moim zdaniem rzecz zła. Później żale, że nie podoba się nowy mistrz itp. W powstającym kodeksie będzie zawarte obowiązkowe oddanie głosu w tak ważnych sprawach jak nowy mistrz czy komtur danego garnizonu
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Dobra.. Przykro mi to mówić, ale nie podołam zadaniu. Spróbowałem dać polskie znaki, jednak wyglądało to okropnie (to doklejanie..). Bardzo przepraszam, ale nie dam rady.. Cóż.. Trzeba wybrać tak jak jest, czyli bez polskich znaków...
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Nie martw się, przecież chciałeś dobrze... Doceniam Twoją pracę, uby są ogólnie śliczne :)
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Ed, dodałbym coś jeszcze o aktywności braci zakonnych. Widać jak pałają energią i nasze fora pękają w szwach od zakładanych przez nich tematów.
Ostatnio ktoś coś mówił, że my nic nie robimy. Pytanie .. co mamy robić ? skoro wy tym bardziej nic nie robicie ;]
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Próbowałam ruszyć Zakon tematem "Bogowie" ale niezbyt są Bracia zainteresowani... Rozumiem, że o tematach to było ironicznie, bo jak na razie jest cicho. Spróbuję jeszcze coś wymyślić.
EDIT: Nadal pracuję nad pomocą dla Bojana, niedługo skończę i piszę pracę. Więc ja mam co robić :]
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Tak więc głosowanie zamknięte. W ciągu tygodnia wszyscy bracia mają nosić nowe userbary, wyjątek stanowią osoby, które wyjechały na wakacje. Ja wkrótce przeniosę te nowsze do Vademecum. Przypominam, że za niesubordynacje obowiązuje kara.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Taka mała uwaga :).
W związku ze zmianami w Zakonie należałoby wykonać nowe userbary. Poza tym może jakaś reklama w sygnie taka jak w przypadku Gildii. Wiem, że wszyscy są zajęci nowymi gildiami, ale trochę czasu na Zakon każdy na pewno znajdzie.

Ave
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Hmmm... Userbary muszą być - to fakt. Co do informacji w sygnie to raczej bym nie chciał, bo nie chcę robić reklamy takiej jak Gildie. Zależy mi raczej na przyjmowaniu użytkowników, którzy znaliby świat Gothica i umieli się o nim ładnie wypowiadać. Tak jeszcze BTW userbarów, chciałbym żeby nastąpiła zmiana "klimatu". Nie ma podziału na garnizony, więc ogień i woda raczej się nie przydadzą. Mnie kręci zieleń i czerń :D

AS już podobno w grafice nie robi, więc chyba o te UBary się zgłoszę do kogoś poza gildią...
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Jeśli nie reklama to może śledzenie kogoś wyróżniającego się aktywnością albo czymś innym na forum ?

Pozdrawiam
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
to może śledzenie kogoś wyróżniającego się aktywnością albo czymś innym na forum

W sumie to ja miałem to robić ale jakoś o tym zapomniałem...
Ale przecież nie tylko ja mogę wysyłać takie zaproszenia do Zakonu. Każdy może to zrobić jeśli uzna danego usera za porządnego i wartego uwagi.
Co do zmian w Vademecum. Popieram likwidację garnizonów. W końcu praktycznie nie ma czego dzielić, i tak nas mało.
Co do UBeków, to ja tu dużo nie pomogę...
No cóż. Zakon egzystuje. Ale egzystencja istnieje po to, by w pewnym momencie ożyć, odrodzić się, wrócić do dawnego stanu rzeczy. Jest ona czynnikiem obronnym przed dużym zagrożenie. Tylko co jest zagrożenie Zakonu?
Potrzebny jest nam jakiś impuls, który doda siły. Myślę, że nadejdzie dzień w którym Zakon obudzi się z letargu. Jednak egzystencja ma ograniczony czas trwania, po którego przekroczeniu zamienia się w śmierć.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Powiem tak: likwiduję funkcję Herolda. Od teraz każda ranga będzie miała oddzielne obowiązki. Na pewno chciałbym, żeby Zakonnicy byli zawsze pomocni dla osób w działach "Problemy". Myślę też, że z czasem Zakon będzie mógł trochę współpracować z portalem.
Co do userbarów pisałem do Kushiego, ale chyba mnie olał/wiadomość nie doszła/nie zauważył. Jak coś to poproszę kogoś innego...

Rangiz, wszystko powoli zaczyna się klarować. Widać już jakiś sens tego wszystkiego, bo wcześniej go niestety nie było. Jak mam wolną chwilę to pracuję nad tym, ale na tyle na ile mnie znasz, wiesz, że tego czasu na myślenie nie mam zbyt dużo. Potrzebna mi Wasza pomoc.

Tak jeszcze BTW aktywności w "Problemach" - tam na pewno dałoby się znaleźć wartościowych ludzi. Może ktoś chciałby do nas wstąpić. No, najważniejszą rzeczą którą trzeba zrobić, żeby zacząć ISTNIEĆ, jest posprzątanie tego bałaganu, bo w sumie dochodzę do wniosku, że od początku nie było po co tego wszystkiego robić, po prostu był szał na Zakon. Teraz, kiedy szału nie ma, trzeba stworzyć sens.

