Pomysły

Elrath

Member
Dołączył
31.8.2007
Posty
38
Hmm... ja na początek proponuję rozszerzyć rangi początkowe na przynajmniej trzy, czyli jak mamy Giermka, to proponuję jeszcze coś dodać, np.: Przybysz, Giermek, Kandydat Próby Miecza. Wtedy myślę, że ludzie mieliby większą chęć aktywności. Dodatkowo nie podoba mi się ten podział na Garnizony. Bardzo to ogranicza wolność pisania członka Zakonu, myślę żeby na razie zostawić jeden dział, a później jak działalność się rozszerzy to spróbować jakieś podziałki. Tyle ode mnie.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Rangi są tylko trzeba czekać aż Goran je przedstawi tak jak parę innych projektów, które już dość dawno ustaliliśmy.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
To nie pomysł ale uwaga.
Z tego co wiem to ludzie z GW (garnizon wody) nie powinni pisać w GO i na odwrót. Jest inaczej. Nie subordynacja, nie wiedza, zwykła nie uwaga? Nie wiem ale starajcie się tego nie robić (oczywiście, jeżeli dobrze rozumiem prawa zakonu).
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Źle rozumiesz. Każdy pisze gdzie chce. Wyjątek giermkowie. Ludzie zakony to tylko specjalizacje nic więcej.
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
Rangiz, nie o to chodzi w Garnizonach. Garnizony dzielą się tylko na specjalistów od prac ze swojej dziedziny. Pisałem o tym już w swoim "oficjalnym odejściu ;]", ale niestety temat w którym to ogłosiłem ("Głosowanie na Wielkiego Mistrza") został usunięty. Sama idea nie miała w żaden sposób ograniczać wolności pisania, jeno stworzyć zdrową rywalizację... (Mobilizacja przede wszystkim ;])

edit@up: Heh, nie zdążyłem ;].

Pozdrawiam
 
E

Electric_Dragon

Guest
System rang i garnizonów świetnie się spisuje, więc po co zmieniać skoro jest dobrze. Rozumiem, że rozdrobnienie Giermka na drobniejsze elementy ma spowolnić awanse i szybsze dostanie się do Garnizonu?
Jeśli starczy nam inwencji na zadania to nie mam nic przeciwko. jednak podział na drobniejsze rangi spowoduje moim zdaniem szybsze wyczerpanie hmm "źródła" czy spisanie wszystkiego z Gothica.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Niby tak, ale kiedy połowa zakonników zdobędzie najwyższą rangę w miesiąc, to też już przestanie być zabawne... Wiadomo, kiedyś i Zakon się wyczerpie (chociaż kiedyś dojdą nam wątki z dodatku do G3 i cała nowa gra G4). Proponowałbym nieco rozdrobnić rangi, a walki i Krucjaty robić w większym odstępie czasowym (np.: Krucjata co miesiąc, lub co 3 tyg., jak było w Vademecum, a walki powiedzmy raz w tygodniu).
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Co do walk, to myślę, że można by robić 2 tygodniowo z mniejszą ilością pytań, np 10 i wprowadzić jakieś ograniczenie czasowe, bo tak każdy może sobie spokojnie znaleźć odpowiedzi w internecie, a chyba nie o to w tym chodzi.
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Ok zacznijmy od początku. Oczywiscie wyzsze rangi nie beda juz taka latwa zdobycza. Odwalenie Krucjaty to dobry powod na awans, ale dalej bedzie o wiele trudniej, wiec bez obaw.

No a co do Krucjaty to dałem tą drugą tak szybko, bo obejmowała spory materiał i chciałem to miec już za sobą hehe.

W Kwestii walk się zgadzam.
 

