Najlepszy Głos W Muzyce.

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Nazwa tematu chyba mówi sama za siebie. W tym temacie napiszcie, którzy wokaliści zrobili na was największe wrażenie swoim głosem. Kogo najbardziej lubicie ze względu na jego głos.

Ja wymienię swoją wielką trójkę:
1. William Bruce Bailey dla niewiedzących jest to Axel Rose wokalista Guns N'Roses. Jego głos jest wprost rozbrajający. Ma tak specyficzny dźwięk, że idealnie pasuje do śpiewania. Kawałki Knockin' On Heaven's Door czy Don't Cry ukazują jak wspaniale śpiewa. Nawet nie wiem jak jego głos skomentować, jest tak genialny, że mało kto może się takim poszczycić. Jest to na zawsze mój numer jeden na mojej liście najlepszych głosów w muzyce. Nie sądzę, żebym kogoś podziwiał tak jak jego jako wokalistę.

2. Bruce Dickinson - wokalista zespołu Iron Maiden. Nie ma już tak specyficznego głosu jak Axel, ale nie oznacza to, że nie jest on super. Ma głos dość wysoki, który potrafi tak pociągnąć długo, że głowa mała. Niektórzy ludzie go nie doceniają, ponieważ oceniają jego głos na podstawie Iron Maiden tylko, ale Bruce ma również wokalne płyty, na których pokazuje na co go stać. Bardzo lubię jego głos, ale nie w takim stopniu jak Axela Rose.

3. Chad Kroeger - wokalista zespołu Nickelback. Jego głos ostatnio u mnie robi furorę i się nie zdziwię jeśli wkrótce nie będę go oceniał wyżej od Bruce'a Dickinsona. Jego głos jest bardzo dobry. Śpiewa tak jakby z pewną "chrypką" co daje niezły efekt. Kawałki How you Remind Me, If Everyone Cared czy Savin'me ukazują jego oblicze, ale pokazuje na co go stać w piosence wykonaną razem z Carlosem Santaną - "Into the Night". Zawsze będę lubił słuchać jego głosu, nawet parę moich kumpli z otoczenia uważa, że Chad ma super głos. Kroeger to naprawdę talent pod względem głosu. Może nie w takim stopniu jak Axel, ale co z tego.

To moja trójka, ale oczywiście lubię jeszcze paru innych, ale w mniejszym stopniu.

Pozdrawiam, Crisis.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Oj trudny wybór...jest masę ładnie śpiewających wokali

1. Frank Sinatra.......dla mnie muzyczny guru..piękny głos wspaniała barwa.....jak mleko i miód na moje uszy :)
2. Barry White.......kolejny klasyk...w jego głosie każde słowo nabiera emocjonalnego wydźwięku....balladki rlz!!!!!!
3. Moim zdaniem Maciek Silski...ma bardzo miłą dla ucha barwę głosu...jego piosenki..są godne pochwały
4. Paul McCoy z 12 Stones....nic dodać nic ująć...fascynująca sprawa...ma człowiek talent
5. Austin Winkler z Hinder....podobny głos do Chada Kroegera, aczkolwiek ja widzę w nim coś jeszcze :)

wszyscy mają wypaśne wokale...a mógłbym jeszcze podać....
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
dobrze moje typy to:

1. Corey Taylor, wokalista slipknota. Jak dla mnie bardzo dobry głos, bardzo dobrze pasuje do klimatu jaki tworzy zespół w swoich utworach i nadaje im barwy przechodzą ze zwykłego śpiewy do krzykliwego growl'u : )

2. Jonahtan Davis, wokalista zespołu KoRn. Kto wysłuchał piosenkę Twist, to powinien rozumieć mój typ, niesamowity głos i możliwości przystosowywania się do warunków.

3. Kazik Staszewski, moim zdaniem najlepszy polski wokal. Występuje w wielu zespołach i do wszystkiego pasuje. Poza tym teksty, TEKSTY!! Moim zdaniem Kazik tworzy jedne z najlepszych jakie można znaleźć.