Pozdrawiam
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Dobra, wszystko fajnie. Ale czy Wy do cholery jeszcze nie zauważyliscie, ze wszystkich w okół to za przeproszeniem jebie. W związku z tym stwierdzam, że reklamowanie, usilne werbowanie nowych członków, itd. jest jałową czynnością. Na pewno nie przyniesie to żadnych porządnych efektów.
Już od dawien dawna widac, że zakon prowadzi osobną egzystencję i nie koniecznie musi byc kompatybilny z forum. Jakoś sobie to żyje wszystko, organizowane są przeróżne rzeczy, zakonnicy kiedy trzeba pracują w pocie czoła i sądze, ze w tej kwestii osiągneliśmy to, co chcieliśmy.

Powinniśmy za to skupic się na naszej polityce wewnętrznej. Tutaj jest jeszcze wszystko na wczesnym etapie rozwoju. Niby istnieja jakies działy, ale to wszystko musi byc spojne, zbite, jednolite.

W tym celu wyznaczam jednego z najlepszych zakonnikow, Rangiza. Chłopie, do pomocy możesz wziązc sobie kogo chcesz. Na pewno zostaniesz sowicie wynagrodzony. Wraz ze swoją grupą zróbcie burze mózgów i przelejcie na papier wszystkie projekty, działy, pomysły, które wzniosą Zakon na wyżyny. Bracie, licze na Ciebie.
Na początek moge ci powiedziec, że chodzi o cos takieog jak np. zakonna galeria, lub cos w tym stylu.

Jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do głowy. Może ktos dobrowolnie sie zgłosi. Chce załozyc dział traktujący o duchowej strefie naszego świata. Prawdziwego. Chociaz raz odejdzmy od gothica. To tez pomoze w atrakcyjnosc zakonu.
Co ten dzial mialby do zaoferowania? Istną bibliotekę dotyczącą swiatowych religii. Jak wiemy religie są tematem powaznych dyskusji wiec widze w tym sens.
Co za tym idzie... wiecej mozliwosci. Każda kultura/religia dzialaby w taki sposob jak krucjaty. Wyznaczona osoba tworzy informacje, ciekawostki, itd. na temat danego obrzędu, np. nordyckiego. Jeżeli pomysl wejdzie w zycie, to w praniu wszystko stanie się jasne.

Drodzy zakonnicy, nie takie rzeczy robiliśmy. Przypomnijcie sobie, kiedy Zakon był stertą gruzów, a wszędzie panoszył się chaos. Stańmy ramie w ramie jeszcze raz i dokonajmy tego, co pozwoli istniec organizacji w chwale.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Wiadomo było, że tak będzie. Ledwie KL przyszedł i już rewolucja :D Ale o to przecież chodziło :)

Co do pomysłów. W wymyślaniu nie jestem dobry, więc nie mogę pomóc Rangizowi. Ale zgłaszam się do religii. Czekam na rozkazy !

Ave
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Podoba mi sie Twoja postawa Bracie. Zajmij się wierzeniami i kulturą Azteków.

Reszta zakonników, po zlecenia w tym temacie zgłaszac się na PW.
 
E

Electric_Dragon

Guest
No dobra, ogólnie zrozumiałem, że zaczynamy poszerzać domeny w których działamy. Byśmy tylko nie stali się wewnętrznym forum w forum. Mówię tak a propo tego tematu z grafikami, Jest dział od grafiki, więc tam zakonny temat mógłby istnieć :)
Działu nie, chodzi Ci pewnie o subforum jak Encyklopedia, Kapitularz. Czy chodziło Ci o dział na ogólnym forum?

Hmm w sumie ED... dział w ogólnym forum dotyczący zakonu nie jest zły, zawsze jakos to wygląda. Poza tym galeria... ludzie lubią oglądac zdjęcia, screeny. Taak, sądze, ze bedzie to dobry pomysł. Wiec, kto sie tym zajmie?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No to mnie kochany Kraverze wrobiłeś. Ja nie jestem dobry w te klocki :).
No ale siadłem se i w końcu ruszyłem tymi 5% mojego mózgu. A oto tego efekty (te które do czegoś nadawać się mogą, bo było tego o wiele więcej):

1. Przydałoby się zająć się historiografią naszego zakonu (kroniki spisać, prostym językiem mówiąc). Czyli od początku ładnie, zgrabnie, ze szczegółami, być może własnymi odczuciami i komentarzami (tak jak to było w średniowiecznych kronikach) opisać jak powstał i rozwijał się ZŚM, aż po dzień dzisiejszy. No i oczywiście aktualizować ową kronikę z biegiem czasu. Nie wiem, czy miałaby to pisać jedna osoba, czy podzielić na kilka - detale do ustalenia.

2. Jesteśmy zakonem, ale raczej zakonem rycerskim niż zakonem duchownym (choć tu można polemizować ;p). Tak czy owak, rycerze w średniowieczu mieli swój etos (spis norm), wedle którego postępowali w swym życiu, którego zasad trzymali się kurczowo. Nam taki też jest potrzebny. Chętni?