Elrath

Member
Dołączył
31.8.2007
Posty
38
Ha, co do walk jesteście w błędzie. Tydzień po 20 pytań jak dla mnie jest idealnie. Jeżeli ktoś nie potrafi tylu ułożyć, co tydzień innych - znaczy się, że za mało jeszcze pograł w Gothic'a. Krucjaty z kolei proponuję rozwinąć, żeby jej napisanie nie ograniczało się jedynie do skopiowania z gry, pewnych rzeczy, ale żeby też autor dodał coś od siebie. Tyle ode mnie.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No to spoko. Mnie ktoś wprowadził w błąd z tymi garnizonami... Chciałem właśnie, żeby można było pisać w obydwu garnizonach, bo takie zamykanie się ich byłoby złe.
Co do awansu, to jestem takiego zdania, że im dłużej i ciężej walczy się o wyższą rangę tym radość z jej osiągnięcia większa. Dlatego teraz powinniśmy trochę przystopować...
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
przystopować to powinniśmy od początku ;]
Właśnie kraver co z tymi wytycznymi do poszczególnych rangi .... sądzę, że się przydadzą.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Co do krucjaty, to mi się podoba jak jest. Jednak jeśli chodzi o walki. Trochę łatwo. Napisałeś że kto uzyska 10 pkt to awans. A jak ktoś ma np. brata zakonnego. Mówiłeś że na rycerza będzie trudno, a tu po 10 punktach się zdobywa awans. Czy jesteś tego pewny?
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
CYTAT
Jeżeli ktoś nie potrafi tylu ułożyć, co tydzień innych - znaczy się, że za mało jeszcze pograł w Gothic'a.
Układanie pytań nie stanowi wielkiego problemu. Poza tym połowa z nich to dzieło samego Wielkiego Mistrza, który świat Gothica zna bardzo dobrze. Poza tym, czy pytania były za bardzo podobne do poprzednich? Może było za łatwo? To się da naprawić :)

CYTAT
A jak ktoś ma np. brata zakonnego. Mówiłeś że na rycerza będzie trudno, a tu po 10 punktach się zdobywa awans. Czy jesteś tego pewny?
Faktycznie. Przydałoby się dostęp do każdej wyższej rangi sporo utrudnić. Przykładowo, do jednej 10, do następnej 20, czy coś w tę deseń.

CYTAT
Krucjaty z kolei proponuję rozwinąć, żeby jej napisanie nie ograniczało się jedynie do skopiowania z gry, pewnych rzeczy, ale żeby też autor dodał coś od siebie. Tyle ode mnie.
Po części popieram, ale nie można też przesadzić.
CYTAT
wprowadzić jakieś ograniczenie czasowe
Popieram.
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Dobra więc tak.
Aby zostac błędnym rycerzem nalezy napisac pracę - wszyscy się zgadzają.
Aby zostac Bratem zakonnym nalezy wykonac jedną z krucjat - wszyscy sie zgadzaja.
Ale aby zostac rycerzem, to nie wystarczy 10 punktow z walk. Te punkty tyczą się głównie rangi błędnego rycerza i brata zakonnego.
Więc nie martwcie się, nikt łatwo nie dostanie tej rangi.


No a co do krucjat to mowie po raz n-ty, że tą druga wprowadziłem tak szybko, bo wymagała wiele czasu, aby ją wykonac.
Po tym juz tak nie będzie.
No a co do pytan... mówisz AS, ze były podobne i łatwe? Uzyskałes gorszy wynik hehe. Ale nie o to chodzi. To jest problem, który łatwo rozwiązac.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No i jeszcze przydał by się awans za super hiper zasługi dla ZŚM.
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
CYTAT(Rangiz @ 05-05-2008, 19:39) index.php?act=findpost&pid=180731
No i jeszcze przydał by się awans za super hiper zasługi dla ZŚM.

Ale jakie zasługi? Wg mnie kilka Krucjat, dużo roboty na rzecz Zakonu, (tu trzeba pomyśleć) tak jak Mistrz Kraver napisał w 2 Krucjacie:
CYTAT(Kraver Lynch)
Wytrwają tylko najtwardsi, przynosząc chlubę i sławę Zakonowi.

I za przynoszenie chluby i sławy Zakonowi, np. Krucjaty ;)
Pozdro
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
A ja mam wspaniały pomysł.
Niech jakiś grafik przerobi nasze "userbary" na prawdziwe userbary czyli aby zmienił wielkość na taką jaką userbar mieć powinien. Chciałem sobie zrobić animacje userbarów ale jak patrzę na ten nasz zakonny to widzę, że będzie psuć całą kompozycje. Zresztą i tak już psują gdy umieszcza się w sygnie kilka userbarów pod sobą.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
dudekkssie - mógłbym zrobić takie coś, jeżeli oczywiście będzie więcej ludzi którym to nie pasuje ;]. Patrz na Electric Dragona. Feomathar zrobił mu tak, że wszystko jest ładnie. Poproś go żeby Ci zrobił animację z tych userbarów. A jak się nie będzie podobało, to z chęcią zrobię takie jak inne :)
 
Do góry Bottom