KAZIK GRAĆ!!! **** ***!!! : )
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Po pierwsze - Serj Tankian. Kolesia głos nie ma równych.
Po drugie - Corey Taylor. I nawet go trochę żal dla Slipknota. Szczęśliwie ma też inne projekty, w których pokazuje co umi.

A jeśli miałbym coś w Polsce znaleźć. Cóż, ciężko mnie zadecydować, ale chyba byłby to Hubert Dobaczewski, wokalista Lao Che. Nie można zaprzeczyć, że jest dobry.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Z tych polskich wokalistów to będzie tak

Kazik - mimo, że czasami brzmi jak stary pijaczyna to bardzo mi się podoba. Nadaje muzyce taki ciekawy charakter.

Roman Kostrzewski - od kiedy usłyszałem pierwszy raz KATa, od razu spodobał mi się jego głos. Bardzo przyjemnie słucha mi się jego piosenek.

Z zagranicznych będzie się przedstawiało następująco :

Freddie Mercury - cudowny głos i ogromne możliwości. Jego wokal jest jak miód, jak miód.

Kim Benedix Petersen - muuuuaaa... wspaniały wokal ...... kto zna ten wie ... King Diamond i wszystko jasne. Dobra barwa i także ogromne możliwości i wiele ciekawych technik wydobywania głosu.

Do tego można dodać wokalistów bluesowych i jazzowych ale nie chce mi się rozdrabniać.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
No to ja będę jakiś bardziej tradycyjny:

Ronnie James Dio - Genialny głos, jedyny w swoim rodzaju. Gość ma swoje lata a nadal czaruje swoim głosem, który zawsze brzmi świetne w balladach, kawałkach rock'n'rollowych, kombinacjach Blackmore'a (Bramy Babilonu - czasem ciarki przechodzą, jak Dio daje czadu).

James Alan Hetfield - Swego czasu absolutny mistrz darcia pyska na koncertach. O dziwo te darcie pyska było muzyką, a darcie pyska death-metalowców, moim zdaniem było nieefektowne przy jego głosie. Miał kilkuletnią niedyspozycję, ale ostatnio znów pięknie śpiewa - jak Brothers in Arms.

Mógłbym pisać jeszcze dużo, dużo więcej. Pojawiłyby się na pewno takie pozycje jak: Ryszard Riedel, Robert Plant, Serj Tankian, Freddie Mercury, James LaBrie.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Z Polskich:
Paweł Grzegorczyk, wokalista Huntera, jak dla mnie bardzo dobry wokal, idealnie pasuje mi do muzyki tworzonej przez ów zespół.
Roman Kostrzewski – Kat, ciekawa barwa, od razu mi się spodobał.
Marek Piekarczyk – Bochnianin, do tego świetny wokalista, nieco inna barwa, ale świetna.
Czesiu Niemen – Może to nie do końca muzyka jaką słucham, ale możliwości miał ogromne.

Z Zagranicznych:
Freddie Mercury – przedstawiać nie muszę, genialna barwa, ogromna skala, wielkie możliwości. Świetny, jak dla mnie najlepszy.
Serj Tankian – Przede wszystkim oryginalny, przez wielu krytykowany, ale ja uważam, że ma ogromne możliwości i własny styl.
Marilyn Manson – Moim zdaniem ma dobre warunki, oryginalny, choć też często krytykowany.
Tori Amos – Tak tak, za jej anielski głos, czasami lubię posłuchać, uspokaja mnie : )

Mógłbym wymienić więcej, ale poprzestanę na tylu.


Tak po za tym spójrzcie na to, kto nie widział. Każdy ma własny ranking, nigdy nie zrozumiem celu czegoś takiego, ale popatrzeć można.

CYTAT
Hit Parader" sporządził listę 100 wokalistów wszech czasów.