3. Pomyślałem też, że trzeba stworzyć coś cyklicznego, coś co byłoby związane z forum, którego częścią jesteśmy (wedle twego Kraver planu powolnego odrywania się od Gothica). Tu wpadł mi do czerepa pomysł, by stworzyć dział (w zakonie lub gdzieś na forum) o nazwie - "Weekend z userem" (nazwa przykładowa). Tam co jakiś czas (przykładowo tydzień. 2 tygodnie) tworzony byłby temat o wybranym userze z forum (oczywiście jakimś zasłużonym). To jednak powinna tworzyć grupa zakonników. Ktoś robił by z owym userem wywiad (boom, ty coś z wywiadami kombinowałeś), ktoś spisywałby może jego krótką forumową historię itp. To wszystko oczywiście we współpracy z bohaterem tematu. Można by walnąć o nim jakiś wierszyk. No i oczywiście co myślą o nim inni, czyli jeden z zakonników wypytywałby się userów G Up co sadza o userze X. Najlepiej, żeby udzielający odpowiedzi zachowywali anonimowość (to dałoby większa "swobodę" wypowiedzi). forma kontaktu z "respondentami" oczywiście dowolna. Może to wszystko robić jedna osoba, jak ma chęci i wie, że temu podoła. Czemu nie?

No to na razie tyle. Pomysłów mam wiece, ale raczej są one głupie więc na razie piszcie co o ty sądzicie.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Ja wywiad mogę przeprowadzić zawsze i wszędzie więc to żaden problem.
A co powiecie na reaktywowanie gazetki? Skoro są wywiady, to może i artykuły. Zakon mógłby tutaj pomóc...
 
E

Electric_Dragon

Guest
Który mi edytował posta bo nie wiem^^ Kraver?
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Kraver, wolałbym, żebyś to wszystko przedyskutował ze mną, zanim zacząłeś podejmować decyzje - tak jak to zostało uzgodnione w Vademecum. Ja tu podejmuję decyzję.
BTW reklama jednak coś daje, bo przez ostatnie trzy dni dołączyło czterech Zakonników :)

Rangiz - myślałem o etosie, ale raczej w sensie rozwinięcia naszego Zakonnego Kodeksu - można by stworzyć z niego dużo obszerniejszy temat. Jednak "Weekend z userem" jakoś nieszczególnie mnie przekonuje. Ilu jest takich userów, o których będziemy pisać? Kac, moderatorzy, a poza tym? Mamy pisać o Yeedzie? Nawet jeśli tak, dałoby radę stworzyć mniej-więcej dziesięć takich weekendów, co rozłożone w czasie bardziej by pasowało do zaproponowanej przez Booma gazetki.

KL, jeśli mamy zajmować się sprawami całkowicie odbiegającymi od tematyki Gothica, prędzej czy później zupełnie ją opuścimy. Jestem jak najbardziej za takimi dyskusjami, aczkolwiek musimy pozostać badaczami świata GOTHIC.

I powiedz mi, czy przewidujesz tą galerię na coś, na co potrzeba całego działu?

Czas najwyższy za to wszystko się zabrać. Przez ostatni czas nastąpiła całkowita reaktywacja walk, powstała encyklopedia, debaty. Musimy iść do przodu dalej, bo nie mam zamiaru wracać do tego okresu, kiedy pisały to góra trzy osoby. Wznieśmy Zakon na wyżyny, żeby naprawdę był grupą elitarną na G.Up., a do tego niezbędne jest angażowanie się w życie forum. Kac zapowiedział jakieś rewolucje na stronie głównej, więc proponuję, żebyśmy pisali tam artykuły, o tematyce tych wszystkich Chromaninów, Krwawych Kielichów i innych pierdółek, aby jak móc wyryć nazwę "Zakon Świętego Miecza" na najlepszej stronie o Gothicu.

PS Byłbym zapomniał. Sprawa userbarów jest ciągle nierozwiązana. Prosiłem o to Pelego, nie podołał, potem Mada. Zrobił to:
ubzsmmf6.png

A potem mnie całkowicie olał. Czy ktoś zna osobę, która podjęłaby się zrobienia ładnego userbaru i kilkanaście oddzielnych kopii z podpisami dla wszystkich rang + Wielki Mistrz + Komtur + Zasłużony Członek?
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
CYTAT
KL, jeśli mamy zajmować się sprawami całkowicie odbiegającymi od tematyki Gothica, prędzej czy później zupełnie ją opuścimy. Jestem jak najbardziej za takimi dyskusjami, aczkolwiek musimy pozostać badaczami świata GOTHIC.


Widziałem coś o aztekach ... to może coś w ten deseń ... dyskusja nad wpływami jakiejś kultury w serii gothic ... np. Aztekowie i ich odwzorowanie w jarkendarze ? Później stosowna praca badawcza do napisania w formie czegoś jak praca inicjacyjna ? W sensie najpierw dyskusja później praca ?
 
Do góry Bottom