"Sporządzenie tej listy było trudnym wyzwaniem, tym trudniejszym, jeżeli weźmie się pod uwagę bogactwo i różnorodność samego gatunku i jego historię" - napisali wydawcy pisma we wprowadzeniu do swojej listy. "Staraliśmy się, aby ranking nie zamienił się w zestawienie najbardziej popularnych gwiazd metalu" -

Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

01. Robert Plant
02. Rob Halford
03. Steven Tyler
04. Chris Cornell
05. Bon Scott
06. Freddie Mercury
07. Bruce Dickinson
08. Ozzy Osbourne
09. Paul Rodgers
10. Ronnie James Dio
11. Axl Rose
12. Sammy Hagar
13. Geddy Lee
14. Geoff Tate
15. Mick Jagger
16. Jonathan Davis
17. Roger Daltrey
18. Paul Stanley
19. David Lee Roth
20. Kurt Cobain
21. Maynard James Keenan
22. Klaus Meine
23. Eddie Vedder
24. James Hetfield
25. Trent Reznor
26. Serj Tankian
27. Layne Staley
28. Steve Perry
29. Gene Simmons
30. Joe Elliott
31. Jon Bon Jovi
32. Alice Cooper
33. Vince Neil
34. Steve Marriott
35. Lajon Witherspoon
36. Sebastian Bach
37. Philip Anselmo
38. Zack De La Rocha
39. Brian Johnson
40. Bret Michaels
41. Udo Dirkschneider
42. David Draiman
43. Ian Gillian
44. Marilyn Manson
45. Jeff Keith
46. Chester Bennington
47. Sully Erna
48. Lemmy Kilmister
49. Aaron Lewis
50. Brett Scallions
51. Chino Moreno
52. Rob Zombie
53. Anthony Kiedis
54. David Coverdale
55. Gary Cherone
56. Andrew Wood
57. Scott Weiland
58. Tom Araya
59. Phil Lynnot
60. Rod Stewart
61. Scooter Ward
62. Ray Davies
63. Sonny Sandoval
64. David Bowie
65. Joan Jett
66. Josey Scott
67. Perry Farrell
68. Scott Stapp
69. Amy Lee
70. Don Dokken
71. Fred Durst
72. Mike Shinoda
73. Pepper Keenan
74. Dez Fafara
75. Gavin Rossdale
76. Blackie Lawless
77. Dave Wyndorf
78. Ann Wilson
79. Jimi Hendrix
80. Ville Valo
81. Peter Steele
82. Dave Williams
83. Dee Snider
84. Joe Lynn Turner
85. King Diamond
86. Corey Taylor
87. Jamey Jasta
88. Justin Hawkins
89. Dave Mustaine
90. Ian Astbury
91. Stephen Pearcy
92. Phil Mogg
93. Biff Byford
94. Cristina Scabbia
95. Dani Filth
96. Wes Scantlin
97. Tim "Ripper" Owens
98. Joshua Todd
99. Kevin Dubrow
100. Ray Gillen
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Miałem okazję zobaczyć tę listę i oczywiście wzbudziła ona we mnie mieszane uczucia. Jak mądrze powiedziałeś, każdy ma swój ranking, więc chyba nic dziwnego, że zbyt długo go nie studiowałem. Już sam początek mnie zdenerwował. Co Ozzy robi przed Dio? Może ktoś ma inny ranking, ale według mnie powinno się ich zamienić miejscami. Hendrix przed Turnerem? A w czym on był lepszy (jeśli chodzi o śpiew)? Napisałbym więcej, ale to zbyteczne.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
1. Robert Nesta Marley- doskonały głos. Słuchanie jego śpiewu to czysta przyjemność.
2. Bunny Wailer- kolejny członek The Wailers. ŚWIETNY głos.
3. Jah Cure- artysta dancehallowy. Bardzo mi się podoba jego barwa.
4. Sizzla Kalonji- ostry, mocny, świetny.

Dobra. z Polskich artystów.

1. Grzegorz Ciechowski- wokalista Republiki. Nie trzeba nic dodawać.
2. Kaczmarski- no po prostu podoba mi się jego głos.

nie mam jakoś głowy do szukania dobrych wokalistów w pamięci. :) Tyle odemnie.
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
CYTAT
1. Grzegorz Ciechowski- wokalista Republiki. Nie trzeba nic dodawać.

A już miałem zamiar się oburzyć, że nikt go (a nawet Go) nie wymienił... Może nie miał NAJwspanialszego głosu, ale na pewno warto o nim wspomnieć...


A na mojej liście wyglądałoby to tak (kolejność nie zachowana):
Bruce Dickinson (Iron Maiden) - świetny głos, idealnie pasujący do klimatu IM.
Axel Rose (Guns N' Roses) - nie wyrabiam, kiedy słyszę jego głos. Co ja bym dał, żeby mieć taki głos, jak on?
Janis Joplin - tej pani chyba nie muszę przedstawiać?
Dexter Holland (The Offspring) - tutaj bez żadnych fajerwerków, ale zwyczajnie lubię jego głos :p
Robert Smith (The Cure) - fajny, klimatyczny głos...
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
No to tak, na te rankingi "oficjalne" nie ma nawet co patrzeć :) Przykrość po prostu. U mnie zaś znalazło by się kilku wokalistów, których wręcz uwielbiam. To nie jest żaden ranking, więc to że jakiś artysta pojawi się pierwszy, nie znaczy, że go najbardziej lubię.

Bruce Dickinson z zespołu Iron Maiden. Po prostu niesamowicie śpiewa i na żywo i studyjnie, nie wiem jak może go tu nie być. Bardzo mi się podoba, jak śpiewając wyraża swoje emocje, raz podnosząc głos, raz go obniżając i tak przeciągając :). Po prostu cudo.

Serj Tankian z System of a Down, chyba najbardziej oryginalny głos, jaki słyszałem, niepodobny do nikogo innego. Niesamowicie modeluje, śpiewa czysto i mocno, jakby go z jakiejś opery wyjęli. Jego solowa płyta również jest niesamowita, a to co wyprawia na koncertach po prostu zapiera dech w piersiach :).

Maynard James Keenan - wokalista m.in. Tool - jest chyba jednym z niewielu ludzi, których nie potrafiłem zrozumieć, kiedy śpiewał. Jak dla mnie niesamowity, nie wiem dlaczego się tu jeszcze nie pojawił :p. Oryginalny styl i świetna barwa.

Piotr Rogucki z polskiego zespołu o nazwie Coma, w sumie nie wiem dlaczego tu jest, ale w jego głosie było to coś, co potrafiło mnie zainteresować, przyciągnąć i sprawiało, że niesamowicie się wkręcałem w te klimaty.

Kurt Cobain (Nirvana) - Tego pana chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Bardzo przyjemnie mi się go słucha :)
 

Vullin

Feainewedd
Dołączył
7.2.2007
Posty
222
Kolejnośc przypadkowa:

1. Kurt Cobain - wspaniały, bardzo ciekawy głos
2. Chrigel Glanzmann - genialny growl xD wokalista Eluveitie
3. James Hetfield - ehh... jeden z moich ulubionych wokalistów
4. Freddie Mercury - piękny głos, podziwiam tego człowieka
5. Ozzy Osbourne - co tu dużo gadac... głos z zaświatów xD
6. Serj Tankian - mimo, iż dużo go nie słucham, bardzo sobie cenię jego głos
7. Corey Taylor - wspaniały wokalista, świetnie odnajduje się zarówno w mocniejszych kawałkach, jak i tych łagodniejszych
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Co prawda mój gust aż tak drastycznie się nie zmienił, ale wymienię jeszcze paru wokalistów, których cenię. Mam nadzieję, że moderatorzy nie będą mi mieli za złe napisanie kolejnego posta. ;d

James Hetfield
Chyba wszyscy wiedzą kim jest ten facet. Wokalista i współtwórca zespołu Thrash Metalowego Metallica, mojego ulubionego zespołu od wielu, wielu lat. Nie cenię co prawda jego głosu tak jak Axla Rose'a czy Chada Kroegera, ale ma wokal tego mężczyzny też jest bardzo dobry. Co tu dużo mówić? Wystarczy włączyć sobie "Nothing Else Matters" czy "Whiskey in the Yar". ;)
JamesHetfield.jpg


Freddy Mercury
Niestety nieżywy już wokalista zespołu Queen. Freddy miał głos nie od parady, potrafił genialnie wysokim głosem zaśpiewać, a w momencie przejść na niski wokal. Jego umiejętności wokalne według mnie przebijają wielu ludzi. Nic więcej nie będę mówić, polecę jedynie takie piosenki jak "We are the Champions" czy "Bohemian Raphsody".
freddie_mercury.jpg


Kurt Cobain
Cenie go za mocny dźwięczny głos i przede wszystkim wyrazisty. Doceniłem go po takich utworach jak "Smells Like Teen Spirit" i "Lithium" oraz za "Come as you Here".
kurt-cobain.jpg


David Gahan
Współtwórca i wokalista zespołu Depeche Mode. Ma dziwny, charakterystyczny głos, który mnie wręcz zafascynował kiedyś. Wszystko przez kawałek "Enjoy the Silence". ;D Bardzo mi się podoba jego głos.
dave-gahan.gif


Tom Petty
Pewnie niewielu zna tą osobę. ;) A wstydźcie się ludzie, wstydźcie. ;] Można rzec, że Tom Petty to legenda. Zasłużył na to swoją karierą. Jego głos podoba mi się bardzo. Może nie ma u niego rewelacji, ale wyróżnia się z tłumu, dlaczego? Zapraszam do "Into the Grat Wide Open". ;]
tompetty.png


Anders Fridén
Elrath pewnie się już uśmiechnął. ;) Wokalista zespołu In Flames. Mimo, że w większości utworów śpiewa growlem, to idzie go zrozumieć. Ma naprawdę bardzo mocny głos i to mi się podoba. Dodatkowo jego umiejętności dobrze zostały wyeksponowane dzięki reszcie zespołu i całej muzyce. Nie będę podawać przykładów dzięki którym piosenkom zrobił na mnie wrażenie. Posłuchajcie sami, zobaczycie czemu. ;]
anders.jpg



To tyle, najwyżej jeszcze coś kiedy dodam.


Pozdrawiam, Crisis.
 

Elrath

Member
Dołączył
31.8.2007
Posty
38
A oto moja szatańska lista z równie szatańskimi wokalistami ;p

Stian Thorsen znany jako Shagrath - Dimmu Borgir
Głos Shagratha zasługuje tutaj na bardzo duże uznanie. Przede wszystkim że względu na to, że z płyty na płytę staję się coraz bardziej czytelny i wcale nie trzeba się dosłuchiwać "o czym on tak drze tego ryja". Po drugie jego wokal pod postacią skrzekliwego growlingu bardzo wyróżnia spośród innych black metalowych wokalistów i to bardzo pozytywnie.
shagrath.jpg


Matthias Jell znany jako Azathoth - Dark Fortress
Jeden z lepszych wokalistów black metalowych jakich kiedykolwiek słyszałem. Czasami bardzo przypomina mi Shagratha. Bardzo agresywny wokal, podoba mi się to, bo taki właśnie ma być black metal. Ostry i zdecydowany. Ogółem dzięki niemu Dark Fortress jest zespołem, który uwielbiam słuchać.
4002.jpg


Katie Melua
Cuuudo. Nie dość, że piękna z niej kobieta, to jeszcze ma głos, przy którym idzie się po prostu rozpłynąć. Przy jej piosenkach bardzo się relaksuję, no w końcu zaleta bluesa.
katie-melua.jpg


Piotr Wiwczarek znany jako Peter - Vader
Przede wszystkim podziwiam Petera za czytelną barwę głosu. Wcale nie trzeba zaglądać do tekstu, żeby którąś z piosenek Vadera zrozumieć. Ogółem nie ma się co rozpisywać, wystarczy posłuchać.
Piotr_Wiwczarek.jpg


Kristian Eivind Espedal znany jako Gaahl - Gorgoroth
No tego pana chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Bardzo znany wokalista w black metalowym świecie. Ostry, mocny i zdecydowany wokal Gaahla nadaje utworom Gorgoroth prawdziwie demoniczny wymiar, jak również i liryki które pisze.
Gaahl_Gorgoroth.jpg


Cristian Machado - Ill Nino
Cristian jest po prostu królem czystego wokalu połączonego z porządnym wrzaskiem. Potrafi czasami swoim głosem doprowadzić mnie do stanu(nie powiem jakiego)... po prostu geniusz. Dzięki niemu Ill Nino jest tym zespołem, który podziwiam.
illllllllllllll.jpg
- to ten w dredach na przodzie ;)

Devin Townsend - Strapping Young Lad, The Devin Townsend Band
Głos Devina należy do w pewnym stopniu dziwnych. Potrafi nie dość, że porządnie drzeć mordę, to jeszcze umieć zaśpiewać - wolno, szybko nie ma to znaczenia. Devin po prostu śpiewa. Mnie, Devin czasem doprowadza do śmiechu, ale jednak należy do najlepszych.
150281.jpg
 

Sidewinder

Member
Dołączył
15.7.2008
Posty
37
Moimi najbardziej lubianymi wokalistami z naszego kraju są:
1. Jacek Łaszczok (Stachursky)
2. Jacek Kaczmarski
3. Jan Borysewicz

Z za granicy:
1. Kenny Loggins
2. Maarja Meriste - EX Vanilla Ninja
3. Joakim Brodén - Sabaton
 

JuKii

Member
Dołączył
1.11.2006
Posty
38
Skoro temat juz zostal odkopany, to tez dodam cos od siebie:

-Brian Molko - wokalista z brytyjskiego Placebo, moim zdaniem ma naprawde niesamowity i niepowtarzalny glos.
-Serj Tankian - nie ma wiele do gadania, po prostu uwielbiam go.
-Piotr Cugowski - glowny wokalista zespolu Bracia, z czasem spiewal coraz lepiej i lepiej, az w koncu uslyszalam gdzies porownanie do Freddy'ego Mercury'ego :p potrafi naprawde niezle zaspiewac, chociaz rozne piosenki troche sie od siebie roznia pod tym wzgledem (zwlaszcza te starsze).

Wyrozniam ich, bo tworza muzyka, ktora do mnie przemawia. Poza nimi jest wielu innych wokalistow, ktorych tez bardzo lubie i cenie, chociazby Axel Rose, Freddy Mercury, Chad Kroeger czy tez Marilyn Manson.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Najlepszy głos ma chyba shaun baker. Taki mocny i wogóle.
Na drugim miejscu jest Rihanna
Na trzecim Jay-z
A na czwartym Chester z linkin parka
 

dragqueen

Debile
Dołączył
10.8.2008
Posty
15
^ Boże, widzisz i nie grzmisz...

Powinienem warnować, ale wypowiedź podoba mi się, tedy jest pod moją protekcją i chuj ;p - GW
 

Franklin

Member
Dołączył
26.5.2008
Posty
121
Na pewno znajdzie się:
1. Plant z Led Zeppelin. Taki głos, że aż ciarki przechodzą.
2. Freddy Merkury.
3. Eminem. Dobra żart:p David Gilmour z Pink Floyd- też jest niezły
Polscy:
1. Riedel bardzo dobrze śpiewa
2. Wokalista Kata, ale nie pamiętam nazwiska :p
3. Maciej Taff z Rootwater i Black River, ma naprawdę mocny i dobry głos.
 

Jaceks_21

New Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
1
Hmmm... jeżeli chodzi o wokal, to raczej nr. 1 nie mam. Cenię, wielu wokalistów, przede wszystkim: Briana Johnsona(ACDC), Axl Rose(Guns n' Roses), James Dio(Black Sabbath, Rainbow), Ozzy Ousborne(Black Sabbath, solo), Freedie Mercury(Queen). Jeżeli chodzi o ogół to nr.1 jak dla mnie niepodzielnie jest F.Mercury. Szukaj drugiej takiej osoby z TAKIM głosem... Takze bardzo oryginalny i świetny głos ma Axl Rose(Crisis dużo o nim napisał :D). Włączcie sobie "November Rain", czy "Welcome to the Jungle". To jest to. Jezeli chodzi o ACDC to bardziej podoba mi się głos Johnsona. Nie B.Scotta, który przedwcześnie zginął, a własnie Johnsona. Żywszy, energiczniejszy. Podobnie jest z Black Sabbath. Dio jest żywszy, energiczniejszy. Tylko że Ozzy ma jednak to "coś", żadnym osiłkiem nie jest :p
 
Do góry Bottom